Liderzy Pucharu Świata

Lista liderów Pucharu Świata w skokach narciarskich
Lp. Zawodnik Kraj Nr Data awansu Data spadku L. konkursów L. dni
1. INNAUER Anton 1 27.12.79, Cortina d'Ampezzo 30.12.79, Oberstdorf 1 3
2. NEUPER Hubert (PŚ) 2 30.12.79, Oberstdorf 11.01.81, Liberec 29 378
3. KOGLER Armin 3 11.01.81, Liberec 21.01.81, Sankt Moritz 1 10
4. NEUPER Hubert 2 21.01.81, Sankt Moritz 25.01.81, Engelberg 2 4
5. KOGLER Armin 3 25.01.81, Engelberg 28.02.81, Saint-Nizier 8 34
6. RUUD Roger 4 28.02.81, Saint-Nizier 10.03.81, Falun 3 10
7. KOGLER Armin 3 10.03.81, Falun 15.03.81, Oslo 1 5
8. RUUD Roger 4 15.03.81, Oslo 22.03.81, Planica 3 7
9. KOGLER Armin (PŚ) 3 22.03.81, Planica 20.12.81, Cortina d'Ampezzo 1 273
10. RUUD Roger 4 20.12.81, Cortina d'Ampezzo 06.01.82, Bischofshofen 4 17
11. DECKERT Manfred 5 06.01.82, Bischofshofen 15.01.82, Sapporo 1 9
12. RUUD Roger 4 15.01.82, Sapporo 24.01.82, Thunder Bay 3 9
13. BULAU Horst 6 24.01.82, Thunder Bay 27.01.82, Sankt Moritz 1 3
14. KOGLER Armin (PŚ) 3 27.01.82, Sankt Moritz 18.12.82, Cortina d'Ampezzo 13 325
15. NYKAENEN Matti (PŚ) 7 18.12.82, Cortina d'Ampezzo 10.12.83, Thunder Bay 25 357
16. BULAU Horst 6 10.12.83, Thunder Bay 12.12.83, Thunder Bay 1 2
17. BULAU Horst 6 12.12.83, Thunder Bay 17.12.83, Lake Placid 1 5
OPAAS Vegard 8
18. NYKAENEN Matti 7 17.12.83, Lake Placid 06.01.84, Bischofshofen 5 20
19. WEISSFLOG Jens 9 06.01.84, Bischofshofen 04.03.84, Lahti 9 58
20. NYKAENEN Matti 7 04.03.84, Lahti 24.03.84, Planica 6 20
21. WEISSFLOG Jens (PŚ) 9 24.03.84, Planica 08.12.84, Thunder Bay 2 259
22. FELDER Andreas 10 08.12.84, Thunder Bay 10.02.85, Sapporo 10 64
23. NYKAENEN Matti (PŚ) 7 10.02.85, Sapporo 07.12.85, Thunder Bay 11 300
24. ULAGA Primoz 11 07.12.85, Thunder Bay 30.12.85, Oberstdorf 5 23
25. SUORSA Pekka 12 30.12.85, Oberstdorf 01.01.86, Ga-Pa 1 2
26. ULAGA Primoz 11 01.01.86, Ga-Pa 11.01.86, Harrachov 3 10
27. VETTORI Ernst 13 11.01.86, Harrachov 18.01.86, Klingenthal 2 7
28. ULAGA Primoz 11 18.01.86, Klingenthal 19.01.86, Oberwiesenthal 1 1
29. VETTORI Ernst 13 19.01.86, Oberwiesenthal 26.01.86, Sapporo 2 7
30. NYKAENEN Matti (PŚ) 7 26.01.86, Sapporo 06.12.86, Thunder Bay 11 314
31. WEISSFLOG Jens 7 06.12.86, Thunder Bay 07.12.86, Thunder Bay 1 1
32. NYKAENEN Matti 9 07.12.86, Thunder Bay 13.12.86, Lake Placid 1 6
33. OPAAS Vegard 8 13.12.86, Lake Placid 21.12.86, Chamonix 2 8
34. VETTORI Ernst 13 21.12.86, Chamonix 30.12.86, Oberstdorf 1 9
35. OPAAS Vegard 8 30.12.86, Oberstdorf 06.01.87, Bischofshofen 3 7
36. VETTORI Ernst 13 06.01.87, Bischofshofen 11.01.87, Strbske Pleso 2 5
