Kamil Stoch "Poobijana duma boli bardziej"

 • 2011-03-04 16:54

Był jednym z pretendentów do medali. Z dwoma pucharowymi zwycięstwami w tym sezonie, niektórzy bukmacherzy oceniali przed mistrzostwami jego szanse równie wysoko, co Adama Małysza. Wczoraj jeszcze po pierwszej serii był w grze. Niestety, w drugiej serii zepsuł skok i z Oslo wróci bez medalu indywidualnego. Kamil Stoch, rewelacja lata, skoczek światowej czołówki w zimie, opowiada nam co się stało na Holmenkollen.

"Wczoraj to rzeczywiście nie były dla mnie udane zawody. W pierwszej serii oddałem świetny skok, chyba najlepszy na tej skoczni. Dał mi świetną pozycję wyjściową na półmetku. Drugi skok zepsułem już na progu. Odbicie poszło za płasko do przodu. Potem jeszcze położyłem się za bardzo na nartach. Źle podszedłem do lądowania, narta mi odjechała, no i upadłem. Nie jestem bardzo potłuczony, poobijana duma boli bardziej, niż ciało" - przyznał Kamil Stoch.

"Zawsze staram się ulepszać swoje skoki, ale uważam że daję z siebie wszystko. Cieszę się, że mogę tu być. Myślę, że reprezentuję swój kraj z godnością. Jestem dobrym zawodnikiem i zawsze walczę do końca. Tak było na skoczni normalnej i tak było wczoraj. Niestety, w sporcie tak bywa, że nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak byśmy chcieli. Najważniejsze, to się nie załamywać, robić to, co możemy, ciężko trenować z podniesioną głową i spokojem patrzyć w przyszłość" - powiedział Kamil.

"O tym, że Adam kończy karierę, dowiedziałem się dopiero dzisiaj. Po wczorajszych zawodach musiałem się wyciszyć, uspokoić, w dodatku rozbolała mnie głowa, położyłem się spać bardzo wcześnie. Dużo pogłosek na ten temat krążyło wśród dziennikarzy. Taki jest sport, nie da się robić tego przez całe życie. Adam kończy karierę w wielkiej chwale, walczył tu do samego końca, zdobył medal. Odchodzi w glorii." - ocenił Stoch.

"Co będzie jutro? Nie lubię się bawić w bukmachera. Wyniki ze skoczni normalnej pokazały, kto jest mocny. Z drugiej strony skoki to taki sport, że minimalny błąd jednego zawodnika może wszystko zepsuć. Wiadomo jacy są faworyci, ale powinno być dobrze dla nas" - zakończył Kamil Stoch.

Korespondencja z Oslo, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18393) komentarze: (104)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • rysiek922 początkujący
  @Antosia

  dlaczego uważasz, że jest pewne, że Stoch będzie zwyciężał i zdobywał medale? wielu zawodników, takich jak Michael Uhrmann czy Robert Kranjec miało chwilowe przebłyski formy, jednak większą część kariery byli daleko od czołówki PŚ. trudno powiedzieć jak ukształtuje się jego kariera. może być zarówno lepiej, jak i gorzej.

 • Ewa początkujący
  @ D.

  "wy byście od razu chcieli, żeby był drugim Adamem, wygrał tyle co on, miał taki sam charakter i w ogóle był jego wierną kopią.
  A ja się bardzo cieszę, że Kamil jest taki, a nie inny, bo na tym polega jego urok. ;) Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to prędzej czy później byśmy się pozabijali. Przecież tak się nie da!"

  Dobrze powiedziane.

 • anonim

  Chodzi mi o to, że Hula nigdy nie będzie "zastępcą" Małysza, bo chyba nikt nie wierzy, że znajdzie się w ogóle jakiś "następca"? Takim zastępcą może być Stoch, Byrt, Murańka, Leja, Kłusek. Zastępcą, który będzie zdolny wygrywać zawody PŚ, stawać na podium MŚ i IO, prowadzić w nich drużynę do medali... Stoch już udowodnił, że może być takim zastępcą, jakiego na pewno życzą sobie... Tajner i TVP.

 • Piotr S. profesor
  @Greg1702 (greg1702@o2.pl) ,

  Chodzi Tobie o wypowiedź Kamila po konkursie w Innsbrucka? Podejrzewam, że mogła go wtedy dopaść grypa. Pamiętaj, że w Bischofshofen i potem w Harrachovie Kamil skakał mając wysoką gorączkę.

 • Barthelemew początkujący
  skokinews.pl

  Nie wchodźcie na to "coś", bo portal to to nie jest. Po pierwsze- słaby i obciachowy, po drugie- nie tolerują krytyki, po trzecie- dostałem u nich bana za komentarz i teraz już wiem dlaczego pod każdym artykułem jest u nich zero jakichkolwiek opinii.

