Kojonkoski chce dalej szkolić Norwegów

 • 2003-05-31 14:53
Wszystko wskazuje na to, iż pomimo wcześniejszych wątpliwości, trener Mika Kojonkoski pozostanie na stanowisku szkoleniowca kadry norweskiej aż do 2006 roku, kiedy to odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie...

Mika Kojonkoski:
"Pragnę pozostać na obecnym stanowisku aż do Olimpiady w Turynie. Wtedy będę mógł ocenić, jakie rezultaty przyniosła moja praca w ciągu 4 lat."

"Ewentualna praca z drużyną Niemiec jest obecnie tematem zamkniętym, a żadnych innych ofert nie otrzymałem."

"W ubiegłym sezonie zaczynaliśmy od zera. Obecnie po dobrych rezultatach w ubiegłym sezonie, jesteśmy pod znacznie większą presją oczekiwań. Sezon 2003/2004 będzie więc znacznie trudniejszym, ale moja drużyna ma potencjał by stać się najlepszą na świecie. Jedyne co muszą zrobić to podjąć wyzwanie i wykazać się odpowiednim podejściem do tego co pragną osiągnąć."

"Znacznie trudniejsze jest zrobienie drugiego kroku, niż pierwszego. To co było wystarczające na sukcesy w ubiegłym sezonie, może nie starczyć już na dobre lokaty w kolejnym."

W poniedziałek fiński szkoleniowiec po raz pierwszy w tym sezonie spotkał się z zawodnikami nowej kadry A Norwegii, którą tworzy obecnie sześciu skoczków:
Lars Bystøl, Tommy Ingebrigtsen, Roar Ljøkelsøy, Sigurd Pettersen, Bjørn Einar Romøren i Henning Stensrud.

2 czerwca kadra norweska odda swe pierwsze skoki na igielicie na obiekcie K-65 w Steinkjer. Z kolei w połowie czerwca podopieczni Miki Kojonkoskiego udadzą się na 3 dniową wycieczkę na... ryby.

Przed Mistrzostwami Norwegii na igielicie, norweska kadra weźmie udział w "szkółce skokowej" w Trondheim, gdzie doświadczeni skoczkowie będą udzielać rad i wskazówek juniorom.

Czy więc nadchodzący sezon ma szanse byc dla Norwegów kolejnym przełomem? Na razie nie możemy odpowiedzieć na to pytanie - ale jedno jest pewne - wiedząc iż Norwegowie przygotowują się pod czujnym okiem takiego trenera jak Mika Kojonkoski kibice tej sympatycznej drużyny mogą spać spokojnie.

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4184) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Mika Kojonkoski w PŚ

  Mika Kojonkoski ur.19.04.1963:

  1984/1985 - 70 miejsce - 2 pkt--- 7 Fin
  1985/1986 - 50 miejsce - 8 pkt--- 9
  1986/1987 - 63 miejsce - 5 pkt - 10

  Punktowano(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt)

  Miejsca w konkursach:

  9 miejsce--- 22-12-1985 Chamonix
  12 miejsce - 04-03-1987 Oernskoeldsvik
  14 miejsce - 10-03-1985 Oslo
  15 miejsce - 22-03-1986 Planica
  15 miejsce - 14-03-1987 Planica
  23 miejsce - 04-01-1986 Innsbruck
  32 miejsce - 30-12-1985 Oberstdorf
  32 miejsce - 01-01-1986 Garmisch-Partenkirchen
  58 miejsce - 06-01-1986 Bischofshofen
  -----------------------------
  15 zdobytych pkt PŚ

 • anonim
  Osobiście nie mam nic do Norwegów

  Nie wydaje mi się, żeby Norwegom udało się zostać najlepszą drużyną na świecie, przynajmniej dopóki są Niemcy, Austryjacy i Finowie.

 • anonim

  Ja się nie dziwie,że cgciał zrezygnować jak do9stawał 3 tysiące jak apoloniusz

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).