Klub: SK Nove Mesto na Morave
Debiut w zawodach FIS: 2011
Debiut w PŚ: 24.01.2015, Sapporo
Pierwsze punkty w PŚ: Nie zdobył

Viktor Polasek jest jedną z większych nadziei czeskich skoków. Dobrze radzi sobie w zawodach FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego, gdzie regularnie zdobywa punkty.

Zawodnik SK Nove Mesto na Morave podczas FIS Cup w Szczyrku w 2014 roku dwukrotnie uplasował się na 18. pozycji. Następnie z dobrej strony prezentował się także w Szczyrbskim Plesie i Zakopanem.

Podczas debiutu w PK w Sapporo od razu awansował do drugiej serii, co nie uszło uwadze trenerów, którzy postanowili dać mu szansę startu w Pucharze Świata, gdzie był 45. i 46. Polasek to także ósmy zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów w Ałmatach.

Niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem był dla niego start na Mistrzostwach Świata w Falun. Wywalczył miejsce w drużynie, która na skoczni normalnej zajęła 11. lokatę. Indywidualnie nie udało mu się przebrnąć kwalifikacji do konkursu na obiekcie HS134.

8 sierpnia br. w Wiśle poprawił swój najlepszy wynik w PK, gdzie został sklasyfikowany na 12. miejscu.