Słowenia Bine NORCIC - sylwetka

Bine NORCIC
Data urodzenia: 1981-03-16
Miejsce zam.: Cerkle
Wzrost: -
Waga: -
Miejsce ur.: Kranj
Stan cywilny: kawaler
Dzieci: Nie ma
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: SK Triglav Kranj
Debiut w zawodach FIS: -
Debiut w PŚ: 1998 Oberhof
Pierwsze punkty w PŚ: 1998 Harrachov
Bine Norcic to młody, 22-letni zawodnik, skaczący obecnie w kadrze B Słowenii. Urodził się 16 marca 1981 w miejscowości Kranj. Obecnie mieszka w słoweńskim mieście o nazwie Cerkle. Na skoczni zadebiutował w wieku pięciu lat. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem trenera Gorazda Pogorelcnika, który jest jednym z dwóch szkoleniowców drugiej drużyny Słowenii. Bine należy do klubu sportowego SK Triglav Kranj.

Jego sportowa kariera opiera się głównie na startach w Pucharze Kontynentalnym, ale ma na swoim koncie także występy w rozgrywkach wyższej rangi. W Pucharze Świata zadebiutował 12 grudnia 1998 roku w niemieckim Oberhofie zajmując 41 miejsce. Na pierwsze punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej PŚ nie musiał czekać długo, ponieważ zdobył je już w następnym konkursie. 19 grudnia 1998 roku w czeskim Harrachovie zajął 26 miejsce. Warto zauważyć, że miał wówczas dopiero 17 lat. Bine wielokrotnie startował w Pucharze Świata, zwłascza w latach 1998-2000. Zdarzało mu się awansować do serii finałowej, a w 2000 roku w Lahti był nawet 6.

Jednak jak dotychczas swoje największe sukcesy Bine odnosił w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Zadebiutował w tych rozgrywkach w sezonie 1998/99 i już wtedy zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Prawdziwy wybuch formy nastąpił u niego w roku 2002, kiedy to wygrał zawody w Ishpeming i Planicy, a w klasyfikacji generalnej zajął 11. miejsce. W następnym roku nie odnosił większych sukcesów. Powrócił dopiero w lipcu 2003 roku, kiedy to wygrał zawody COC w Calgary. Mało tego, w generalnej klasyfikacji PK także zajął pierwsze miejsce.

Bine Norcic interesuje się tenisem i piłką nożną.Skacze na nartach frmy Elan. Jego rekord w długości skoku to 176 m, które osiągnął w Planicy. Obecnie ten obiecujący słoweński skoczek wciąż znajduję się w kadrze B swojego kraju. Możliwe jednak, że jego dobre starty w letnim COC dadzą do myślenia słoweńskim trenerom i w sezonie zimowym zobaczymy tego sympatycznego zawodnika w konkursach Pucharu Świata.

Rezultaty


, ostatnia aktualizacja: 2019-04-01