Martin Schmitt pewnie wygrywa w Oberstdrofie

 • 2000-12-29 20:28
Dziś odbył się pierwszy konkurs należący do Turnieju Czterech Skoczni. Zwycięzcą znów został Martin Shmitt, ustanawiając drugim(w pierwszym skoku- tylko 119) skokiem rekord skoczni- 133 metry. Podczas tego konkusu rekord skoczni bity był kilkukrotnie- wpierw przez Martina Hoellwartha, a później przez jego rodaka- Stefana Horngachera(do dziś był 125m), a także Adama Małysza. Na podium stanął również Noriaki Kasai(2) i Masashiko Harada(3).

Adam Małysz zajął dziś 4 miejsce, poprawiając rekord skoczni o 5 metrów, skacząc aż 132,5m. Niestety skok był ledwo ustany, dlatego też noty nie dały mu miejsca na podium. Wielka też szkoda, że jego fenomenalny rekord zaraz został poprawiony przez Shmitta(tylko o 0,5m!). Polak awansował tym samym na 11 lokatę w klasyfikacji Pucharu Świata, co dało mu prawo do startu w kolejnym konkursie bez kwalifikacji.

Również Wojciech Skupień oddał dwa ładne skoki(114 i 109 metrów), co dało mu ostatecznie 18 miejsce(11 po pierwszym skoku).

Cóż- oby więcej takich emocji i tak dobrych skoków Polaków. Znów szkoda że Małysz nie jest o oczko wyżej...

Zobacz pełne wyniki zawodów...

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11497) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SebaSzczesny profesor

  fantastycznie go ponioslo

 • JPW2 stały bywalec

  A to byl dopiero poczatek ......:)

 • Jakub-B początkujący

  Bardzo dobry skok Schmita drugi

 • jozek_sibek redaktor
  Konkurs

  Wyniki I konkursu turnieju czterech skoczni - sezon 2000/2001.

  1.SCHMITT Martin ---- Niemcy - 119.0 m 133.0 m 268.6
  2.KASAI Noriaki ------ Japonia - 116.5 m 128.5 m 263.5
  3.HARADA Masahiko - Japonia - 119.5 m 128.0 m 259.5
  4.MAŁYSZ Adam ------ Polska -- 116.5 m 132.5 m 257.7
  5.HANNAWALD Sven - Niemcy - 121.0 m 122.0 m 252.4

  18.SKUPIEN Wojciech - Polska - 114.0 m 109.0 m 213.4

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2007-08-31 22:46:05 ***

 • Bartt doświadczony

  Pamiętam, pamiętam! To były czasy. Adaś wygrał kwalifikacje. Dobry znak. Ale pierwszy skok jakiś taki nerwowy. Szóste miejsce po pierwszej serii - z dzisiejszego punktu widzenia tylko - wtedy super! Ale to co zrobił Adam w drugim skoku to był szok. Pobił wtedy rekord skoczni bodaj o 6 metrów! Rzecz niespotykana. Trochę szkoda że zajął tylko 4 miejsce, ale wtedy był to szczyt marzeń. Najlepsze miało jednak dopiero nadejść...

 • Arturinho początkujący

  tak pamietam ten konkurs, to był pierwszy konkurs PŚ jaki oglądałem, powiedziałem wtedy tyyy dobry jest! (na Adama oczywiście:D

 • manu_fan początkujący

  i tu sie zaczęła jego kariera !!! pięknie, ale wtedy schmitt też świetnie dość niespodziewanie harada 3 ! skupień nieźle 18

 • jozek_sibek redaktor

  Niesamowita 2 seria - A.Małysz poprawił sie aż o 16.0 m , natomiast W.Skupien w 2 seri skoczył o 5.0 m mniej niż w pierwszej!!!

 • Boy profesor

  To bym naprawdę niesamowity konkurs!!! Nie często się zdarza aby rekord skoczni był bity podczas konkursu kilka razy! Wtedy to była jeszcze nienowoczesta skocznia, miała stary profil więc skoki ponad 130 metrowe były na niej bardzo niebezpieczne, ale jak widać dało sie tam wtedy tyle skakać. Jestem pełen podziwu dla Martina Schmitta, który pobił rekord skoczni 133,0 m i wylądował ten skok z telemarkiem! To naprawdę niesamowita sprawa. Oby w przyszłości było więcej takich konkursów...

 • anonim
  konkurs

  Schmit jesdnak pewnie wylądował. Bardzo dobrze skakałwtedy Skupień. W parze: Małysz pokonał Cecona, a Skupień Steinauera który miał w miarę udany sezo. Jeszcze jedno: wyniki kwalifikacji przeczytałem na Eurosportnews, zanim pokazali byłem pewien że żaden z naszych się nie zakwalifikował, byłem w szoku gdy przeczytałem pierwszą trójkę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).