Rekord życiowy: 139 metrów, Sapporo (19.01.2014)
Klub: Altius Nordic Ski Club
Debiut w zawodach FIS: 2010
Debiut w PŚ: 19.01.2013, Sapporo
Pierwsze punkty w PŚ:

Dusty Korek to kanadyjski zawodnik z Edmonton o polskich korzeniach. Swój pierwszy skok oddał na letnim obozie w wieku 6 lat i jak sam twierdzi - od tego czasu jest bezgranicznie zakochany w tym sporcie.

Poza granicami swojego kraju po raz pierwszy wystąpił w wieku 15 lat. Miało to miejsce w październiku 2010 roku podczas zawodów FIS Cup w szwajcarskim Einsiedeln. Swoje pierwsze punkty tego cyklu zdobył niespełna rok później we francuskiej miejscowości Gerardmer. Na obiekcie HS 72 zajął dobre 10. miejsce. Kilka dni później zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym w Courchevel.

W 2012 roku zanotował kolejny progres. W styczniu podczas Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku w rywalizacji mieszanej do spółki ze skoczkinią i kombinatorem norweskim wywalczył brązowy medal. Indywidualnie był ósmy. Miesiąc później po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów FIS Cup. W Libercu na skoczni Jested przegrał tylko z Cene Prevcem. Kanadyjczyk z pewnością nie będzie chciał pamiętać o swoim debiucie na Mistrzostwach Świata Juniorów. W tureckim Erzurum zajął pozycję w szóstej dziesiątce.

Sezon 2012/2013 to pierwsze punkty PK i debiut w najbardziej prestiżowym cyklu, jakim oczywiście jest Puchar Świata. Wszystkie te wydarzenia odbyły się na słynnej Okurayamie w Sapporo.

Korek jest ważnym punktem kanadyjskiej drużyny w rywalizacji mieszanej, co potwierdził w trakcie Letniej Grand Prix, kiedy jego kraj zajmował bardzo dobre 4. i 5. miejsce w Hinterzarten i Courchevel.

Kolejna zima to kolejne ważne momenty dla juniora z klubu Altius Nordic Ski Club. W styczniu 2014 roku po serii słabych startów, zajął sensacyjnie wysokie 4. miejsce podczas konkursu PK w Sapporo. Głównie za sprawą kapitalnego lotu w finale, kiedy to poszybował na 139. metr obiektu HS 134. Miesiąc później zakończył sezon debiutem na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W Soczi indywidualnie na obiekcie normalnym był 40., natomiast wraz z kolegami z drużyny na dużej skoczni zajął 12. lokatę.

Ciekawostki:
* Jego idolem jest były kierowca wyścigowy ze Stanów Zjednoczonych - Carrol Shelby.
* Ulubioną skocznią Korka jest obiekt im. Adama Małysza w Wiśle.
* W wolnej chwili lubi oglądać wyścigi samochodowe i pracować przy starych samochodach.