Kamil Stoch już skacze!

 • 2008-10-10 20:08

Kamil Stoch powrócił na skocznię. Wczoraj po raz pierwszy od trzech miesięcy skakał na Wielkiej Krokwi. To pierwsze treningi na skoczni Kamila od czasu odniesienia kontuzji.

Kamil dwa tygodnie temu przeszedł zabieg. Od tego czasu trenował na coraz większych skoczniach. We wtorek oddał pierwsze skoki na Średniej Krokwi, wczoraj z kolegami z kadry skakał na Wielkiej Krokwi.

Przypominamy, że Stoch odniósł kontuzję 8 lipca. Podczas treningu na Średniej Krokwi przewrócił się po wylądowaniu i uszkodził bark. Potrzebna była operacja, która odbyła się dzień później. Bark został odrutowany, wkręcono mu śrubę.

"Przed dwoma tygodniami śrubę i druty usunięto, i mogę już trenować. Choć bark trochę jeszcze pobolewa. W czasie przymusowej przerwy nie próżnowałem, cały czas ćwiczyłem nogi" - zapewnia Kamil. "Jestem optymistycznie nastawiony. W skokach tak często bywa, że zawodnik po przerwie skacze nawet lepiej" - dodał.


Marcin Hetnał, źródło: Dziennik Polski
oglądalność: (6114) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  K.Stoch w mistrzowskich imprezach:

  MŚ 2005 - 37 i 53
  MŚ 2007 - 13 i 11

  ZIO 2006- 26 i 16

  MŚ w lotach 2006 - 35
  MŚ w lotach 2008 - 34


  Na pierwszym miejscu duza skocznia.

 • jozek_sibek profesor
  "Lato" K.Stocha

  Lokaty K.Stocha w konkursach w LGP:

  2005 - 11, 8,24,12,15, 5,13
  2006 - 45,35,16,22,21,8,65,DSQ
  2007 - 39,14,29,19, 27,1, 5
  2008 - nie startował

 • jozek_sibek profesor
  "Zima" i "lato" K.Stocha

  K.Stoch w PŚ

  2004/2005 - 53 miejsce--- 36 pkt - 3 Polak
  2005/2006 - 45 miejsce--- 41 pkt - 2
  2006/2007 - 30 miejsce - 168 pkt - 2
  2007/2008 - 30 miejsce - 157 pkt - 2

  K.Stoch w LGP:

  2005 - 11 miejsce - 166 pkt - 1 Polak
  2006 - 37 miejsce--- 66 pkt - 2
  2007 - 12 miejsce - 181 pkt - 2
  2008 - nie startował

 • anonim

  @vero

  Że co ? Na PŚ w Zakopanem zimą, bilety zdrożały ?
  JUż latem podrożały, kosztowały tyle co zima i co z tego wynikło ? Że było zaledwie ok 5 tys ludzików, a w zeszlym roku latem było ok 14 tys.
  Teraz zimą mają być jeszcze droższe ?
  No to jestem ciekawa, ile będzie ludzi na tej imprezie.

 • anonim
  Kamil

  Bardzo się cieszę, że kontuzja już wyleczona! Życzę sukcesów na skoczni i wiele zdrowia. Numerem 1 naszej ekipy jest Adam, choć Kamil to niewątpliwie bardzo mocny punkt drużyny.

 • fannka początkujący

  Masz @Fanka racje,
  trzeba najpierw przeczytać artyku.ł który sie komentuje; sam tytuł to za mało.

  Sama sie o tym przekonałam; jakie póżniej z tego bzdury wychodzą, a wystarczyło przeczytać.

  Pozdro :)

 • anonim
  @Fanka

  Masz rację, ale Simon Ammann miał przerwę w skokach 3 tygodnie, a Kamil miał przerwę od 8 lipca do wtorku. To jednak trochę inna sytuacja. Najważniejsze jest to, że Kamil patrzy z optymizmem na swoje starty, że starał się wykorzystać maksymalnie przymusową przerwę. Na pewno ma bardzo wielka motywację. Problem w tym, że konkurencja jest bardzo mocna, a my nie wiemy w jakiej formie jest Kamil. W minionym sezonie jego problemy wynikały z przetrenowania. Mam nadzieję, że to jemu teraz to nie grozi. Też liczę na jego dobre występy w Pucharze Świata, ale trzeba mieć tez świadomość, że nie wszystko może się udać.

  Liczę na to, może naiwnie, że trenerzy każą skoczkom skakać z obniżonych belek. Jeżeli nie zmienią podejścia, to odbije się negatywnie na wynikach. Historia zna bardzo wiele przypadków, kiedy przyczyną porażek był konserwatyzm.

 • anonim

  LUdzie czy wy czytać nie potraficie czy co ?
  No brak juz słów na to wszystko, z jaką śrubą to niby Kamil juz skacze ?

  Przecież pisali i to wyraznie, że operacyjnie ma to wszystko już powyjmowane i dlatego mógł wznowić treningi !
  NIE MA JUZ ŻADNYCH ŚRUB !
  Dotarło ?

