Niemcy Hansjoerg JAEKLE - sylwetka

Hansjoerg JAEKLE
Data urodzenia: 1971-10-17
Miejsce zam.: Schonach
Wzrost: 185 cm
Waga: 66 kg
Miejsce ur.: Schonach
Stan cywilny: żona Martina
Dzieci: syn Jonas
Social media: -
Rekord życiowy:
Klub: SC Schonach
Debiut w zawodach FIS: 1993
Debiut w PŚ: 1993 Predazzo
Pierwsze punkty w PŚ: 1994 Planica
Swoją karierę skoczka narciarskiego rozpoczął od trenowania kombincaji norweskiej, odniósł w tej dyscyplinie sukcesy, między innymi był Mistrzem Schwarzwaldu. Jaekle aż do 1990 roku był w kadrze C kombinatorów. Po Zjednoczeniu Niemiec, niestety stracił to miejsce na korzyść młodszych zawodników. Po roku przerwy, zatęsknił za skokami. Postanowił specjalizować się tylko w tej dyscyplinie.
Hansjörg był jednym z najdłużej skaczących niemieckich zawodników – w konkursach międzynarodowych startował od roku 1993. Nie odnosił raczej sukcesów indywidualnie, ale za to był mocnym ogniwem w konkursach drużynowych. W 1994 roku na Igrzyskach w Lillehammer wraz z Jensem Weissflogiem, Dieterem Thomą i Christophem Duffnerem zdobył olimpijskie złoto, cztery lata później, w Nagano, wraz z kolegami zajął drugie miejsce. Na Mistrzostwach Świata w Thunder Bay w 1995 roku drużynowo był drugi, a dwa lata później, w Trondheim, trzeci.
Po zakończeniu kariery podpisał kontrakt z niemiecką stacją telewizyjną. Został ekspertem do spraw skoków narciarskich. W wolnych chwilach "Jackson" uwielbia jeździć na motorze. "Motocross to jest to co sprawia mi radość, zwłaszcza teraz gdy przestałem trenować skoki" opowiada Hansjoerg w jednym z wywiadów.

Rezultaty


Anna Szczepankiewicz/Anna Małkowska, ostatnia aktualizacja: 2019-04-01