Estonia Siim-Tanel SAMMELSELG - sylwetka

Siim-Tanel SAMMELSELG
Data urodzenia: 1993-05-18
Miejsce zam.: Tallin
Wzrost: 166 cm
Waga: -
Miejsce ur.: Tallin
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: brak
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: Skiclub Nomme, Lahten Hiihoseura
Debiut w zawodach FIS: 2007
Debiut w PŚ: 30.11.2007, Kussamo
Pierwsze punkty w PŚ:

Sammelselg to estoński skoczek narciarski, który swój debiut na arenie międzynarodowej zaliczył już w 2007 roku na zawodach drużynowych Pucharu Świata. Ekipa z Estonii zajęła wówczas ostatnie miejsce. Od czasu debiutanckiego występu drużynowego Sammelselg nie pojawił się już w PŚ. Występuje za to regularnie w Pucharze Kontynentalnym oraz w FIS Cup, gdzie nie idzie mu niestety najlepiej. Estończyk nie może pochwalić się szczególnymi sukcesami w konkursach tego cyklu – najlepszy wynik w PK to dopiero 26. miejsce w Kuusamo, zaś w FIS Cup 21. objęte na skoczni w Notodden. Skoczek dwukrotnie pojawiał się też na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie jego największy sukces stanowi odległa 47. pozycja, zajęta po skoku oddanym 28 stycznia 2011 roku na skoczni w Otepaa.
Oprócz talentu sportowego, Estończyk posiada również uzdolnienia językowe. Świadczy o tym jego bardzo dobra znajomość angielskiego i fińskiego.
Sammelselg to rekordzista skoczni K-90 Tehvandi w Otepaa. Na tytuł ten zasłużył sobie skokiem na 102 metry, oddanym 3 października 2009 roku.

Rezultaty


Magdalena Wojas, ostatnia aktualizacja: 2019-04-01