Martin Schmitt: "Popełniłem poważny błąd"

 • 2011-01-02 17:28

Tom Hilde już po raz drugi okazał się najlepszy w kwalifikacjach do zawodów z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Norweg wygrał dzisiejsze kwalifikację do jutrzejszego konkursu w Innsbrucku. Przypomnijmy, że Hilde triumfował również w serii kwalifikacyjnej przed zawodami w Garmisch-Partenkirchen.

"Znowu udało mi się oddać dobry skok. Byłbym szczęśliwy, gdybym powtórzył takie skoki w konkursie" - powiedział zadowolony po oddaniu swojego skoku reprezentant Norwegii.

Bjoern Einar Romoeren podczas treningów przed kwalifikacjami oddawał fatalne skoki, jednak na najważniejszy skok dzisiejszego dnia zmobilizował się i zajął drugą pozycję.

"Nie miałem pewności siebie, ale wszystko poszło dobrze. Muszę po prostu ciężej pracować, skoncentrować się na pozytywach i zapomnieć o negatywach" - wypowiedział się na temat swojej próbny podopieczny Miki Kojonkoskiego.

Niestety swój skok bardzo zepsuł Martin Schmitt, który ostatecznie znalazł się na ostatnim miejscu w dzisiejszych kwalifikacjach. To oznacza, że nie zobaczymy go jutro w konkursie głównym.

"Popełniłem bardzo poważny błąd techniczny. Musiałem ratować się przed upadkiem i przedwcześnie zakończyć skok. Od czasu gdy używam nowych wiązań, takie skoki zdarzają mi się coraz częściej" - powiedział reprezentant Niemiec.


Sebastian Kaniewski, źródło: berkutschi.com+skijumping.de
oglądalność: (10212) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • olapluta0902 początkujący

  Podobny błąd zrobił ostatnim razem Kofler,który też skoczył trochę ponad 100 m..zdarza się..szkoda mimo wszystko,że go nie będzie..tak dobrze skakał ostatnio..i ta jego odległość 134,5 m..szkoda,że mało punktów miał,to by wygrał ostatni konkurs.Tuż za Larinto skoczył najwięcej.

 • JPW2 stały bywalec

  No to chyba trzeba wracać do starych wiązań......
  Schmitta lubię, niemniej jednak dzisiaj można powiedzieć podarował Dawidowi miejsce ;)

 • Daisy początkujący
  Martin

  Martin to człowiek na pewno miły i sympatyczny i był wielkim skoczkiem... ale teraz jak na niego patrzę to się męczę... serio.... jakiś taki bez energii, snuje się....

 • maja88 bywalec

  Szkoda, że nie udało mu się zakwalifikować do konkursu. Zadziwiająco dobry skok oddał Romoeren, jestem ciekawa jak sobie poradzi jutro w konkursie.

 • Lenka1830 bywalec

  Rzeczywiście bardzo zepsuty skok Schmitta. Po obejrzeniu treningów bardziej spodziewałam się takiego po Romoerenie, tymczasem to właśnie on błysnął w kwalifikacjach, ale cóż taki już jest ten sport.

 • anonim

  Moim skromnym zdanie( w oparciu o wypowiedź Schustera) uważam że Martin pokaże jeszcze na co go stać. tej klasy zawodnik nie załamie się po jednym zepsutym skoku. Wierzę,że w Bischofshofen będzie lepiej . :D

 • anonim
  `, .

  Szkodaa mi go ... ale ktoś musi przegrać by inny mógł wygrać . tym razem to ktoś musi oddać zły skok by inny mógł być lepszy ...

 • anonim

  Jedyny Niemiec do którego nic nie mam...ale uważam że od lat rozmienia karierę na drobne, miał jeden sezon z przebłyskami, a tak to ciągnie lipę czasem nawet na poziomie naszych orłów :/ on już swoje zrobił, ale uważam ze powinien zakonczyć karierę.

 • anonim

  Od czasu gdy używam nowych wiązań, takie skoki zdarzają mi się coraz częściej" To chyba znaczy że Niemcy coś wykombinowali czy to te nowe wiązania których używał na ZIO i dalej używa w PŚ.

 • Fanka_Ammanna stały bywalec

  Rumcio, heh jak ja go lubię. ciesze się, że skok mu wyszedł. Schmitta tez lubię i szkoda mi go, że mu się nie wiedzie. A co do Toma, no mam obojętny stosunek. Lepszy on niz AUTy. Podobno z niego wesołek, z resztą jak z większości Norwegów.

 • fff stały bywalec
  Może lepiej wrócić?

  Szkoda mi Schmitta strasznie. Mógłby wejść zamiast Schlierego. Ale może lepiej w takim razie wrócić do starych wiązań? Jednakże cóż.... Takie skoki się zdarzają. Nie Martin pierwszy, ani nie ostatni.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).