37. OPAAS Vegard 8 11.01.87, Strbske Pleso 14.01.87, Oberwiesenthal 1 3
38. VETTORI Ernst 13 14.01.87, Oberwiesenthal 14.03.87, Planica 7 59
39. OPAAS Vegard (PŚ) 8 14.03.87, Planica 05.12.87, Thunder Bay 4 266
40. NYKAENEN Matti 7 05.12.87, Thunder Bay 12.12.87, Lake Placid 2 7
41. PLOC Pavel 14 12.12.87, Lake Placid 20.12.87, Sapporo 3 8
42. NYKAENEN Matti (PŚ) 7 20.12.87, Sapporo 03.12.88, Thunder Bay 15 349
43. THOMA Dieter 15 03.12.88, Thunder Bay 04.12.88, Thunder Bay 1 1
44. LAAKKONEN Risto 16 04.12.88, Thunder Bay 17.12.88, Sapporo 3 13
45. THOMA Dieter 15 17.12.88, Sapporo 15.01.89, Harrachov 7 29
46. BOKLOEV Jan (PŚ) 17 15.01.89, Harrachov 03.12.89, Thunder Bay 9 322
47. THOMA Dieter 15 03.12.89, Thunder Bay 04.12.89, Thunder Bay 1 1
48. KUTTIN Heinz 18 04.12.89, Thunder Bay 10.12.89, Lake Placid 2 6
49. NIKKOLA Ari-Pekka 19 10.12.89, Lake Placid 16.12.89, Sapporo 1 6
50. VETTORI Ernst 13 16.12.89, Sapporo 11.03.90, Solleftea 17 85
51. NIKKOLA Ari-Pekka (PŚ) 19 11.03.90, Solleftea 01.12.90, Lake Placid 4 265
52. FELDER Andreas 10 01.12.90, Lake Placid 02.12.90, Lake Placid 1 1
53. KIESEWETTER Andre 20 02.12.90, Lake Placid 08.12.90, Thunder Bay 1 6
54. FELDER Andreas 10 08.12.90, Thunder Bay 16.12.90, Sapporo 3 8
55. KIESSEWETTER Andre 20 16.12.90, Sapporo 30.12.90, Oberstdorf 1 14
56. FELDER Andreas (PŚ) 10 30.12.90, Oberstdorf 01.12.91, Thunder Bay 16 336
57. NIEMINEN Toni 21 01.12.91, Thunder Bay 15.12.91, Sapporo 3 14
58. RATHMAYR Werner 22 15.12.91, Sapporo 01.01.92, Ga-Pa 2 17
59. NIEMINEN Toni 21 01.01.92, Ga-Pa 25.01.92, Oberstdorf 6 24
60. RATHMAYR Werner 22 25.01.92, Oberstdorf 08.03.92, Trondheim 5 43
61. NIEMINEN Toni (PŚ) 21 08.03.92, Trondheim 05.12.92, Falun 5 272
62. RATHMAYR Werner 22 05.12.92, Falun 11.03.93, Lillehammer 14 96
63. GOLDBERGER Andreas (PŚ) 23 11.03.93, Lillehammer 11.12.93, Planica 3 275
64. BREDESEN Espen 24 11.12.93, Planica 14.12.93, Predazzo 2 3
65. WEISSFLOG Jens 9 14.12.93, Predazzo 17.12.93, Courchevel 1 3
66. GOLDBERGER Andreas 23 17.12.93, Courchevel 30.12.93, Oberstdorf 2 13
67. WEISSFLOG Jens 9 30.12.93, Oberstdorf 09.01.94, Murau 4 10
68. BREDESEN Espen (PŚ) 24 09.01.94, Murau 10.12.94, Planica 10 335
69. FUNAKI Kazuyoshi 25 10.12.94, Planica 11.12.94, Planica 1 1
70. GOLDBERGER Andreas (PŚ) 23 11.12.94, Planica 02.12.95, Lillehammer 20 356
71. LAITINEN Mika 26 02.12.95, Lillehammer 03.12.95, Lillehammer 1 1
72. AHONEN Janne 27 03.12.95, Lillehammer 10.12.95, Planica 2 7
73. LAITINEN Mika 26 10.12.95, Planica 17.12.95, Chamonix 3 7