 • anonim
  Greg1702

  Proponuję, żebyś został prezesem PZN i wprowadził swój plan w życie. Wtedy na pewno będziemy mieć tylu następców Adama, że głowa mała.

  I jeszcze jedno, zasadnicze pytanie: czy Adama naprawdę ktoś musi zastąpić? Czy nie może być ta, że piękna historia napisana przez Małysza, będzie jego własną historią, której nikt nie będzie kontynuował? Kamil, Stefek, Piotrek i wszyscy nasi pozostali skoczkowie piszą swoje własne historie, może piękniejsze, a może nie. Wszystko okaże się za parę lat.

  Ja mimo wszystko zamierzam się cieszyć. Kamilem, który udowodnił, że potrafi walczyć z najlepszymi, Stefkiem, który w najwyższej formie jest w stanie walczyć nawet o czołową piętnastkę, Piotrkiem, któremu również nie brakuje umiejętności, i wszystkimi innymi naszymi skoczkami. Bo wcale nie widzę żadnej pustki, o której mówisz.

 • anonim
  @ Greg1702

  Talenty, diamenty na miarę Mateusza Rutkowskiego! Tego Polska potrzebuje! Człowiek-maska jakim jest Hula nigdy nie wyzbędzie się przeciętniactwa. Nie oszukujmy się, Hula nie będzie skakał dobrze z tego powodu, że jego ojciec zdobył brąz w kombinacji na MŚ. Hula nie ma talentu i nie będzie wygrywał. Przecież on jest o rok starszy od Stocha, a z jego miny można wyczytać, że raczej nie za bardzo zależy mu na zwycięstwach. Jest już dość zaawansowany wiekowo, więc jeżeli do tej pory niczego specjalnego nie pokazał, to pewnie niczego już nie pokaże. Trzeba konsekwentnie stawiać na młodych.

 • Greg1702 stały bywalec

  Jak Kamil miał takie wyniki w lecie jak Adam w najlepszych swoich latach to widać że stać go na powtórzenie przynajmniej połowy sukcesów Adama. Stać go na to. Wtedy może powiedzieć, że jest zmęczony, a nie głupio mówić, że meczy go pogoń za dobrymi skokami.

 • paulka bywalec
  Morgernstern dla onet.pl

  Zwycięzca Pucharu Świata 2010/11 pociesza polskich kibiców faktem, że Kamil Stoch jest coraz lepszym zawodnikiem i z jego sukcesów Polacy także mogą się niedługo cieszyć tak, jak z osiągnięć "Orła z Wisły".

  - Kamil Stoch wygrał z Zakopanem i Klingenthal i już wiecie, że macie świetnego skoczka. Może nawet kolejnego bohatera. Ale Adama chyba nikt wam nie zastąpi - zakończył Margenstern.

 • Greg1702 stały bywalec
  melon

  Ojciec Huli przynajmniej zdobył brązowy medal, a to już duzo. Jego też na to stać.

 • Greg1702 stały bywalec
  Piotr S.

  Zapomniałeś dodać, że gdyby Adam w wieku 18 - 21 lat miał takie warunki do skakania jak Gregor to już by dawno królował we wszystkich rankingach. Niestety Mikeska się trochę pogubił i twardo trzymał się swoich błedów.

 • anonim

  Ludzie! Hula czy Żyła nigdy nie będą wielkimi mistrzami. Ich szczytem możliwości w takim wieku jest regularne punktowanie w PŚ i tyle. Nieznacznie młodszy od nich Stoch pokazał za to, że można wybić się poza przeciętność. I on to zrobił. Latem, skacząc i startując w niemal wszystkim co się da jak szalony, pokazywał znakomitą formę. Przypominam, że w lecie Stoch skakał i w LGP, gdzie był drugi i w Letnim PK, który wygrał. Za to w zimie, mając takiego "wybitnego" trenera, który eksploatuje skoczków latem, udało się Kamilowi podnieść w pewnej części sezonu. 2 pucharowe zwycięstwa świadczą o tym najdobitniej. Kamil, jeżeli chce odnosić sukcesy, to musi zainwestować w trenera indywidualnego, który wspierałby go w trakcie przygotowań do sezonu i przed imprezami mistrzowskimi, tak jak Kuttin Morgensterna. Z Kruczkiem nic nie osiągnie. Co do innych następców Małysza, to nie upatrujmy ich w Żyle ani Huli, ani nawet Kotach. Kto pokazał się z dobrej strony latem czy zimą może budzić nadzieje na przyszłość. Ja takie nadzieje pokrywam w kliku skoczkach: Stoch, Byrt, Murańka, Kubacki i Leja czy nawet Kłusek. Niestety, uważam, że klan Miętusów i Kotów nie ma uwarunkowań motywacyjnych i mentalnych do dobrego skakania. Jeżeli będąc w takim wieku, M. Kot i J. Kot nie potrafią pokazać się z dobrej strony, to nie ma co liczyć na nich w przyszłości. K. Miętus i G. Miętus pokazali się w PŚ, ale teraz pokazują, że brakuje im stabilności. A polska kadra potrzebuje stabilnych zawodników. Najprawdopodobniej w przyszłym sezonie Polska nie będzie mieć 7 czy 6 zawodników w PŚ, ale 5 czy 4. Trzeba będzie zatem powoływać tych zawodników, którzy na to zasługują. I koniec z takimi wiekowymi niewypałami jak Bachleda czy nawet Śliż.

