Składy wszystkich 3 kadr już znane

 • 2003-06-05 11:56
Poznaliśmy już dokładne składy wszystkich trzech kadr polskich skoczków. Jak już wcześniej informowaliśmy - w kadrze A pod wodzą Apoloniusza Tajnera będą trenowali Małysz, Mateja, Bachleda, Pochwała. T. Tajner oraz Sobczyk. Natomiast trener Kuttin będzie czuwał nad rozwojem naszych młodych talentów - Kamila Stocha, Mateusza Rutkowskiego, Jana Ciapały, Krzysztofa Stryczuli oraz Stefana Huli...

Ci młodzi zawodnicy już w zeszłym sezonie pokazali iż są w stanie powalczyć o bardzo dobre wyniki.
Kamil Stoch - ma zaledwie 16 lat, a już nie raz imponował świetną techniką oraz stylem lotu, którego nie powstydziliby się doświadczeni zawodnicy. Niestety wciąż brakuje mu stablizacji formy - i po kilku dobrych skokach przychodzą znów słabsze. Jego największym dotychczasowym sukcesem na arenie międzynarodowej było 15-te miejsce w Planicy w 2003 roku w zawodach juniorów.

Jan Ciapała - rówieśnik Stocha - także popisał się już niezłymi występami. W ubiegłym sezonie uplasował się na 14-tym miejscu w Planicy w konkursie juniorskim, a także zajął dobre 23 miejsce w zawodach COC w Stryn.

Mateusz Rutkowski (17 lat) - już dwukrotnie zajmował miejsca w pierwszej 30-tce Pucharu Kontynentalnego (12 i 20 w Stryn). Dobrze spisał się także podczas MŚ Juniorów w Solleftea, zajmując 17 lokatę na skoczni K-107.

Stefan Hula (16 lat) nie zajął jeszcze miejsca w pierwszej 50-tce podczas zawodów międzynarodowych, niemniej 18 miejsce podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski rokuje spore nadzieje na przyszłość.

Krzysztof Stryczula- 18 latek - w ubiegłym sezonie zwyciężył na Mistrzostwach Polski Juniorów w Karpaczu, wyrównując jednocześnie rekord obiektu, należący do Veli - Matti Lindstroema (92,5m).

Prócz wymienionej piątki, do kadry B zostali zakwalifikowani także doświadczony Wojciech Skupień oraz wciąż rokujący spore nadzieje na przyszłość - Grzegorz Śliwka (21 lat).

Natomiast kadra "C", pod wodzą Zbigniewa Klimowskiego, będzie przygotowywała się do sezonu w składzie: Śliwka, Długopolski, Mąka, Śliż, W. Pawlusiak, Wyrwa, Świder, Urbaniak, Wantulok.

A oto co sądzi o zmianach kadrowych Apoloniusz Tajner:

"W związku ze zmianami regulaminowymi, także z tym, że Małysz i Mateja nie wystartują w Letnim GP na igelicie, będziemy musieli działać bardzo elastycznie.
- Np. chcielibyśmy, aby Bachleda wystartował w Letnim GP, jest blisko pierwszej "50", w razie dobrych wyników i "wskoczenia" do 50 najlepszych skoczków świata, wywalczy dla nas 4. miejsce w zimowych PŚ. Bardzo ważne będą starty w Pucharze Kontynentalnym, bowiem najlepsza piątka z tego pucharu po każdym cyklu awansuje do PŚ. Mamy gotowe plany, a będziemy je korygować na bieżąco w zależności od wyników naszych skoczków. Jestem przekonany, że znajdziemy wspólny język z Kuttinem. Cieszy mnie też fakt, że PZN zaangażował wreszcie dla kadry "A" fizykoterapeutę - Jakuba Michalczuka, który ma za sobą krótką karierę jako skoczek narciarski, pochodzi z Wodzisławia, a mieszka w Wiśle. "

tad, źródło: DP
oglądalność: (4384) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  kto poza kadrą?