74. NIKKOLA Ari-Pekka 19 17.12.95, Chamonix 28.12.95, Oberhof 1 11
75. LAITINEN Mika 26 28.12.95, Oberhof 04.01.96, Innsbruck 3 7
76. NIKKOLA Ari-Pekka 19 04.01.96, Innsbruck 09.03.96, Harrachov 15 65
77. GOLDBERGER Andreas (PŚ) 23 09.03.96, Harrachov 30.11.96, Lillehammer 3 266
78. THOMA Dieter 15 30.11.96, Lillehammer 01.12.96, Lillehammer 1 1
79. BRENDEN Kristian 28 01.12.96, Lillehammer 07.12.96, Kuusamo-Ruka 1 6
80. THOMA Dieter 15 07.12.96, Kuusamo-Ruka 14.12.96, Harrachov 2 7
81. OKABE Takanobu 29 14.12.96, Harrachov 15.12.96, Harrachov 1 1
82. PETERKA Primoz 30 15.12.96, Harrachov 01.02.97, Willingen 10 48
83. THOMA Dieter 15 01.02.97, Willingen 08.02.97, Bad Mitterndorf 2 7
84. PETERKA Primoz (PŚ) 30 08.02.97, Bad Mitterndorf 29.11.97, Lillehammer 8 294
85. THOMA Dieter 15 29.11.97, Lillehammer 30.11.97, Lillehammer 1 1
86. SOININEN Jani 31 30.11.97, Lillehammer 12.12.97, Harrachov 3 12
87. HARADA Masahiko 32 12.12.97, Harrachov 20.12.97, Engelberg 1 8
88. THOMA Dieter 15 20.12.97, Engelberg 21.12.97, Engelberg 1 1
89. HARADA Masahiko 32 21.12.97, Engelberg 25.01.98, Oberstdorf 9 35
90. FUNAKI Kazuyoshi 25 25.01.98, Oberstdorf 11.03.98, Falun 7 44
91. WIDHOELZL Andreas 33 11.03.98, Falun 21.03.98, Planica 3 10
92. PETERKA Primoz (PŚ) 30 21.03.98, Planica 28.11.98, Lillehammer 2 252
93. SCHMITT Martin 34 28.11.98, Lillehammer 20.12.98, Harrachov 7 22
94. AHONEN Janne 27 20.12.98, Harrachov 01.01.99, Ga-Pa 2 12
95. SCHMITT Martin 34 01.01.99, Ga-Pa 03.01.99, Innsbruck 1 2
96. AHONEN Janne 27 03.01.99, Innsbruck 20.03.99, Planica 17 76
97. SCHMITT Martin (PŚ, PŚ) 34 20.03.99, Planica 02.12.00, Kuopio 29 623
98. HAUTAMAEKI Matti 35 02.12.00, Kuopio 03.12.00, Kuopio 1 1
99. SCHMITT Martin 34 03.12.00, Kuopio 20.01.01, Park City 7 48
100. MAŁYSZ Adam 36 20.01.01, Park City 24.01.01, Hakuba 1 4
101. SCHMITT Martin 34 24.01.01, Hakuba 27.01.01, Sapporo 1 3
102. MAŁYSZ Adam (PŚ, PŚ) 36 27.01.01, Sapporo 29.11.02, Kuusamo-Ruka 32 671
103. PETERKA Primoz 30 29.11.02, Kuusamo-Ruka 07.12.02, Trondheim 2 8
104. WIDHOELZL Andreas 33 07.12.02, Trondheim 08.12.02, Trondheim 1 1
105. PETTERSEN Sigurd 37 08.12.02, Trondheim 15.12.02, Titisee-Neustadt 2 7
106. HOELLWARTH Martin 38 15.12.02, Titisee-Neustadt 06.01.03, Bischofshofen 6 22
107. AHONEN Janne 27 06.01.03, Bischofshofen 08.02.03, Willingen 9 33
108. HANNAWALD Sven 39 08.02.03, Willingen 09.03.03, Oslo 2 29
109. MAŁYSZ Adam (PŚ) 36 09.03.03, Oslo 28.11.03, Kuusamo-Ruka 5 264
110. HAUTAMAEKI Matti 35 28.11.03, Kuusamo-Ruka 30.11.03, Kuusamo-Ruka 1 2
111. MAŁYSZ Adam 36 30.11.03, Kuusamo-Ruka 20.12.03, Engelberg 3 20