 • Greg1702 stały bywalec
  D.

  A czym tu się cieszyć. Adam odchodzi, nie ma następcy. Pustką chcesz się cieszyć? Bo Ja na pewno nie. Adam w jego wieku zdobył już dwa medale i Puchar Świata. Na pewno byśmy się nie pozabijali tylko przez kilka lat bylibyśmy potęgą w tym sporcie. Niech coś się w tym sporcie ruszy. Jak na razie to był tylko Adam a juniorzy ze Stynu i Rovaniemi w Pucharze Świata cienko piszczą. Niech się obudzą bo ile lat można patrzeć na tę stagnację. Powolutku widać ze nasza drużyna będzie przeciętna.

 • Piotr S. profesor
  @Greg1702 (greg1702@o2.pl)

  Masz rację, Kamila stać na dużo więcej, ale wiesz dobrze, że nie jest to takie proste, u każdego to może wyglądać inaczej . Trochę cierpliwości, to na pewno się opłaci. zobaczysz, że swoimi skokami da wiele radości kibicom.
  Nie można sugerować się Gregorem Schlierenzauerem bo nie ma sportowców, którzy by mieli identyczny przebieg kariery. Zresztą Gregor za parę lat może być bardziej wyeksploatowany niż teraz jest Adam. (Mam nadzieję, że się mylę).
  Kiedyś na stronie PZN był wywiad z profesorem Żołądziem. Nie wiem , czy teraz, po paru latach udałoby się go znaleźć.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12185), 2011-03-05 11:39:42 ***

 • anonim

  Portal Skoki News .pl (bez spacji) poinformował, iż w dzisiejszych zawodach drużynowych nie weźmie udziału reprezentacja Włoch i Szwajcarii z Simonem Ammannem na czele... Trochę szkoda tych decyzji trenerów obu drużyn....

 • anonim

  Ach, jak ja kocham nasz kraj. :) Pełen sfrustrowanych, niezadowolonych z życia ludzi, których jedynym zajęciem jest krytykowanie innych.

  Życzę wam, żebyście za parę lat udławili się tymi dziecinnymi komentarzami, które teraz piszecie. "Kamil nie będzie Adamem", "Jest za cienki, nie nadaje się", "Nie lubię go, bo jest taki i owaki...". Co za dojrzałe i inteligentne wypowiedzi.
  Mamy utalentowanego zawodnika, który dzięki ciężkiej pracy zaczyna odnosić sukcesy, ale wy byście od razu chcieli, żeby był drugim Adamem, wygrał tyle co on, miał taki sam charakter i w ogóle był jego wierną kopią.
  A ja się bardzo cieszę, że Kamil jest taki, a nie inny, bo na tym polega jego urok. ;) Gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to prędzej czy później byśmy się pozabijali. Przecież tak się nie da!

  Zresztą i tak wiem, że niektórzy wciąż będą uparcie tkwić przy swoim i wypominać Kamilowi wszystko, czego nie zrobił. A jeśli będzie chciał osiągnąć coś więcej, będziecie pisać, że przewróciło mu się w głowie albo coś równie bezsensownego.

  Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce.

 • Greg1702 stały bywalec
  Piotr S.

  Owszem należą się mu. jak najbardziej. Jednak niech już skacze i osiąga zadowalające rezulaty. To co osiąga nie jest pełnią jego możliwości. Stać go na więcej,

 • anonim
  Nicku polka ...

  Ale Ty sie produkujesz i produkujesz...wiadomo w jakim celu.
  Gdyby Twoje produkowanie sie humorystyczne bylo to parzac kawe posmiac by sie mozna bylo a tak ...rozumiem ...za wysokie progi...
  zamiast wybic sie Ty spadasz jak ten flak.
  Lepiej zjaw sie tu ( oczywiscie pod innym nikiem) i Tango Trolla zatancz.
  Bedzie weselej,sympatyczniej ...wiesz o co chodzi !?

 • Piotr S. profesor
  hanka (*194.54.191.125.spray.net.pl)

  Na pewno nie nie przeczytałaś DOKŁADNIE wypowiedzi Kamila i dlatego nie rozumiesz jego wypowiedzi. Jest on bardzo ambitny, chciał walczyć o medal, w drugiej serii popełnił błąd, który sporo go kosztował i dlatego jest mowa op "poobijanej dumie". Ważne jest to, że szybko podniósł się po tej porażce i chce walczyć dalej. Chłopak bardzo mocno się angażuje by osiągać dobre wyniki, a Ty piszesz, że przewróciło mu się w głowie.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12185), 2011-03-05 11:13:12 ***

 • anonim
  Co wy chcecie?!

