Włochy Alessio BOLOGNANI - sylwetka

Alessio BOLOGNANI
Data urodzenia: 1983-11-17
Miejsce zam.: Predazzo
Wzrost: 181 cm
Waga: 64 kg
Miejsce ur.: Cavalese
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: nie ma
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: G.S. Fiamme Gialle
Debiut w zawodach FIS: 1999
Debiut w PŚ: 2003, Kussamo
Pierwsze punkty w PŚ: b.d.
Alessio Bolognani zaczął uprawiać skoki w wieku 6 lat. Poszedł z przyjacielem na zawody i zachwycił się tym sportem. Rodzice zapisali go do Związku Sportowego Dolomitów, mającego siedzibę w Predazzo, gdzie obecnie skoczek mieszka.

W 1997 roku został Mistrzem Włoch na skoczni u punkcie K 30 w Pellizzano. Pierwsze sezony w Pucharze Kontynentalnym Alessio nie może zaliczyć do udanych. Zajmował głównie miejsca na końcu stawki, ale było też widać kilka przebłysków formy kiedy to znajdował się w czołowej "30". W sezonie 2003/2004 zadebiutował w Pucharze Świata w zawodach w Kussamo i zajął 57 miejsce. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest zajęcie 5 pozycji podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego (2004/2005) w Seefeld. W ostatnim sezonie zajął dwa 4 miejsca podczas Pucharu FIS w Bischofshofen. Mimo sporej ilości startów w Pucharze Świata nie zdobył jeszcze żadnych punktów.

Mimo słabych wyników marzy o zdobyciu medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Pasjonuje się motocyklami i samochodami, a jego idolem jest Valentino Rossi.

Obecnie znajduje się w kadrze A.

Rezultaty


(c)Skia / Karolina Sygnatowicz, ostatnia aktualizacja: 2014-03-01