PK w Brotterode: Triumf Bjoerenga, Wąsek i Hula na podium!

Joacim Oedegaard Bjoereng wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego rozegrany w niemieckim Brotterode (HS117). Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 115,5 m oraz 113,5 m. Drugie miejsce zajął Paweł Wąsek, a trzeci był Stefan Hula. Pucharowe punkty zdobył także Maciej Kot.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowął się Joacim Oedegaard Bjoereng. Reprezentant Norwegii oddał skok na odległość 115,5 metra i wyprzedzał o 0,3 punktu, sklasyfikowanych ex aequo, Pawła Wąska (117 m) oraz Niemca Lucę Rotha (117,5 m). Czwarty był kolejny z Biało-Czerwonych. Stefan Hula z wynikiem 115,5 metra traci 1,7 pkt. do lidera.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Mark Hafnar (114 m), Bor Pavlovcic (115 m), Clemens Aigner (111,5 m), Jaka Hvala (115,5 m) oraz Rok Justin (108,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Cene Prevc (111 m).

Do finału awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Maciej Kot po skoku na odległość 114,5 metra zajmował dwunastą lokatę.

Adam Niżnik z wynikiem 107 metrów zakończył konkurs na trzydziestej pierwszej pozycji. Cztery lokaty niżej uplasował się Kacper Juroszek (101,5 m).

W finale Joascim Oedegaard Bjoereng sięgnął po wygraną dzięki próbie na odległość 113,5 metra. Pozostałe dwa miejsca na podium zgarnęli reprezentanci Polski. Drugie miejsce zajął Paweł Wąsek (111,5 m), a trzeci był Stefan Hula (115,5 m). Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Słoweńców - Cene Prevca (114 m) i Roka Justina (114 m).

Drugi na półmetku, Luca Roth poszybował na 118 metr, ale kompensata za korzystne warunki wietrzne (-22,5 pkt.) spodowała spadek Niemca na szóstą lokatę, przed Jaką Hvalą (110,5 m), Clemensem Leitnerem (113,5 m) oraz Andreasem Granerudem Buskumem (112 m). Pierwszą dziesiątkę skompletował Martin Hamann (115 m).

Maciej Kot w finale oddał skok na odległość 109,5 metra i ukończył zawody na piętnastej pozycji.

Cały niedzielny konkurs w Brotterode rozegrano z 3. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzą Austriacy - Clemens Leitner (695 pkt.) przed Stefanem Huberem (532 pkt.) oraz Clemensem Aignerem (511 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest czternasty Klemens Murańka (254 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 15-16 lutego w amerykańskim Iron Mountain (HS133).