  Kamil jest bardzo utalentowanym skoczkiem. Wiele mu brakuje by być małyszem, ale nie wymagajmy tego od niego. Kamil sam powtarza, że nie chce być Adamem , on chce być po prostu kamilem stochem. Polacy po prostu nie umieją się cieszyć tym, co mają. Gdyby nie było kogoś takiego jak adam, to byśmy mówili o nim w samych superlatywach. Ale my zawsze porównujemy ludzi, niezależnie od tego czy są sportowcami, aktorami, piosenkarzami itp. Tak samo będzie, jak będziemy mieli Polkę która wygra jakiś konkurs w PS w biegach narciarskich (mówię tylko przypuszczalnie, bo się na to nie zanosi), zawsze będziemy porównywać ją do Justyny Kowalczyk. Nie chciejmy mieć kopii Adama, powinniśmy cieszyć się, że w Polsce jest jeszcze ktoś, kto potrafi utrzymać popularność skoków w Polsce, w przeciwnym razie stanie się to samo jak z Polskim biathlonem, w którym polacy nie odnoszą już od dłuższego czasu sukcesów( no może poza jednym występem Tomka Sikory).

 • bot początkujący

  Śmieszne są Wasze wypowiedzi, dajecie się omamić medialnym porównaniom i później przelewacie smutki na forum, krytykujecie, choć sami nigdy nie osiągniecie nawet odrobiny tego co Stoch, nie mówiąc już o Adasiu. Dajcie sobie na wstrzymanie i cieszcie się, że po odejściu wielkiego mistrza zostaje Nam jeden zawodnik z czołówki światowej. Co by się nie działo ja kibicuję wszystkim polskim sportowcom i Kamilowi życzę jak najlepiej.

 • anonim
  Kamil

  Kamil super lata w tym roku, przypomina mi sie Adaś Małysz w 2001 pięknie technicznie, bez ruchów nart, jak posąg, oby z tego był chleb! Trzymam kciuki za kolejny sezon, niech Adaś Cię prowadzi!

 • Piotr S. profesor
  @Greg1702 (greg1702@o2.pl)

  Chyba czas żeby ktoś dał Tobie lekcję pokory. Czy w taki sposób wypowiada się kibic czy stara, stuletnia, marudna baba? Czy narzekaniem poprawisz sytuację? Poza tym Kamilowi należy się trochę szacunku za ambicję i walkę.

 • anonim
  SUPER GRA ONLINE - Manager Skoków - skimanager.org

  Poprowadź drużynę marzeń, wskocz na skimanager.org Gra Manager Skoków Narciarskich

 • Greg1702 stały bywalec
  Talar

  Ja mówiłem o polskiej drużynie i zawodach drużynowych gdzie startują Polacy. Trzeba sobie powiedzieć ze Adam skakał za dwóch może nawet za trzech. Gdyby nasi byli tacy równi jak Austriacy to wtedcy adam miałby 25% wkładu w drużynie. Zawsze miałby większe wparcie w kolegach. Ale to tylko gdybanie i czegoś takiego już nigdy nie będzie.

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=5RBy_WdqV3Q

  upadek kamila stocha

 • anonim

  czyli w letnie gp nie zobaczymy już Adasia:(:(:( czyli Kami Stoch w szczyrku będzie skakał jako przedostatni chyba,ze Ito nie będzie to ostatni skoczy

 • polka początkujący
  Kamil Stoch -obecny MISTRZ POLSKI

  Można z tego tez być dumnym.Nieobecni nigdy nie mają racji.
  Pokaz Kamilu jeszcze na tych mistrzostwach dobre skoki. Niech wszyscy zobaczą,że Mistrz Polski nadal dobrze skacze.
  Powodzenia.

 • nothing początkujący
  @Greg1702

  A Kamil nie przyznaje się do błędów? Po każdym skoku mówi, że było świetnie? Rzadko kiedy Kamil był zadowolony ze swojego skoku, a ten sezon pokazuję, że doszedł i do tego, że te błędy jakie popełnia eliminuję. Jego psychika jest całkiem inna niż była w poprzednich sezonach.

  Skończcie już te spekulacje czy Kamil będzie taki jak Adam czy nie. Jeśli chodzi o sam charakter to nie, nie będzie. To dwie różne osoby, po co ich porównywać? Jeśli zaś chodzi o wyniki nic nie jest powiedziane i nie bawcie się w przepowiadanie przyszłości, może i nie ma szans na powtórzenie wyczynu Adama, ale zaczekajmy na rozwój wydarzeń. Wiadomo, że to nie będzie już to samo, bez Adama, ale nie znaczy to wcale, że mamy przestać oglądać i cieszyć się tymi skokami. Po prostu bądźmy prawdziwymi kibicami, a nie fanami Kamila bądź Adama.

