FIS Cup w Lauscha: Florian Horst zwycięża

• 2009-01-17 21:01

Niemiec Florian Horst zwyciężył w dzisiejszych zawodach Fis Cup w niemieckim Lauscha. Całkiem dobrze spisali się Polacy.

Florian Horst uzyskał 105 i 104.5 metra i z łączną notą 280 punktów wyprzedził o 5 punktów Słoweńca Jerneja Kosnjeka (102 i 106,5 m). Na 3. pozycji z notą 271 punktów uplasował się Austriak Elias Pfannenstill, który skoczył 101 i 104 metry.

Na dalszych pozycjach uplasowali się Niemcy Marc Krauspenhaar (269,5 pkt.), Jonas Faller (266,5 pkt.) i Joerg Ritzelfeld (263,5 pkt.).

Do drugiej serii zdołali awansować wszyscy Polacy. Jan Ziobro był 15. (98,5 i 96,5 m), Artur Kukuła uplasował się na 16. pozycji (96 i 98 m), Kamil Skrobot zakończył zmagania na 17 miejscu (91,5 i 102 m), Wojciech Gąsienica-Kotelnicki znalazł się na 19. pozycji (95,5 i 98 m), Kamil Kowal ostatecznie zajął 25. miejsce (91,5 i 98 m). Mimo awansu do drugiej serii, punktów nie wywalczył Mateusz Cieślar, który zajął 31. lokatę (91,5 i 90,5 m).

Zobacz końcową klasyfikację generalną FIS Cup...»

Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6218) komentarze: (26)

Alpen Cup

jeśli chodzi o Alpen Cup to ma bardzo wysoką rangę wśród krajów alpejskich i nie tylko alpejskich, najlepsi juniorzy startują w Alpen Cup a tylko ci którzy się nie liczą do czołówki to jadą na Fis Cup. aklurat dzisiaj nasi młodzi kombinatorzy w drużynie zajęli 2 miejsce w Schonach w Alpen Cup , jest to dosyć poważny wynik , a wczesniej wczoraj i przedwczoraj indywidualnie też wysoko punktowali, ale przepraszam że nie na temat

tak AlpenCup ma nizsza range....ale tylko dla krajow spoza ALP w tym i dla Polakow...a ten caly FIS-Cup ma range papierkowa dla Fisu...dla zawodnikow z Austri AlpenCup to taki osobisty turniej, gdzie startuja przyszle talenty....a w PK nie mozna wystawiac ilu sie chce, tylko ile miejsc sie wywalczylo...a ze nasi sa zbyt slabi ...plus do tego kiepska polityka kadrowa, to w Pk mamy 4 miejsca...i to sie raczej zbyt szybko nie zmieni

tutaj nie jest mowa tylko o Szczyrku...tylko ogolnie o startach w FIS-Cup....u siebie to mozna ..a nawet powinno sie....wystawic przynajnmniej 10 dzieciakow....starszych wtedy nalezaloby wyslyac na Alpen Cup....tzn tych co maja aspiracje na starty w PK ale sie w skladzie nie miescza... a wec zawodnicy rocznikow 1991-1993....w szczyrku zreszta znowu bedzie slaba obsada..wystartuja Czesi i Polacy plus paru innych....ale znajac strategie PZN...wystawia starszych doswiadczonych zawodnikow, zeby znowu pan tajner mogl powiedziec jak to wszystko u nas pieknie funkcjonuje i jakie to super perspektywy sa przed nami

@nieznany (*t59.neoplus.adsl.tpnet.pl)

bezprzesady nie chodzi tylko o potrzebne punkty do startow w PK...bardziej chodzi o oskakanie sie na innych skoczniach..porownanie sil z zawodnikami z innych krajow...a gdybysmy chcieli tylko wystawiac zawodnikow po to, zeby ich jak najszybciej wyslac do Pk to...po pierwsze co tydzien bylby inny sklad..wyniki w PK bylby jeszcze gorsze...i tak zabraklo by na miejsc w PK w calym sezonie..no i jesli to by byl sens tych startow to trzeba bylo od razu do Chin 10 wyslac...wszyscy by zapunktowali

andbal

Dziekuje Ci, ze zauwazyles ten przepyszny smaczek.
    Celej i Fijas "pozamiataja" nam cala mlodziez...
    Ciekawe czemu trenerzy z najlepszymi wynikami w kraju nie trenuja kadr... (Jarzabek, Szturc)
    Zarzadzie PZN! Dlaczego?!

Ja niestety obawiam sie, ze nastepnym trenerem bedzie Klimowski... Tak, tak. Ten sam co to za Lepistoe byl odpowiedzialny za sklady, tj. biuro wycieczkowe T&T. Teraz nasz etatowy imitator...

Mlodzi nie dawajcie sie! Robcie swoje!

Kadra B powinna startować po to by się oskakiwać w zawodach w PŚ i PK możemy wystawić po czterech zawodników czyli w sumie 8 a gdzie mają skać pozostali? Na zawodach Lotos Cup na skoczniach k-40 i mniejszych tak jak w Zagórzu, a pozatym poco wysyłać tam zawodników z lotos cup skoro większość z nich i tak by nie zdobyła tam punktów choć to trzecia liga to nie każdy kto tam wystartuje musi zdobyć punkty.