PK w Sapporo: Okabe wygrywa, Murańka 14.

 • 2009-01-09 17:42
ong>38-letni Takanobu Okabe wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (HS 100). Japończyk uzyskał dwukrotnie 97,5m i wyprzedził drugiego - Jona Aaraasa (92,5 i 93,5m) oraz trzeciego - Shusaku Hosoyamę (91,5 i 89,5m).

Przyzwoicie spisali się polscy skoczkowie. Najwyżej sklasyfikowanym został najmłodszy z nich - 14-letni Klemens Murańka, który dwoma skokami na 83,5m zapewnił sobie 14. lokatę.

Miejsce 17. zajął Krzysztof Miętus (88,5 i 76m), 20. był Andrzej Zapotoczny (81 i 82,5m), a 25. Dawid Kubacki (81 i 76,5m).

W konkursie wzięło udział zaledwie 31 skoczków.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9044) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Właśnie odkryłem nową stronę o skokach narciarskich www. skocznia - narciarska.eu. Odzielce spacje.. Zawsze tam są najszybsze wiadomosci o skokach, są tam już wyniki konkursu drugiego PK . Dodają tam wiele newśów, ktorych na rzadnym Polskim portalu nie ma. Są, też czeste, felietony, wywiady oraz chaty. Zapraszajcie kolegów, rejestrujcie się tam, czytajcie, oraz komentujcie newsy! Naprawdę warto!

 • anonim
  Respect

  Trudno uwierzyć, że to pierwszy od 12 miesięcy występ Klimka w zawodach cyklu PK kiedy zajął 7 miejsce w Kranj. Widać obawy co do jego formy fizycznej i psychicznej (lot do Japoni) okazały się niepotrzebne. Zawodnik umie skakać pod każdą szerokością geograficzną. Wielkie gratulacje Klimek! Wielka Krokiew czeka

 • Wako bywalec
  Fanka , 09 stycznia 2009, 17:41

  Na pewno w tym roku nie było by na Nim takiej presji.
  Wszyscy wiemy jak było z tym w roku ubiegłym. Kto najbardziej nalegał na to żeby skakał koniecznie.
  Jeszcze te Jego wyniki w MP.

  Teraz niech skacze na luzie. Skoro tyle lat na kredyt skakali Pochwały i Tonie. To Klimek też ma prawo do tego.

 • anonim
  @olas

  Trzeba mieć cierpliwość. Weź pod uwagę wiek Klimka. Popatrz na Wolfganga Loizla. Dopiero teraz odnosi wielkie sukcesy , w 13 -tym roku kariery sportowej. Nie można spisywać na straty ani Kamila ani tym bardziej Klimka. Myślę, że dostarczą jeszcze powodów do radości .

 • anonim

  Czytałam dziś ale zapomniałam gdzie, że jest już obsadzonych 8 miejsc na PŚ, zostały jeszcze dwa i nie wykluczone, że jedno z tych dwóch będzie dla Klemensa ale nie wiem ile w tym prawdy.

 • anusiak0111 początkujący

  myślałam że są jakieś transmisje.....(ta tylko gdzie?) nie wiem tylko sie pytałam a kiedy pisałam ten poprzedni komentarz to nawet nie zerkałam na wyniki z treningów mówiłam o konkursie ale skoro to były jednak sensacje pogodowe... to dzieki za powiadomienie;)

 • anusiak0111 początkujący

  Okabe?
  lol patrz no!;P
  eee....Polacy nawet dobrze, Klimek super,nie oglądałam zawodów i wogóle rzadko lookam na kontynentalny no i to błąd ale coś mi sie zdaje że niektórzy trochę nierówno skaczą
  (nie znam sie więc mnie nie zlinczujcie;P)nie wiem albo te warunki...

 • anonim

  A Grzesiek MIętus super wypadł na treningach w Harrachowie. Przesakuje tu znacząco i LUke Lebana (który chyba debiutował w PŚ).
  Oczywiście Grzesiek na PS w Zakopanem nie wystąpi, bo skutecznie zadbano by punktów PK nie miał wysyłając go tylko na bardzo silnie obsadzone PK w Europie zamiast dać mu szanse na darmowe japońskie punkty (jak to zrobili Rumuni ze swoimi dziećmi)

 • anonim

  Klemens tutaj wypadł dobrze ale nie oszukujmy się w PŚ nie przebrnie kwalifikacji, choć znowu szykuje się do powtórki z ub.roku, chyba dadzą mu szansę.
  No ale co tam, niech młodzi się pokazują, w końcu Manuel Fettner, w 2001 r. był najmłodszym uczestnikiem w TCS miał zaledwie 15 lat i gładko wszedł do finału.

 • anonim

  Zawsze starałem się nie pisać zbyt ostro ale słowo wk..... samo cisnie się na usta patrząc jak to jedna osoba chce rządzić wszystkim i wszystkimi.Moim zdaniem zaczyna panowac coraz większy chaos w skokach przez to że pan prezes jak to określł pan Nadarkiewicz "paraliżuje" związek każdy trzęsie tyłkiem żeby coś powiedzieć nie mówiąc już o podejmowaniu decyzji.Z kadrą "A" trenuje 27 letni Bachleda który delikatnie mówiąc co sezon ma problem w kwalifikacjach dopiero na 4 T4S zmienia go Kot który oddaje pierwsze skoki na dużej skoczni i kwal. przechodzi.W PK startują nie Ci co powinni a najlepszym jest 14 latek,Zakopane jak co roku to główna impreza,8 miesięcy przygotowań zawodników a błędów tyle jakby w ogóle nie trenowali.

 • anonim

  Strata ponad sześćdziesięciu pkt-ów na skoczni normalnej(!) do jedynego skoczka na poziomie PŚ (Okabe) nie daje powodów do jakiegoś hurraoptymizmu. W PŚ żaden z czwórki naszych nie przeszedł by kwalifikacji. Nie czarujmy się tymi miejscami Polaków. Na zawody PŚ w Zakopanem to za mało.

 • anonim
  Ta nieszczęsna polityka startowa...

  Była szansa powiększyć limit startowy na zawody PK, ale pojechali nie ci, co powinni. I tak umiejętne prowadzenie polityki startowej, które było jedynym dotychczas (z wyjątkami, co prawda) atutem obecnego sztabu szkoleniowego (nawet sam chwaliłem za to na forum sztab po okresie letnim) się po prostu skończyło.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).