 • hanka początkujący
  Poobijana duma K. Stocha

  Stoch sam przyznaje, że boli go "pobijana duma" - tylko zczego on ma być dumny! Przewróciło mu się w głowie i tyle. I to różni go od Małysza, któremu nie jest w stanie nigdy dorównać - i to go boli!

 • polka początkujący
  Trzymam kciuki

  Jak ja uwielbiam tych wszystkich naszych polskich skoczków, całą drużynę, sa tacy fajni i sympatyczni. Mam to już od olimpiady.Bywało nawet, że w przypływie gorszej formy Małysz skoczył gorzej w drużynówce a w tym roku jest odwrotnie.jest w pełni formy i sił, najlepszy z Polaków ale w porównaniu np z Morgim w każdej konkurencji wypadł blado.
  Kamilu nigdy nie bądź Małyszem, tylko sobą Skończ studia, skacz tyle lat ile możesz, zadbaj o rodzinę.
  Małyszomania - nie przejmuj się nią.Może też jak wielu innych jej ulegałam (zawsze stawiałam wyżej Małysza jako sportowca od Kubicy, był moim ulubionym sportowcem) ale nie przesadzałam tak jak niektórzy,że cieszy, raduje ich zwycięstwo Schlielenzauera a gdybyś wygrał Ty lub inny polski młodszy skoczek to by cierpieli, że ośmieliłeś się pokonać byłego mistrza,ze spróbowałeś zrobić to, do czego jest powołany każdy sportowiec, który ćwiczy i trenuje na medal.
  Powodzenia w konkursie drużynowym. dla całej drużyny.

 • Talar doświadczony
  Greg1702

  '' 80% skoków to Adam''... Zakładam że chodziło ci o polskie skoki i zgadzam się z tym ale tylko pod tym względem co Adaś zrobił dla tej dyscypliny, jak bardzo jest popularny i że wielu Polaków nie interesuje się skokami tylko Adasiem ale jeśli chodzi o wartość sportową w tej chwili to Adam oczywiście jest najlepszy z naszych ale na pewno nie ma 80% wkładu tak jak Ammann w drużynie Szwajcarii.. Ammann ma nawet 05% wkładu.. Natomiast u nas mamy Kamila, drużynę która jest zawsze w czołówce konkursów drużynowych i kilku chłopaków którzy punktowali.. Dorobek procentowy Adama w Pucharze Narodów dla polskiej drużyny to jakieś 40%, 45%..
  Oczywiście bez Adama będzie bardzo trudno ale nie można zakładać że w ogóle nie będziemy się liczyć w skokach

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=zIlwjy5LtpI ----> Wysłuchajcie ; )
  Adam był jest i będzie wielki.

 • anonim
  DRUZYNOWKA

  Jest 6 i wieje bardzo mocno az wyje, Przed chwila wstalem obodzil mnie wiatr . Pozdrawiam z Oslo

 • POLISHfan początkujący
  ..

  Koledzy i koleżanki..nie wypowiadałem się w tym temacie i czytałem co tu będziecie wypisywać.. teraz radzę wam opanujcie emocje i przeczytajcie wasze rozmowy na spokojnie..

  Od kiedy Adaś był nas szczycie wszyscy chcieli drużyny..ba.. choćby jednego zawodnika, który też powalczy w czołówce..nagle pojawia się Kamil,wygrywa na początek 2 konkursy, a Wy macie do niego pretensje! o co wam chodzi?! Ma mieć 4 medale Olimpijskie, 6 medali MŚ, 4 kryształowe kule, 39 zwycięstw, mieć wąsy, żonę Izę, mieszkać w Wiśle, Wygrać 3 konkursy w jednym sezonie w Planicy, wygrać TCS, ustanowić rekord świata w długości skoku, żebyście powiedzieli, że mamy kolejnego wielkiego skoczka?! Nikt nie będzie kopią Adasia! Kochamy go wszyscy, ale Kamil jest sobą i też już swoje osiągnął a najlepsze przed nim!

  Najlepiej jest narzekać..to co Polski naród potrafi znakomicie.. wszystko potrafi sobie obrzydzić i szukać dziury w całym.. jeżeli nie wiecie o co chodzi, polecam oglądnąć odcinek ,,Świat Według Kiepskich- Zatruta Strzała''...

 • Greg1702 stały bywalec
  _xavier_

  Jak chce skakać lepiej to niech skacze. Macie ostatnią szansę na zdobycie medalu w drużynie jak sie weżmiecie do roboty. Adam odchodzi i jak tak dalej pójdzie to nic z was już nie będzie. 80% skoków to Adam.

 • _xavier_ początkujący
  @Greg

  mnie sie wydaje że Kamil to jedyny poza Adamem który potrafi głośno przyznać sie do błędu w skoku. Zawsze mówił że jego skoki mu sie nie podobają, że zepsuł, że chce skakać lepiej.
  To Bachleda ma zawsze uradowaną gębę i cieszy sie nawet z 110m.