  Na 14m w MP był Paweł Kruczek szkoda, że nie znalazł uznania ,podobnie jak 16-ty na MP Andrzej Dorula.

 • tad redaktor
  faktyczna forma

  O tym kto w jakiej jest naprawde formie przekonamy sie chyba najlepiej podczas zbliżającego sie Pucharu TZN. W bezposredniej konfrontacji okaże się - czy Dorula czy tez P. Kruczek spiszą sie lepiej od zawodników z kadry. Być może jeszcze szkoleniowcy wprowadzą jakieś zmiany...

 • anonim
  Skupień do domu razem z Mateją

  To bardzo dobrze, że w kadrze nie ma przestarzałego Skupienia (po co on komu).
  Szkoda, że jest w niej Robert Mateja.
  "Cudowna nadzieja polskich skoków", która nie osiągnęła nic, prócz 5 miejsca w
  Trondhelm też mogłaby odejść...

 • anonim
  Adwokat Roberta M. mówi:

  Ilu poskich skoczków wygrywało osttnio puchary kontynentalne ? (odp - 1 szt.)
  Jak ktoś wygrywa, tzn. że potencjał ma i powinien dostać szanse. Nawet jak mówią, że jest stary (29 lat - tyle co Hani).
  A dodatkowo Robert się hajtnął i teraz dopiero nabierze pary (tej duchowej).

 • tad redaktor
  w obronie Skupnia

  Zdecydowanie niestosowne są słowa "Ikara" dotyczące Wojciecha Skupnia. Owszem jego kariera już jest bliżej końca, aniżeli początku - ale nie można odmówić mu zasług dla polskich skoków narciarskich. To właśnie on był często jedynym polskim skoczkiem kwalifikującym się do czołowej 30-tki w latach 1997-2000 - kiedy to Adam Małysz przeżywał kryzys.


  Także przed pierwszymi sukcesami Adama Małysza w latach 93-96 osiągał wyniki w okolicach 20-tego miejsca w PŚ.


  Skupień naprawdę przez długie lata był synonimem skoków narciarskich w Polsce - praktycznie jedynym naszym powszechnie znanym na świecie zawodnikiem. Do dziś pamiętam jego śmiesznie wymawiane imie i nazwisko przez komentatora Eurosportu (ang) - który niemal zawsze widząc Polaka na belce mówił "A now Wojciech Skupien from Zakopane". Nawiasem mowiac to przez dlugi czas kazdy polski skoczek był dla zagranicznych komentatorów zawodnikiem z Zakopanego.
  To tyle mniej więcej ;)
  Pozdrowienia dla fanów skoków.

 • anonim
  I tak liczy się tylko Adaś!!!!!!!!!!!!!!!!

  W skokach i tak liczy sie tylko Adaś Małysz, przynajmniej w Polskich.

 • anonim
  @Apolinary T.

  Andrzej Dorula to kombinator norweski.

 • anonim

  z Wojtka będą jeszcze ludzie, ale prawie każdy mu mówi że skoki to tylko Adś a inni skpoczkowie to "dziady", szybko się to skończy jak jakiś Polski skoczek (nie Adaś)zajmie jakiś dobr miejsce!.!

 • anonim
  fajnie sie malpuje nie

  fajnie sie malpuje nie milka moja dziewczyne nie umiesz nic sobie wymyslic tylko malpujesz

 • anonim
  O Robercie Matei

  No i co z tego, że wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego? Szkoda tylko, że w PŚ nie takich sukcesów! Niech się nauczy oddawać dwa równe skoki! Np. Liberec. Wygrał kwalifikacje, a w konkursie 25. Nie mam nic do niego, lecz jeśli w sezonie 2003/2004 nie zacznie skakać lepiej do powinien zakończyć karierę. Jeśli w ciągu 15 lat skakania nie nauczył się skakać to nic z tego nie będzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).