 • anonim

  On nie miał kontuzji kolana !
  Matko droga, od tygodni piszą wszędzie co Kamilowi się stało,skąd ten pomysł z kolanem ?
  A ja znam takich zawodników, którzy po kontuzji leżeli miesiac do góry brzuchem:) a potem pojechali na Olimpiadę i zdobyli dwa złote medale.
  :)

 • anonim

  Kamil miał operacje kolana? Pierwsze słyszę. Operację kolana miał ze 2 lata temu Maciek Kot

 • anonim
  @Kamil i jego koledzy ze skoczni

  A mnie martwi to 120 metrów Kamila, bo to niestety znaczy, że znów skacze z 20 belki. Niemozliwe by po przerwie potrafił z 8-10 belki skoczyć tak daleko ...
  Niektórzy niestety nie potrafią sie uczyć na własnych błędach a szkoda.
  Kamil, bąź mądrzejszy od trenerów i zejdź z trampoliny jak chcesz wrócić do czołowki. Ty nie masz pobijac rekordu skoczni na treningach tylko w konkursach PŚ.
  Poczytaj sobie zyciorys sławnego biegacza czeskiego Zatopka. Zatopek jak trenował biegi to biegał z kamieniami w kieszeniach by mu w zawodach było lżej. Jeżeli Ty i Twoi koledzy nie zastosujecie "tej" metody, to na zawsze zostaniecie przeciętniakami. Mistrzem nie wystarczy sie urodzić, talent trzeba wesprzeć ciężkim treningiem- MĄDRYM TRENINGIEM!

 • anonim

  no i zobaczymy co Stoch pokaże. oby mu dobre skakanie wychodziło. ale ja jeszcze bardziej bym chciał żeby nie zachowywał się jak flegmatyk. jak skakał nawet dobrze to pamiętam że gdy go pytano o skoki to prawie płakał, że niby słabo, że może dalej.... ale było dobrze. trochę przecenia swoje możliwości. przynajmniej wtedy tak było.

 • anonim

  Wielu kibiców życzy Kamilowi sukcesów, ale na razie lepiej nie mieć nadmiernych oczekiwań. Wiadomo, że konkurencja jest bardzo mocna. W zeszłym roku po sukcesach w LGP przed sezonem wiele osób nabrało większych apetytów. Jak Kamil miał na początku ubiegłego sezonu zimowego problemy, to stał się obiektem ataków. Doszło do tego, że skakał na zawodach mając skręconą kostkę. Teraz wskazany jest umiar w oczekiwaniach. W ciągu minionego sezonu Apoloniusz Tajner wielokrotnie obiecywał podium Adama. Co wyszło z tego wszyscy wiedzą. Nie można opierać swoich nadziei na słowach pana prezesa, choć są bardzo sugestywne i bardzo byśmy chcieli,żeby stały się prorocze. Wiadomo, że Kamil będzie się starał jak najlepiej, ale nie można oczekiwać cudów. Oczywiście, można liczyć na niego, ale może też tak się zdarzyć, że Kamil może będzie potrzebował wsparcia kibiców.

 • Dorotka początkujący
  cały artykuł dziennika polskiego

  Nareszcie! - mówi Kamil Stoch, który po trzymiesięcznym leczeniu kontuzji znowu pojawił się na skoczni. We wtorek oddał pierwsze skoki na Średniej Krokwi, wczoraj z kolegami z kadry skakał na Wielkiej Krokwi.

  Stoch odniósł kontuzję 8 lipca. Przewrócił się tak pechowo po wylądowaniu, już na wybiegu, iż uszkodził bark. Potrzebna była operacja, która odbyła się dzień później.

  - Mój bark został odrutowany, wkręcono mi śrubę - powiedział nam Kamil. - Przed dwoma tygodniami śrubę i druty usunięto, i mogę już trenować. Choć bark trochę jeszcze pobolewa. DP I jak się skakało po takiej przerwie?

  - To było wspaniałe uczucie - znowu stanąć na rozbiegu i skoczyć! Stęskniłem się już za skokami, to jest przecież moja pasja. Na szczęście nie zapomniałem, jak się skacze (śmiech). Szło mi całkiem nieźle, na Wielkiej Krokwi oddałem 12 skoków, niektóre powyżej 120 metrów. W poniedziałek zaczynam z kolegami zgrupowanie w Wiśle, będziemy skakać na nowej skoczni w Malince. Powiem szczerze - strasznie cieszę się na to zgrupowanie. Dawniej miałem czasem dość obozów, teraz pojadę na nie z wielką radością. DP Zdąży Pan z formą na zimę? Pierwszy konkurs o Puchar Świata, w Kuusamo, już za 7 tygodni...

  - W czasie przymusowej przerwy nie próżnowałem, cały czas ćwiczyłem nogi. Jestem optymistycznie nastawiony. W skokach tak często bywa, że zawodnik po przerwie skacze nawet lepiej.

 • breakway11 początkujący
  boy

  Oby zima należala do neigo ;) bardzo bym tego chciała.

  Cieszę się że Kmil wraca już do zdrowia i że skacze już na skoczni. Kontuzja rzeczywiście była poważna,s zkoda że miał lato zmarnowane, oby zima mu to wynagrodziła :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).