PK w Pragelato: Severin Freund ponownie wygrywa

• 2009-03-15 12:13

Niemiecki zawodnik, Severin Freund, wygrał ponownie zawody Pucharu Kontynentalnego we włoskim Pragelato. Tym razem na podium towarzyszyli mu Słowenćy Peter Prevc oraz Matic Kramarsic. Polacy spisali się słabiej niż wczoraj, tylko dwóm naszym zawodnikom udało się zdobyć punkty.

Severin Freund uzyskał 133,5 i 135,5 metrów i z wyraźną przewagą wyprzedził drugiego w klasyfikacji, Słoweńca Petera Prevca (131 i 132 m). Na ostatnim stopniu podium stanął kolejny ze Słoweńców Matic Kramarsic (132 i 130 m).

Tuż za podium znaleźli się Niemiec Danny Queck (131,5 i 130,5 m), Czech Lukas Hlava, który prowadził na półmetku zawodów dzięki dalekiej próbie na 136,5 metra, oraz Austriak Manuel Fettner (132 i 129,5 m).

Polacy nie mogą zaliczyć tych zawodów do udanych. Punkty zdobyło tylko dwóch naszych reprezentantów - Klemens Murańka, który uplasował się na 24. miejscu (127,5 i 120 m) oraz Grzegorz Miętus, który zajął 28. lokatę (129 i 115 m). Poza finałem znaleźli się Andrzej Zapotoczny (38. miejsce) oraz Dawid Kubacki (55. miejsce).

W następny weekend odbędą się finałowe zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualną klasyfikację Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL)»

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6808) komentarze: (17)