112. LJOEKELSOEY Roar 40 20.12.03, Engelberg 01.01.04, Ga-Pa 2 12
113. PETTERSEN Sigurd 37 01.01.04, Ga-Pa 10.01.04, Liberec 3 9
114. AHONEN Janne (PŚ, PŚ) 27 10.01.04, Liberec 26.11.05, Kuusamo-Ruka 42 686
115. JANDA Jakub 41 26.11.05, Kuusamo-Ruka 26.11.05, Kuusamo-Ruka 1 3h 19
116. KRANJEC Robert 42 26.11.05, Kuusamo-Ruka 03.12.05, Lillehammer 1 7
117. JANDA Jakub (PŚ) 41 03.12.05, Lillehammer 24.11.06, Kuusamo-Ruka 20 356
118. LAPPI Arttu 43 24.11.06, Kuusamo-Ruka 02.12.06, Lillehammer 1 8
119. AMMANN Simon 44 02.12.06, Lillehammer 30.12.06, Oberstdorf 4 28
120. SCHLIERENZAUER Gregor 45 30.12.06, Oberstdorf 04.01.07, Innsbruck 2 5
121. JACOBSEN Anders 46 04.01.07, Innsbruck 17.03.07, Oslo 12 72
122. MAŁYSZ Adam 36 17.03.07, Oslo 18.03.07, Oslo 1 1
123. JACOBSEN Anders 46 18.03.07, Oslo 23.03.07, Planica 1 5
124. MAŁYSZ Adam (PŚ) 36 23.03.07, Planica 01.12.07, Kuusamo-Ruka 3 253
125. MORGENSTERN Thomas (PŚ) 47 01.12.07, Kuusamo-Ruka 29.11.08, Kuusamo-Ruka 27 364
126. AMMANN Simon 44 29.11.08, Kuusamo-Ruka 06.12.08, Trondheim 1 7
127. SCHLIERENZAUER Gregor 45 06.12.08, Trondheim 07.12.08, Trondheim 1 1
128. AMMANN Simon 44 07.12.08, Trondheim 24.01.09, Whistler 13 48
129. SCHLIERENZAUER Gregor (PŚ) 45 24.01.09, Whistler 28.11.09, Kuusamo-Ruka 12 308
130. ROMOEREN Bjoern Einar 48 28.11.09, Kuusamo-Ruka 06.12.09, Lillehammer 2 8
131. SCHLIERENZAUER Gregor 45 06.12.09, Lillehammer 18.12.09, Engelberg 1 12
132. AMMANN Simon 44 18.12.09, Engelberg 19.12.09, Engelberg 1 1
133. SCHLIERENZAUER Gregor 45 19.12.09, Engelberg 20.12.09, Engelberg 1 1
134. AMMANN Simon 44 20.12.09, Engelberg 03.01.10, Innsbruck 3 14
135. SCHLIERENZAUER Gregor 45 03.01.10, Innsbruck 06.01.10, Bischofshofen 1 3
136. AMMANN Simon 44 06.01.10, Bischofshofen 10.01.10, Bad Mitterndorf 2 4
137. SCHLIERENZAUER Gregor 45 10.01.10, Bad Mitterndorf 16.01.10, Sapporo 1 6
138. AMMANN Simon (PŚ) 44 16.01.10, Sapporo 28.11.10, Kuusamo-Ruka 11 316
139. KOFLER Andreas 49 28.11.10, Kuusamo-Ruka 04.12.10, Lillehammer 2 6
140. MORGENSTERN Thomas (PŚ) 47 04.12.10, Lillehammer 27.11.11, Kuusamo-Ruka 24 358
141. KOFLER Andreas 49 27.11.11, Kuusamo-Ruka 12.02.12, Willingen 19 77
142. BARDAL Anders (PŚ) 50 12.02.12, Willingen 24.11.12, Lillehammer 7 286
143. FREUND Severin 51 24.11.12, Lillehammer 25.11.12, Lillehammer 1 1
144. MORGENSTERN Thomas 47 25.11.12, Lillehammer 01.12.12, Kuusamo-Ruka 1 6
145. FREUND Severin 51 01.12.12, Kuusamo-Ruka 16.12.12, Engelberg 4 15
146. SCHLIERENZAUER Gregor (PŚ) 45 16.12.12, Engelberg 24.11.13, Klingenthal 21 343
