Austriacy odkrywają karty

 • 2009-05-11 23:52

Austriacki Związek Narciarski ogłosił składy kadr na nadchodzący sezon. W drużynie podopiecznych Alexandra Pointnera nie zaszły większe zmiany.

W pięcioosobowej kadrze narodowej Austrii znaleźli się Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, Martin Koch oraz Andreas Kofler.

Kadrę A w nowym sezonie będą tworzyć Markus Eggenhofer, Manuel Fettner, Daniel Lackner, Lukas Mueller, Stefan Thurnbichler i były kombinator norweski - David Zauner.

Zauner pozostanie w kadrze A tylko wówczas, jeśli w trakcie przygotowań do sezonu zimowego i w letnich startach będzie prezentował dostatecznie wysoki poziom. W przeciwnym razie 24-latek zostanie przesunięty do kadry B.

W kadrze pań znalazły się tylko dwie zawodniczki - Daniela Iraschko oraz Jaqueline Seifriedsberger.

W austriackich drużynach zabrakło miejsca dla Arthura Pauliego, o którym coraz częściej nieoficjalnie mówi się, że zamierza reprezentować nasz kraj.

Kadra narodowa:
KOCH Martin
KOFLER Andreas
LOITZL Wolfgang
MORGENSTERN Thomas
SCHLIERENZAUER Gregor

Kadra A:
EGGENHOFER Markus
FETTNER Manuel
LACKNER Daniel
MÜLLER Lukas
THURNBICHLER Stefan
ZAUNER David*

Kadra B:
HAYBÖCK Michael
HAYBÖCK Stefan
MÜLLER Roland
POPPINGER Manuel
SCHABEREITER Florian
STROLZ Andreas
THURNBICHLER Thomas
UNTERBERGER David

Kadra C:
DIETHART Thomas
DILITZ Lukas
INNAUER Mario
KRAFT Stefan
LACKNER Thomas
LENZ Johannes
OBERMAYR Johannes
PFANNENSTILL Elisas
SCHIFFNER Markus
STAUDER Christoph

Kadra A Pań:
IRASCHKO Daniela
SEIFRIEDSBERGER Jaqueline

Kadra B Pań:
KEIL KatharinaTadeusz Mieczyński, źródło: www.sportsplanet.at
oglądalność: (9026) komentarze: (91)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Innauer w kadrze C?!

 • anonim

  Arthur Pauli złamał sobie rękę

  Wszystkiego najlepszego ponieważ obchodzi dziisaj 20 urodziny

 • anonim

  a wiecie dzieje sie z Artturem Pauli?

 • Davidsson doświadczony

  oni to maja zawodników ;)

 • czarnylis profesor
  @Strong Return

  Nie mam nic przeciwko Arturowi. Chodzi mi o to, że reprezentacja jest największym, sportowym skarbem narodowym i do niej powinni trafiać jedynie ludzie dla których Polska i jej reprezentacja są najważniejsze, i stoją na najwyższym stopniu drabinki wartości patriotycznych.
  Reprezentant Polski powinien mieć Polskę w sercu na miejscu pierwszym i nie ważne skąd pochodzi.

 • anonim
  @MorgiFan

  Masz rację. Lotnikiem to Morgenstern nie jest, ale jako jego kibic będę mu kibicowac żeby był chociaż na podium. Jeżeli jest się w formie to nawet argument że nie jest się dobrym lotnikiem może zostac pokonany, bo jak jest forma to wszystko wychodzi. Tak na serio to chciałbym żeby:

  MŚ w lotach w Planicy zakończyły się tak:
  1. Bjorn-Einar Romoren
  2. Adam Małysz
  3. Thomas Morgenstern

  IO w Vancouver:
  1. Thomas Morgenstern
  2. Wolfgang Loitzl
  3. Adam Małysz / Bjorn Einar Romoren / Simon Ammann