 • _xavier_ początkujący

  Greg masz racje bycie dojrzałym skoczkiem to lata ciężkiej pracy upadków i powrotów.

  Też jestem ciekaw czy bycie liderem pomoże Kamilowi. Pożyjemy zobaczymy, potencjał ma, oby udało się go wykorzystać.

  Co do samych skoków to bardzo mi się podoba styl skoku Kamila, leci praktycznie bez poruszenia może przesadzę ale trochę przypomina mi locie Funakiego za dobrych lat, co prawda Funaki miał zawsze głowę za nartami ale jakieś podobieństwo zauważyłem.
  Tylko lądowanie sędziowie uważają za markowane, chyba musi bardziej zaznaczać telemark.

 • Greg1702 stały bywalec

  Swoją drogą niech Kamil osiągnie tyle co Adam, to wtedy zrozumie ile się Adam napracował za ich wszystkich razem wziętych, a nie zasłaniać się bzdurnymi komentarzami gdy coś nie wychodzi lub gdy czegoś brakowało. Jak słyszę takie komentarze to mnie krew zalewa. Trzeba otwarcie przyznać się do błedów popełnionych w skoku i je eliminować.

 • Greg1702 stały bywalec

  Kamil nie jest nawet cieniem samego Adama. Dla mnie będzie szanowany wtedy, kiedy zdobędzie przynajmniej dwa medale na mistrzostwach świata i zdobędzie Kryształową kulę. Stać go na to.

 • Greg1702 stały bywalec
  Luthor

  W tamtych czasach jedynie Goldberger i Nykkaenen zdobyli go więcej niż dwa razy. Jednak Goldi zachował klasę w życiu prywatnym a Matti stoczył się na dno.

 • Luthor weteran

  Ale jest jeszcze inna kwestia, której nie poruszaliśmy. Kamil znajdzie się w nowej sytuacji. Teraz to on przejmie od Adama pałeczkę lidera kadry. Odtąd w polskich skokach narciarskich uwaga będzie skupiona przede wszystkim na nim. Zastanawiam się jak wpłynie na niego ta sytuacja, mobilizująco czy demobilizująco? Wyjście z cienia Adama pomoże mu czy zaszkodzi? Sam jestem ciekaw.

 • Greg1702 stały bywalec
  _xavier_

  Po to jest własnie forum, żeby wyrazić swoje zdanie. Kamil jakby był naprawdę dojrzały to nie mowiłby głupstw na temat pogoni za dobrymi skokami( powiedział, że już jest zmęczony pogonią za dobrymi skokami). Kilka dni później wygrał dwa konkursy i powiedział, że to efekt ciężkiej pracy. To co już go ta pogoń nie męczyła? Nie tak zachowuje się dojrzały skoczek. Przykładem dojrzałościa i mistrzowskiej klasy jest własnie 10 lat starszy od niego Adam Małysz. Niech właśnie Adam da im porządną lekcję pokory jak coś nie wychodzi.

 • Luthor weteran

  Ok, dwie kule to duże osiągnięcie, ale wydawało się, że jeszcze wiele przed nim. A jednak do tej formy już nie wrócił...

 • Greg1702 stały bywalec

  Z polskich skoczków trzeba zapamiętać jednego bardzo ważnego. Zdzisław Hryniewiecki. On był Małyszem ale na przełomie lat 50 tych i 60 tych XX wieku. Niestety los obszedł się z nim okrutnie rzucając go na wózek inwalidzki. Adam był połączeniem Marusarza, Hryniewieckiego, Fortuny oraz wszystkich polskich medalistów mistrzostw świata w skokach.

 • _xavier_ początkujący
  @Greg

  dość dosadnie napisałeś o Kamilu, może trochę za ostro a może ok. Kamil dojrzał, pomógł mu w tym ślub, ma wsparcie w żonie. Wiadomo że nie będzie drugim Adamem. Nie oczekujmy tego od Kamila. Skacze swoje i oby szło to ciągle w górę. Kibice muszą pokazać Kamilowi, że są z nim, że ma w nas oparcie. To pomaga.

 • Greg1702 stały bywalec
  Luthor @bia

  Dwie Krysztalowe Kule to juz duży wyczyn i bardzo dobre osiąnięcie. Kolejna karta zapisana w historii skoków. Do takiego osiągnięcia trzeba juz podchodzić z szacunkiem.

 • Greg1702 stały bywalec
  skynet

  Święte slowa. Zobaczymy w przyszłym sezonie ile naprawdę jest warta kadra Kruczka. Adam skakał za dwóch i oby nie za trzech.