147. BIEGUN Krzysztof 52 24.11.13, Klingenthal 07.12.13, Lillehammer 2 13
148. SCHLIERENZAUER Gregor 45 07.12.13, Lillehammer 21.12.13, Engelberg 4 14
149. STOCH Kamil 53 21.12.13, Engelberg 25.01.14, Sapporo 10 35
150. PREVC Peter 54 25.01.14, Sapporo 02.02.14, Willingen 2 8
151. STOCH Kamil 53 02.02.14, Willingen 26.02.14, Falun 1 24
152. PREVC Peter 54 26.02.14, Falun 02.03.14, Lahti 2 4
153. STOCH Kamil (PŚ) 53 02.03.14, Lahti 23.11.14, Klingenthal 6 266
154. KOUDELKA Roman 55 23.11.14, Klingenthal 28.11.14, Ruka 1 5
155. AMMANN Simon 44 28.11.14, Ruka 07.12.14, Lillehammer 3 9
156. KOUDELKA Roman 55 07.12.14, Lillehammer 13.12.14, Niżny Tagił 1 6
157. FANNEMEL Anders 56 13.12.14, Niżny Tagił 29.12.14, Oberstdorf 4 16
158. HAYBOECK Michael 57 29.12.14, Oberstdorf 15.01.15, Wisła 5 17
159. KRAFT Stefan 58 15.01.15, Wisła 14.02.15, Vikersund 8 30
160. PREVC Peter 54 14.02.15, Vikersund 10.03.15, Kuopio 3 24
161. KRAFT Stefan 58 10.03.15, Kuopio 12.03.15, Trondheim 1 2
162. FREUND Severin (PŚ) 51 12.03.15, Trondheim 22.11.15, Klingenthal 5 255
163. TANDE Daniel Andre 59 22.11.15, Klingenthal 05.12.15, Lillehammer 1 13
164. FREUND Severin 51 05.12.15, Lillehammer 13.12.15, Niżny Tagił 3 8
165. PREVC Peter (PŚ) 54 13.12.15, Niżny Tagił 25.11.16, Ruka 25 348
166. PREVC Domen 60 25.11.16, Ruka 26.11.16, Ruka 1 1
167. FREUND Severin 51 26.11.16, Ruka 04.12.16, Klingenthal 1 8
168. PREVC Domen 60 04.12.16, Klingenthal 04.01.17, Innsbruck 7 31
169. TANDE Daniel Andre 59 04.01.17, Innsbruck 06.01.17, Bischofshofen 1 2
170. PREVC Domen 60 06.01.17, Bischofshofen 14.01.17, Wisła 1 8
171. STOCH Kamil 53 14.01.17, Wisła 12.03.17, Oslo 10 57
172. KRAFT Stefan (PŚ) 58 12.03.17, Oslo 19.11.17, Wisła 6 252
173. KOBAYASHI Junshiro 61 19.11.17, Wisła 02.12.17, Niżny Tagił 2 13
174. FREITAG Richard 62 02.12.17, Niżny Tagił 06.01.18, Bischofshofen 8 35
175. STOCH Kamil 53 06.01.18, Bischofshofen 28.01.18, Zakopane 2 22
176. FREITAG Richard 62 28.01.18, Zakopane 04.02.18, Willingen 2 7
177. STOCH Kamil (PŚ) 53 04.02.18, Willingen 18.11.18, Wisła 8 287
178. KLIMOW Jewgienij 63 18.11.18, Wisła 24.11.18, Ruka 1 6
179. KOBAYASHI Ryoyu (PŚ) 64 24.11.18, Ruka 24.11.19, Wisła 27 365
180. TANDE Daniel Andre 59 24.11.19, Wisła 15.12.19, Klingenthal 4 21
181. KOBAYASHI Ryoyu 64 15.12.19, Klingenthal 21.12.19, Engelberg 1 6
182. KRAFT Stefan 58 21.12.19, Engelberg 22.12.19, Engelberg 1 1
183. KOBAYASHI Ryoyu 64 22.12.19, Engelberg 11.01.20, Predazzo 5 20
184. GEIGER Karl 65 11.01.20, Predazzo 01.02.20, Sapporo 5 21
185. KRAFT Stefan (PŚ) 58 01.02.20, Sapporo    