  PŚ 2009/2010
  1. Thomas Morgenstern
  2. Adam Małysz
  3. Anders Jacobsen
  4. Bjorn Einar Romoren
  5. Janne Ahonen
  6. Wolfgang Loitzl
  7. Simon Ammann
  8. Andreas Kuettel
  9. Kamil Stoch
  10. Dimitri Vassiliev

  Byłoby pięknie ! A Schlierenzauerowi chociaż go nie lubię to życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i na skocznię, ale niech się za bardzo nie rozpędza, bo nie widzę go w swoich przemyśleniach :)

 • TAMM profesor

  Thomas Thurnbichler
  Urodzony: 9 czerwca 1989.
  Debiut w PŚ: 06.01.2008 - Bischofshofen - 45.
  Najlepsze miejsce: 06.01.2008 - Bischofshofen - 45.
  Ilość startów:
  1 raz w konkursie

 • TAMM profesor
  Poprawka

  Florian Schabereiter
  Urodzony: 10 lutego 1991.
  Debiut w PŚ: 03.01.2009 - Innsbruck - 62. w kwalifikacjach
  Najlepsze miejsce: 05.01.2009 - Bischofshofen - 52. w kwalifikacjach
  Ilość startów:
  2 razy w kwalifikacjach

 • TAMM profesor

  Andreas Strolz
  Urodzony: 1 sierpnia 1988.
  Debiut w PŚ: 05.01.2009 - Bischofshofen - 57. w kwalifikacjach
  Ilość startów:
  1 raz w kwalifikacjach

 • TAMM profesor

  Florian Schabereiter
  Urodzony: 10 lutego 1991.
  Debiut w PŚ: 03.01.2004 - Innsbruck - 62. w kwalifikacjach
  Najlepsze miejsce: 05.01.2004 - Bischofshofen - 52. w kwalifikacjach
  Ilość startów:
  2 razy w kwalifikacjach

 • TAMM profesor

  Roland Mueller
  Urodzony: 16 grudnia 1986.
  Debiut w PŚ: 04.01.2004 - Innsbruck - 43.
  Najlepsze miejsce w karierze: 05.01.2008 - Bischofshofen - 15.
  Najlepsze miejsce w PŚ: 2007/08 - 55. - 23 pkt.
  Ilość startów:
  14 razy w konkursie
  5 razy w "30"
  2 razy w "20".
  Najlepsze miejsca w turniejach:
  51. miejsce w TCS 2007/08 - 232 pkt.
  21. miejsce w TN 2003/04 - 275,4 pkt.
  Rekord życiowy: 219m - Vikersund 2004

 • strong return doświadczony
  @czarnylis

  Rozumiem Twoje argumenty,jednak uważam,że Arturowi nleży przyznać obywatelstwo,jeśli udowodniłby,że tego chce.Sądze,że warto mu pomóc,ponieważ młody Pauli znajduje się teraz nad przepaścią.On o tym wie,a Polska nic na tym nie straci,najwyżej się Arthura odrestaurować nie uda i wtedy repolonizacja zakończy się szybko,oczywiście o ile w ogóle do niej dojdzie i głosu w tej sprawie nie zajmie zwykłe zniechęcenie z powodu braku startów w ważnych zawodach.
  Niejeden człowiek jak Pan Pauli senior wyemigrował za granicę,natomiast nie przypominam sobie,aby Niemcy mieli jakieś opory natury moralnej przed zaanekrtowanie tenisistek polskiego pochodzenia do swoich barw.Zresztą dochodziły tu też inne sprawy.Mnie też drażn,że po boisku biega czasem jeden Anglik na "11".No,ale nic się nie stanie jeżeli zrobimy jeden mały wyjątek w reprezentacji,to jest kadrze młodzieżowej,gdyby dzisiejszy stan rzeczy się utrzymał. Zresztą to,że młody Pauli mówi po polsku to mi wystarcza.Nasze obywatelstwo dostali już również tacy ,którzy tego nie potrafią.Ja nie mam nic przeciwko wywiadowi z Arthurem(Arturem) na tej stronie,ponieważ cała ta sprawa w gruncie rzeczy może być jednak tylko mrzonką.Pozdrawiam.