 • Greg1702 stały bywalec

  Ucz się od Adama jak wykorzystywać swój talent. Teraz masz najlepsze lata do tego, zeby cos osiągnąć. Obudź się z tego letargu i zrób coś z sobą. Masz to co Adam w swoich najlepszych latach a nie wykorzystujesz tego. Jak sobie nie umiesz z tym poradzić to zawieś narty i ustąp miejsce temu kto w 100% wykorzysta to co ma w sobie. Adam odchodzi i Ty nie będziesz jego nastepcą jak tak dalej będziesz postępował ze skokami.

 • _xavier_ początkujący
  młodzi

  Teraz czas na młodych. Stoch, Freund- aby nie skończył jak Hocke, Hilde którego lubię najbardziej z obecnych norweskich skoczków i myślę że jest najbardziej pracowitym Norwegiem.
  Kamil jest wytrwały i dąży do celu. Zawsze bardzo mi się podobało jak reporterzy w wywiadzie mówili: ładny skok Kamil. On odpowiadał: mnie się nie podobał.
  Widać że ma świadomość, że wytrwałą pracą poprawiając się krok po kroku ma szanse coś w tym sporcie osiągnąć.

  Stra gwardia powoli odchodzi, nawet szybko patrząc na odejścia z czwartku. Czas na młodych głodnych sukcesów. Oczywiście nei wspominam o obecnych młodych którzy już są na szczycie.

 • anonim

  Na Skoki News .pl (bez spacji) dali także wypowiedź Donalda Tuska o zakończeniu kariery przez Małysza :)

 • anonim

  Portal Skoki News .pl (bez spacji) poinformował, iż prezes Górnika Zabrze zaprosił Adama Małysza na mecz Górnika do Zabrza :)

 • Luthor weteran
  @skynet, @bia

  Skynet, o jego głowę możesz być spokojny. Od pewnego czasu Kamil się zmienił (pewnie dzięki małżeństwu). Kiedyś był strasznie narwany, za bardzo chciał, nie zawsze wychodziło tak jak trzeba, jak jeden skok nie poszedł, to czasem trzeba było parę konkursów by się odblokować. Teraz mamy zupełnie innego Kamila. Spokojnego, opanowanego, a zarazem pewnego siebie i zdeterminowanego.

  Bia, a kiedyś to niby młodzi nie szaleli? Nieminen w wieku 16 lat miał fenomenalny sezon, zgarnął wszystko, co było w nim do zgarnięcia i coś później osiągnął? Albo Peterka. W wieku 19 lat miał dwie kryształowe kule i... to był w zasadzie koniec. Schmitt też był stosunkowo młody, gdy zaczął osiągać wielkie sukcesy i też zniknął. Tak więc wiek o niczym nie przesądza, w każdym można osiągać sukcesy jak i tracić formę.

 • anonim
  Stoch

  Słusznie ktoś tu napisał - Stoch nie jest już wcale taki młody i według mnie ma możliwości na dobrego skoczka pierwszej 10 PŚ, ale nie na Mistrza takiego jak Adam.
  Skoczkiem, który miał FIZYCZNE papiery na skakanie takie jak Adaś był Rutkowski Mateusz, który przechlał swą karierę. Stoch ma lepiej poukładane na strychu, ale nie ma aż takiego talentu jak Małysz czy Rutkowski i tego nigdy nie przeskoczy.

 • svale początkujący

  Przepraszam bardzo za to, że mój komentarz nie będzie dotyczył newsa.
  Kiedy będą pytania do kolejnego konkursu firmy Viessmann i kiedy będą wyniki poprzedniego etapu?

 • Luthor weteran

  I te dywagacje czy Stoch ma szansę zostać drugim Adamem czy nie są po prostu śmieszne. Ktoś taki na miarę Adama w skokach na całym świecie rodzi się raz na 100 lat. Ale nic nie to nie umniejsza Kamilowi, ta poprzeczka po prostu jest ustawiona tak wysoko, że jest praktycznie nie do przeskoczenia. Ma szansę na pewno trochę w tym sporcie osiągnąć, zobaczymy ile. Nam pozostaje życzyć mu wszystkiego dobrego.

 • skynet początkujący

  On nie ma głowy do sukcesów. Psychika to najważniejsza sprawa. Nie łudźcie się, Kamil nie jest materiałem na mistrza a jedynie na średniej klasy skoczka. A pozostali? Tu nawet nie chce mi się pisać......

 • anonim
  Luthor

  Chłopie wymieniasz stare pokolenie skoczków do młodego Stocha teraz czasy inne są -młodzi szaleją itp. stoch jest w średnim wieku już i nic specjalnie nie pokazał ...

 • anonim
  NIE CZYTAJ

  autor: fanskokow (*218.ostrowiec-sw.vectranet.pl), 04 marca 2011, 22:52
  autor: Fanka (fanka4@onet.pl) , 04 marca 2011, 17:38
  To jest news o Kamilu Stochu.

  Nie czytaj komentarzy Fanki,poza Adamem nie widzi nikogo!