LEGENDA:

Lp. - numer porządkowy zmiany na pozycji lidera Pucharu Świata

(PŚ) - triumf w klasyfikacji generalnej PŚ w trakcie prowadzenia w cyklu

Nr - numer porządkowy zawodnika będącego na pozycji lidera PŚ

Data awansu - dzień i miejscowość, w którym zawodnik został liderem PŚ

Data spadku - dzień i miejscowość, w którym zawodnik stracił prowadzenie w PŚ

L. konkursów - liczba konkursów na prowadzeniu w Pucharze Świata

L. dni - liczba dni na prowadzeniu w Pucharze Świata
 

Przypadki ex aequo na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata
Lp. Zawodnik Kraj Sytuacja po konkursie Liczba wygranych
1. KOGLER Armin 23.01.81, Gstaad 1
NEUPER Hubert 2
2. BULAU Horst 12.12.83, Thunder Bay 1 (+ 3. miejsce)
NYKAENEN Matti 0
OPAAS Vegard 1 (+ 3. miejsce)
3. ULAGA Primoz 18.01.86, Klingenthal 2
VETTORI Ernst 1
4. OPAAS Vegard 04.01.87, Innsbruck 2
VETTORI Ernst 1
5. AHONEN Janne 08.12.95, Villach 1
NIKKOLA Ari-Pekka 0
6. AHONEN Janne 26.01.05, Kuusamo 0
KRANJEC Robert 1
7. FREUND Severin 22.03.15, Planica 9
PREVC Peter 3


W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników na czele klasyfikacji Pucharu Świata ma identyczny dorobek punktowy, liderem cyklu jest zawodnik z większą liczbą wygranych konkursów w danym sezonie.

Kalendarz

Data Kraj Miejscowość Skocznia Info Wyniki Więcej