PK w Otepie: Miętus wygrywa drugi konkurs

• 2009-12-20 12:28

Grzegorz Miętus po fenomenalnym drugim skoku zajął pierwsze miejsce w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Otepie. Tuż za Polakiem sklasyfikowany został David Unterberger. Trzecie miejsce na podium podzielili między sobą Jernej Damjan oraz Felix Schoft.

Polak po pierwszej serii zajmował dopiero 18. lokatę. W drugiej serii oddał fantastyczny skok na odległość 99m i ostatecznie triumfował w konkursie, z łączną notą 238,5pkt.
Na drugim miejscu wylądował David Unterberger, który oddał skoki na odległość 88 i 91,5m. Na podium znalazło się także miejsce dla Słoweńca Damjana oraz Niemca Schofta. Damjan uzyskał 90 i 88m a Schoft 84 i 95m.

W pierwszej "piątce" konkursu znalazł się także Maciej Kot, który uzyskał 85 i 93m. Tuż za nim uplasował się prowadzący po pierwszej serii Austriak - Strolz.

Pozostali nasi reprezentanci także poprawili swoje rezultaty z pierwszej serii. Na 12. miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki ze skokami na odległość 85 i 90m. Piotr Żyła uzyskał 85,5 i 84,5m i ostatecznie zajął 22.pozycję.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

Tak jak przewidywałem

Starty Ł.Rutkowskiego w PŚ dały opłakane rezultaty!
    Zajete miejsca:59,37 i 50 tylko go zdołowały.
    Po niezłym występie w Kuusamo(28 miejsce) i kiepskim w Lillehammer(41 i 47) az prośiło się o jego start w PK w Otepie.
    Mógłby podbudować się psychicznie i wywalczyć dodatkowe miejsce dla Polski w PK. M.Kot po fatalnym występie w Rovaniemi(45) tutaj odżył 13 i 5 miejsce!
    Zdecydowano inaczej i Łukasz T4S będzie ogladał w telewizji jak ktoś niedawno napisał.
    W ostatnich 2 konkursach PK pewnie zdobyłby 7 brakujacych pkt ażeby Polska miała 6 miejsc na kolejny period. Start P.Żyle nic nie dał.
    Start R.Sliża zamiast Ł.Rutkowskiego w PŚ mógłby również zaowocować 5 miejscami na T4S. W 3 startach wystarczyło zdobyc tylko 1 pkt!
    Niestety nie zarezykowano i wyszły opłakane rezultaty.
    Prawdopodobnie strata po 1 miejscu w PŚ i PK.

Kto jedzie do Enelbergu? Nie wiedzę nic na tej stronie.

Zmiennik

Czyżby kolejny zmiennik zawodników skaczących w PŚ a będących (chwilowo) bez formy?

• Alina88 doświadczony
    @ olek-solec

Przecież już wiadomo, że odpuszczają MP i jadą do Engelbergu, raczej jest wśród nich Rutkowski (pzn.pl)

• Marce93 stały bywalec

Pięknie Grzesiu ;D tylko tak dalej trzymać :D

No i cieszy, że nasz wicemistrz świata juniorów powraca ;D :)

Gratulacje ;D

Brawo dla naszego Grzesia! Następny z braci zaczyna pokazywać co potrafi.
    I może Maciek w końcu dojdzie do lepszej dyspozycji!
    Gratulacje Grzesiu!

• andbal profesor
    Podsumowanie - prawie

Jak już wcześniej napisano dodatkowe limity z PK na PŚ czyli T4S uzyskały Austria, Niemcy i Słowenia.
    Nasi w PK nieźle tylko niefortunna decyzja zabrania Huli spowodowała, że nie wywalczyliśmy dodatkowego limitu z Pk do PŚ.
    Skończy się tym (poprzez Ahonena który po Pierwszej serii jest 10ty i wyprzedzi Śliża), że na nast ępny period bedziemy mogli wystawić 4ech do PŚ i 5 ciu do PK. Zawody PS i PK w tym co będzie periodzie praktycznie się nie pokrywają. W dalszym ciągu możemy zwiększyć limit w PK po odpowiednim dobraniu zawodników na jedyne zawody PK w trzecim periodzie do Engelbergu. Jedyny problem to kolizja z MP.

• mmm doświadczony

o kurde jest dobrze jak teraz z limitami ?

cd.

Mamy nadal pięciu zawodników z 50 - Bachleda i Hula, pewne miejsce, mogą startować w PŚ. Śliż bez formy, ale tez bez problemu utrzyma miejsce, G.Miętus po dzisiejszym zwycięstwie również dosyć pewnie.

45. Kubacki
    53. Kot
    60. Rutkowski - Ci zawodnicy powinni wystąpić w Szwajcarii. Rutkowski jak na razie bez formy w PŚ, ale w COCu przy odrobinie szczęścia mógłby uciułać trochę punktów. Maciek Kot i Dawid Kubacki troszkę punktów już zdobyli od początku sezonu - Kubacki ma nawet przewagę nad 50 miejscem, a Maćkowi niewiele brakuje. Warto odpuścić MP i wysłać do Engelbergu chociaż tych 3 skoczków.

Aktualnie sprawa wygląda tak, że na konkursy w Engelbergu możemy wystawić pięciu skoczkow. Nastepny period składa się jedynie z tych dwóch konkursów w Szwajcarii. Po odliczeniu punktów za III period zeszłego sezonu sprawa ma się następująco: