Węgry Peter KELEMEN - sylwetka

Peter KELEMEN
Data urodzenia: 1999-02-06
Miejsce zam.: Koszeg
Wzrost: -
Waga: -
Miejsce ur.: -
Stan cywilny: wolny
Dzieci: brak
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: Koszegi SE
Debiut w kadrze: 2014
Debiut w PŚ:
Pierwsze punkty w PŚ:

Opis zawodnika

Jeden z nielicznych obecnie przedstawicieli węgierskich skoków narciarskich na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2014 roku, dwukrotnie zajmując miejsca w trzeciej dziesiątce konkursów Pucharu Karpat. Jak dotąd są to jego jedyne starty w oficjalnych zawodach FIS'owskich, w których udało mu się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej.

Poza medalami mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich Kelemen nie osiągnął dotąd większych sukcesów.

W 2015 roku wystartował w trzech kolejnych imprezach rangi mistrzowskiej – zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy, mistrzostwach świata juniorów i wreszcie w mistrzostwach świata seniorów. We wszystkich tych zawodach plasował się w końcu stawki, a w światowych czempionatach zarówno juniorów, jak i seniorów (w tym drugim przypadku wziął udział w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej) był ostatni.

Ciekawostki:
• Podczas mistrzostw świata w Falun był drugim najmłodszym zawodnikiem na starcie – młodszy od niego (o nieco ponad 4 miesiące) był tylko Kazach Siergiej Tkaczenko.
• W pierwszym sezonie w historii Pucharu Karpat zajął 51. pozycję w klasyfikacji generalnej, zdobywając łącznie 6 punktów.

Rezultaty


Paweł Borkowski, ostatnia aktualizacja: 2019-04-01