 • czarnylis profesor

  Ja jednak, gdyby rzeczywiście zmiana barw Artura stała się bardziej realna, chciałbym poznać odpowiedzi na pytania, które podałem niżej w wersji surowej, bez ubarwień stylistycznych i może dlatego skojarzyły się one @Stachowi z policyjnym przesłuchaniem. Pytania rzeczywiście brzmią szorstko, ale po małej polerce, zadane Arturowi (też go lubię) wyjaśniłyby nam motywy potencjalnej operacji zmiany barw. Oczywiście pod warunkiem, że Artur odpowiadałby szczerze. Myślę iż polscy kibice powinni wiedzieć dlaczego, jakby nie było austriacki zawodnik chce reprezentować nasz kraj.
  Gdzieś czytałem, że w przypadku Artura, Apoloniusz Tajner jest za i zrobi wszystko, aby umożliwić Pauliemu reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Może prezes już zna odpowiedzi na te pytania?
  Jednakże patrząc z dystansem na całą sprawę muszę stwierdzić, że chęć i zmiana barw to jedno, wywalczenie sobie miejsca w jakiekolwiek kadrze to drugie, a akceptacja kibiców to trzecie. Dwa lata sportowej wegetacji (kiedyś chyba był rok, ale mogę się mylić), bez startów, za to z ciężkimi treningami może Artura skutecznie zniechęcić w wyniku czego temat przestanie być aktualny i cytując nasz sympatyczny głos rozsądku czyli @Stacha, młody Austriak stanie się kolejnym "niespełnionym snem o repolonizacji".

 • Stacho bywalec
  Niespełnione sny....o repolonizacji

  Niby to dla polskich skoków narciarskich trwa sezon ogórkowy, ale go nie ma go|
  w rzeczywistości wyłącznie za sprawą licznych klawiatur wywołujących nowe wątki tematyczne lub przywracających ograne już stare opowieści przypominające, taki szekspirowski sen nocy letniej.
  Kiedyś, podczas zimy, na tym portalu gorąco chciano repolonizować, nie-Obywatela RP Alexandra Herra (l. 31). Nikt nie baczył na zwaśnienie byłego reprezentanta Niemiec z własnym kierownictwem i drużyną, szczególnie zaś osobiście z postacią nietuzinkową Wielkim Martinem.
  Alex, wedle życzenia niektórych forumowiczów, powinien skakać w barwach RP, chociaż o polskich korzeniach przypomniał sobie, po odrzuceniu jego oferty sportowej przez Szwedów, gdyż nie miał agrementu, czyli potrzebnej, cichej, zgody władz sportowych.
  Misyjną sprawę, asymilacji owego dysydenta w celu podreperowania narodowego zespołu skoczków , podobno zaprzepaścił - oczywiście i osobiście winny wszelkich plag, dotykających polskiego sportu, - Apoloniusz Tajner, który jak przystało na szefa dyscypliny sportu olimpijskiego z należna powagą i dyskrecją uszanował dobre obyczaje. Chylę czoło Panie Apoloniuszu.
  Jakby w rekompensacie ogromnego zawodu, podczas nocy polarnej pojawiła się na północy naszego kontynentu, jak zorza, sylwetka fińskiego zawodnika o polsko brzmiącym nazwisku - Huczkowski Herman (l.28). Ale po pełnej atrakcji nocy szczęśliwie dla naszego forum nastąpił dzień i okazało się, że ten zawodnik nikomu nie zagraża w rodzimej kadrze, zatem jego przydatność w nowej drużynie aspirującej do narodowej potęgi w skokach narciarskich jest niewielka, bądź żadna. Sprawdziłem: w ubiegłorocznych statystykach Herman nie jest odnotowany.

