Grupa Lotos S.A generalnym sponsorem kadry

 • 2003-06-08 15:07
To, że pieniądze w sporcie to rzecz niesłychanie ważna – wiedza wszyscy. Stworzenie kadrze odpowiednich warunków do treningów wiele kosztuje. Tymczasem... W sezonie 2002/2003 polska drużyna narodowa w skokach funkcjonowała bez generalnego sponsora. Poczta Polska, która zaangażowała się w finansowanie naszych zawodników– wycofała się zaraz potem, gdy Adam Małysz zdobył po raz drugi Kryształowa Kulę, czyli w 2002 roku.

Wiele miesięcy trwały poszukiwania firmy, która chciałaby zainwestować w rozwój skoków narciarskich, w polską kadrę. Prowadzone były, owiane tajemnicą, rozmowy. Będą one sfinalizowane w najbliższych dniach, kiedy to po podpisaniu oficjalnej umowy Grupa Lotos SA ma zostać oficjalnym sponsorem polskiej drużyny narodowej w skokach.

Paweł Włodarczyk, prezes PZN nie chciał udzielać dziennikarzom szczegółowych wyjaśnień: "Dopinamy ostatnie sprawy, z mojej strony byłoby nie fair, gdybym przed faktem informował o tym media. W przyszłym tygodniu chcemy zorganizować w tej sprawie konferencję prasową w Warszawie."

Z informacji, które wydostały się jednak na zewnątrz, wynika, że Lotos byłby sponsorem reprezentacji skoczków narciarskich do igrzysk olimpijskich w Turynie (2006).

Pieniądze pozyskane od sponsora pozwolą na rozszerzenie grupy szkoleniowej. Jak wiadomo, PZN zatrudnił już jako trenera kadry "B" Austriaka Heinza Kuttina, pracować będzie także Łukasz Kruczek, Zbigniew Klimowski (kadra C) oraz oczywiście obaj trenerzy kadry A czyli Apoloniusz Tajner czy Piotr Fijas. Niezbędne stanie się również zatrudnienie sztabu osób wspierajacych skoczków od strony lekarskiej, psychologicznej czy technicznej.

Dla ciekawych taka krótka informacja: Trenerzy Tajner i Kuttin będą pobierać pensje w zbliżonej wysokości. Prezes PZN nakreślił ten problem w ten sposób: "Nie mogę ujawniać zarobków Kuttina, mogę powiedzieć tylko tyle - jego zarobki będą zbliżone do Tajnera. Kuttin nie dostanie od nas tyle pieniędzy, ile chciał. Musi się najpierw wykazać wynikami. Jemu bardzo zależy, by osiągnąć sukces szkoleniowy, dlatego przystał na nasze warunki."

Krótko o nowym sponsorze generalnym:

GRUPA LOTOS SA (do 2 czerwca 2003 roku - Rafineria Gdańska SA) należy do największych polskich firm i jest największą firmą Regionu Pomorskiego.

Prowadzi działalność w zakresie przerobu ropy naftowej, dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów naftowych takich jak: benzyny bezołowiowe, oleje napędowe, oleje opałowe, paliwo lotnicze, oleje smarowe, asfalty, gazy.

W rafinerii funkcjonują trzy podstawowe bloki technologiczne:

>> blok paliwowy o zdolności przerobowej 4,5 mln ton ropy naftowej rocznie
>> blok olejowy o zdolności produkcyjnej 250 tys. ton rocznie
>> kompleks hydrokrakingu przerabiający ciężkie frakcje ropy naftowej
Posiada dostęp do ropy naftowej poprzez terminal w Porcie Północnym w Gdańsku oraz poprzez rurociąg "Przyjaźń".

Jaala, źródło: DP
oglądalność: (5334) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Może wreście coś drgnie i całąakadra zacznie skakać dobrze, życze im tego.Pozdrówka!!!

 • anonim

  To dobrze że nareszcie mają jakiegoś pożądnego sponsora teraz wszyscy będą chdzili w takich czapeczkach lotos;P

 • anonim
  lotojmy:)

  lotos i lotos i w koncu coś mos :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).