Wielka Brytania Robert LOCK - sylwetka

Data urodzenia: 1997-09-02
Miejsce zam.: Park City
Wzrost: -
Waga: -
Miejsce ur.: Calgary
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: -
Social media: -
Rekord życiowy: 130 metrów, Park City 2015
Klub: Park City Nordic Ski Club
Debiut w zawodach FIS: 2014
Debiut w PŚ:
Pierwsze punkty w PŚ:

Robert Lock urodził się w Kanadzie, gdzie zaczął przygodę ze skokami narciarskimi, a następnie w wieku niespełna 11 lat wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i trenuje do dzisiaj.

Jeszcze przed debiutem na arenie międzynarodowej zapisał się w historii brytyjskich skoków narciarskich, bijąc 13-letni rekord kraju w długości skoku, który należał do Glynna Pedersena. Sam nie mógł się jednak tak długo cieszyć z tego osiągnięcia, bowiem około dwóch tygodni później jego wynik poprawił... jego brat-bliźniak Jake.

Za namową klubu z Park City początkowo uprawiał głównie kombinację norweską, jednak za sprawę niezbyt wysokiego poziomu sportowego jaki osiągał w tej dyscyplinie (szczególnie na trasach biegowych) ostatecznie nigdy nie wystąpił w zawodach FIS'owskich na arenie międzynarodowej.

W debiutanckim sezonie w rywalizacji międzynarodowej skoczków narciarskich trzykrotnie zajmował jedno z najbardziej pechowych miejsc dla skoczka narciarskiego, plasując się na 31. miejscach w lutym 2015 roku w amerykańskich konkursach FIS Cupu.

Jego pasją jest narciarstwo zjazdowe.

Ciekawostki:
• We wrześniu 2014 roku wynikiem 115 metrów ustanowił nieoficjalny rekord Wielkiej Brytanii w długości skoku narciarskiego, który został później pobity przez jego brata-bliźniaka Jake'a.
• W lutym 2015 roku zadebiutował w zawodach FIS Cupu, trzykrotnie zajmując w nich 31. pozycję.
• W marcu 2015 roku został brązowym medalistą mistrzostw USA juniorów w nietypowej konkurencji o nazwie Elimination Jump, będącej rodzajem systemu pucharowego.
• Wraz ze swym bratem-bliźniakiem Jakem są jedynymi brytyjskimi skoczkami uprawnionymi do reprezentowania tego kraju na arenie międzynarodowej.

Rezultaty


Paweł Borkowski, ostatnia aktualizacja: 2019-10-25