Austria Christoph STAUDER - sylwetka

Christoph STAUDER
Data urodzenia: 1992-05-11
Miejsce zam.: Mutters
Wzrost: -
Waga: -
Miejsce ur.: Innsbruck
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: -
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: SV Innsbruck-Bergisel-Tirol
Debiut w kadrze: 2007
Debiut w PŚ: 06.01.2014, Bischofshofen
Pierwsze punkty w PŚ:

Opis zawodnika

Christoph Stauder poza granicami Austrii po raz pierwszy wystartował w 2007 roku. W swoim debiucie w juniorskich zawodach we włoskim Toblach odniósł zwycięstwo na obiekcie HS 74 (pokonał m.in. Petera Prevca, Thomasa Dietharta oraz Lukasa Muellera). Niestety dalsza kariera nie potoczyła się tak pomyślnie dla Austriaka.

Zawodnik pochodzący z Tyrolu debiutu w Pucharze Kontynentalnym doczekał się dopiero cztery lata później. Miało to miejsce w styczniu 2011 roku w Bischofshofen. Do tego czasu występował przede wszystkim w konkursach z cyklu FIS Cup oraz Alpen Cup, gdzie również nie zachwycał. Najlepszym rezultatem było 5. miejsce w AC w dobrze znanym mu Seefeld. Pierwsze punkty PK zdobył 13 grudnia 2011 roku w kazachskich Ałmatach. Ostatecznie w sezonie 2011/2012 punktował tylko trzykrotnie. Pomimo niezbyt imponujących rezultatów znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Świata Juniorów w Erzurum. Występy w Turcji może zaliczyć do udanych, gdyż w drużynie wraz z kolegami wywalczył brąz, a indywidualnie był 7.

Kolejna zima to ciąg dalszy przeciętności. Zaledwie dwa starty w PK i kilka średnich wyników w FIS Cup nie pozwoliły mu na stałe zagościć w drużynie reprezentującej Austrię na arenie międzynarodowej.

Światełkiem w tunelu okazał się sezon letni 2013. Stauder systematycznie punktował, a nawet dwukrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce, co było jego najlepszymi rezultatami w karierze. Dzięki temu w sierpniu zadebiutował w Letniej Grand Prix w Courchevel.

Świetnie rozpoczął się dla niego sezon zimowy. W norweskiej miejscowości Rena, Austriak uplasował się na 5. pozycji. Był to jego najlepszy konkurs w całym sezonie. W styczniu, w wieku niespełna 22 lat zadebiutował w Pucharze Świata. W ostatnim konkursie 62. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zajął 46. miejsce, a w systemie KO musiał uznać wyższość Kamila Stocha. Sezon zakończył się dla niego przedwcześnie. W lutym podczas PK w austriackim Seefeld zerwał więzadła krzyżowe, przez co pauzował kilka miesięcy.

Rezultaty


Dominik Formela, ostatnia aktualizacja: 2019-04-01