 • Stacho bywalec
  cd

  Potem oczy niektórych zwróciły się na gimnazjum w Obershofie, tam trenował Julian Musiol (l.23), przyjeżdżający co wakacje do babci mieszkającej w Świętochłowicach. Ale Julek, podkreślający polskie korzenie i stałe związki z Macierzą, jakoś nie kwapił się na zmianę przynależności narodowej. Być może, mający oparcie w ojcu Bogdanie - olimpijskim multimedaliście w bobslejach, wcześnie także kulomiocie reprezentującym barwy dawnej NRD, nie musi poszukiwać nowej tożsamości. Aktualnie na listach skoczków zajmuje odpowiednio: w klasyfikacji generalnej PK- 14- i WRL-10 miejsce.

  Dzisiaj na marginesie braku w kadrze Austrii młodego, lubianego u nas skoczka powróciła sprawa możliwości wykorzystania u nas potencjału sportowego Arthura Pauli (l.20).Podobnie jak w sytuacji A.Herra, H. Huczkowskiego i J. Musioła zachowuję potrzebny dystans i spokój. Nie proponuję potrzeby przeprowadzenia z Arturem wywiadu-prasowego na wzór przesłuchania policyjnego, nie odmawiam też zawodnikowi prawa jeśli rzeczywiście posiada polski paszport, do występowania w polskich barwach klubowych i naturalnego awansu do drużyny narodowej. Niemniej owa adopcja nie może być, spolegliwym przygarnięciem sportowca do kadry, który z różnych powodów, w tym odniesionej kontuzji, nie znalazł miejsca w dotychczasowej reprezentacji. W tej spontanicznej dyskusji radują szczególnie rozważne głosy, będące antytezą snu o repolonizacji Alexandra Herra.

 • klaudiaaaaa1990 bywalec

  A nasi piłkarze zza zachodniej granicy? O nich się nikt nie upomniał, choć Poldi chciał grać z orłem na piersi. Klose to inna sprawa.. Lukas nie cieszy się z zdobytych goli do Niemiec, nie śpiewa hymnu..

 • czarnylis profesor
  @Fanka

  W dobie globalizacji i zacierania się granic oraz różnic międzykulturowych, reprezentacje narodowe powinny pozostać tak jak ich nazwa wskazuje, narodowymi.
  Nawet nasz język powoli ewoluuje akceptując obcojęzyczne naleciałości i chociaż kadry narodowe, chciałbym, aby oparły się trendowi i modzie na "zagraniczność". Nie musimy chłonąć wszystkiego.
  Nie zrozum mnie źle. Jestem człowiekiem niezwykle liberalnym i tolerancyjnym, ale nie chcę aby reprezentacje polskie, stały się jedynie międzynarodowymi drużynami (osobami) reprezentującymi Polskę, przygarniającymi sportowców którzy kalkulują co im się bardziej opłaca lub gdzie mają szansę zaistnieć, jak to ma miejsce w klubach. Chciałbym aby nasz reprezentant, miał Polskę w sercu na pierwszym miejscu i po wygraniu zawodów dumnie uniósł w górę białoczerwoną flagę i nawet uronił łzę podczas Mazurka Dąbrowskiego (tak jak nasz Adaś).
  Artur Pauli wychował się w Austrii. Euzebiusz Smolarek w Holandii. Lecz jeden wybrał kraj w którym się wychował, drugi nawet nie brał tego pod uwagę i mimo, że dorastał w najbardziej liberalnym kraju na świecie (łatwo o akceptację) wolał Polskę. Tych dwóch przypadków nie da się porównać.

 • anonim

  Bardzo dobra kadra narodowa bardzo sie ciesz ze sie znalaz tam Andreas Kofler. Austria znowu bedzie mocna i tak ma być. heheh tego jeszcze nie slyszalam ze Arthur ma reprezentowac nasz kraj w sumie to fajnie :)

 • anonim

  po jasną chce koflera, a egenhoffera nie?

 • zabka bywalec
  -

  scnaider wruc
  kaiser wruc
  n.fetnner wruc
  oni powinni dosac szase w pś... są świetni! ! ! ! !


  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2009-05-13 10:14:56 ***

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl