FIS Cup w Notodden: Triumf Felixa Brodaufa

• 2009-02-14 00:33

Niemiec Felix Brodauf skokami na odległość 99m i 97,5m wygrał sobotni konkurs FIS Cup w norweskim Notodden (HS100). Na drugim stopniu podium stanął jego rodak - David Winkler (96m i 97m), a trzeci był zawodnik gospodarzy - Rune Velta (93,5m i 94m).

Tuż za podium uplasował się mało znany Sindre Trana (92,5m i 93m), piąte miejsce zajęli Skandynawowie - Olli Pekkala (93m i 93m) oraz Morten Gjesvold (94m i 91m).

W zmaganiach wzięło udział zaledwie 31 skoczków z pięciu państw: Norwegii, Finlandii, Szwecji, Niemiec i Kazachstanu. W tak słabo obsadzonych zawodach zabrakło naszych reprezentantów, którzy już jutro wystartują w Mistrzostwach Polski w Wiśle-Malince.

W klasyfikacji łącznej cyklu pewnie prowadzi Brodauf (412 pkt.) przed Marcem Krauspenhaarem (295) i Dawidem Kubackim (282 pkt.).

Zobacz końcową klasyfikację generalną FIS Cup...»

Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4849) komentarze: (7)