FC w Rasnovie: Moerth ponownie najlepszy, Niżnik piąty

Francisco Moerth powtórzył swój sobotni wyczyn i wygrał niedzielne zawody FIS Cup na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Reprezentant Austrii triumfował po skokach na odległość 87,5 m oraz 90 m. Drugi był Stefan Rainer, a trzeci Jason Colby. Polacy w komplecie są sklasyfikowani w czołowej dziesiątce. Najlepszy z nich, Adam Niżnik zajął piątą pozycję.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Francisco Moerth. Triumfator sobotniego konkursu uzyskał w swojej próbie 87,5 metra i na półmetku wyprzedzał o 0,8 punktu Stefana Rainera (89,5 m). Trzeci był Iver Myhre (91 m) przed Jasonem Colbym (90 m), Simonem Steinbeisserem (87 m) oraz Danielem Andrei Caciną (88 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Adam Niżnik (87 m). Ósme miejsce zajmował Marcin Wróbel (87 m), dziewiąty był Jan Galica (83 m), a dziesiąty Klemens Staszel (82 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 21. platformy.

W finale Francisco Moerth doleciał do 90 metra i zwyciężył z przewagą 0,3 punktu nad Stefanem Rainerem (91 m). Na najniższy stopień podium wskoczył Jason Colby (91 m), a tuż za nim sklasyfikowany został Simon Steinbeisser (88 m).

Adam Niżnik po skoku na odległość 88,5 metra zajął piątą pozycję, przed Iverem Myhre (86,5 m) i Danielem Andrei Caciną (86,5 m). Ósmy był Marcin Wróbel (86,5 m), dziewiąty Jan Galica (83,5 m), zaś dziesiąty Klemens Staszel (82,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 22. platformy startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Francisco Moerth (579 pkt.) przed Stefanem Rainerem (504 pkt.) i Simonem Steinbeisserem (299 pkt.). Czwarty jest Marcin Wróbel (223 pkt.), szósty Adam Niżnik (192 pkt.), a ósmy Klemens Murańka (160 pkt.).

Niedzielny konkurs w Rasnovie zakończył rywalizację w 2. periodzie sezonu FIS Cup. Dodatkowe miejsca startowe na zawody Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer i Ruce wywalczyły reprezentacje Austrii, Niemiec i Polski.

Kolejne zawody cyklu FIS Cup rozegrane zostaną już na śniegu, 9-10 grudnia w Kanderstegu (HS106).