  A co do Kamila ...to nie bedzie drugim Adamem,bedzie jeszcze lepszy pod warunkiem ze zmieni trenera.

 • Luthor weteran
  @skynet

  Wymień mi ile to oszałamiających sukcesów w wieku Stocha mieli Ljoekelsoey, Janda czy Loitzl. Każdy skoczek jest inny. Jedni błysną bardzo szybko, inni na swój sukces muszą poczekać wiele lat. U każdego zawodnika ten szczyt formy przychodzi w różnym momencie.

 • anonim

  Stoch fajnie się wypowiada, tak inteligentnie. Będzie skakał dobrze, to na pewno. Ale nie będzie z Niego wielki skoczek jak Adam Małysz. Kamil będzie miał 1,2 może 3 sezony na dobrym poziomie. Ale później zgaśnie jak wielu innych. Geniuszy w tym sporcie nie ma tak wielu i niestety "następca Adama" nim nie będzie.. chyba w naszym kraju nie urodzi się taki nigdy..

 • Luthor weteran
  @Roko

  Nie lubisz Kamila za jego charakter? To może wolisz Bachledę czy Rutkowskiego, którzy po każdym swoim skoku są zadowoleni i szeroko uśmiechnięci? Ja właśnie w Kamilu ten charakter lubię. Jest uparty, wie czego chce, konsekwentnie dąży do celu. Tylko tacy ludzie mogą w życiu coś osiągnąć. Wierzę, że jego upór zostanie jeszcze nie raz wynagrodzony, tylko nie wiem czy z tym trenerem... Za dwa lata MŚ w Predazzo. Pięknie byłoby nawiązać do tych fantastycznych dla nas mistrzostw sprzed ośmiu lat. Powodzenia Kamil.

 • skynet początkujący

  Nie napinajmy się już o to czy ktoś będzie Adamem. Tu chodzi o to że nikt w Polsce nie osiągnie połowy tego co Adam, a to jest różnica.
  Poprzednicy pisali, że się chłopaki u nas rozwijają.....
  Śmieszy mnie to jak nie powiem co.
  Ile lat ma Gregor S. ? A ile Stoch? Ile osiągnął Austriak a ile Kamil?
  U nas jak Nasi będą mieli 31 lat to ciągle będziemy mówić, że się rozwijają.....
  zal.pl

 • anonim
  Stoch...

  Kamil drugim Adamem NIGDY nie będzie...oczywiście ja nie mam na myśli tego co być może sportowo osiągnie, ale charakter.
  Nie kwestionuję, że Stoch może być świetnym zawodnikiem...ale po prostu go nie lubię ze względu na jego charakter.

 • anonim

  Stoch to taki mami - synek bez jaj. więc wiadome miejsce dla niego to 15 maksymalne od teraz , do skakania nie można być takim jak Kamil, trzeba powiedzieć wprost "jadę po złoto" a tak nie powie czemu? bo sam wie że nie jedzie po złoto tylko w stylu dupka po najlepszy wyniki tym się różnimy od Austrii .

 • anonim
  CEREMONIA

  http://www.youtube.com/watch?v=LPSZD1NVLgc

 • anonim
  CEREMONIA

  Wlasnie wrzucilem wam ceremonie medalowa skoczkow z duzej skoczni ktora odbyla sie dzisiaj na pl Uniwersyteckim . Przepraszam za jakosc ale to z tel komorkowego. Pozdrawiam z Oslo

 • kojot83 bywalec

  hahaha zobaczcie na Hellera i Kurzajewskiego z pierwszych lat Małyszomani-co za podlotki.
  http://kontakt24.tvn.pl/temat,malyszomania-wasze- wspomnienia,81598.html?token=a35cf2eb3383ba35c984c7ae54bf131b

 • anonim
  Dumam o dumie

  Że człowiek dumę ma każdy wię, a dumny człowiek to ma wielką dumę. W czasie nieszczęsnego upadku potłukł boleśnie dumę ale jak to z dumą bywa w takich razach - siniak, ciężko się siada, ale przejdzie z pewnością przejdzie.

 • anonim
  piękne słowa

  http://demotywatory.pl/2798611/Mistrz-ktory-pozostal-Czlowiekiem

 • Piotr S. profesor
  @dejv (*119.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Tym marudom nikt nie dogodzi. Nie rozumieją,że Kamil, Dawid, Krzysiek, Maciek, Tomek, Stefan i wielu innych chłopaków mogą być dobrymi skoczkami, a w przypadku Kamila można powiedzieć, że tak już jest. Każdy z nich pracuje na własną markę. Trzeba jednak cierpliwie czekać na rozwój ich talentu, ale to na pewno się opłaci. Oni swoimi skokami mogą sprawić nam wiele radości. Co zrobisz jednak jak mają klapki na oczach i nikogo nie potrafią dostrzec z naszych skoczków poza Adamem?

 • dejv początkujący
  Co to za brednie z tym kamil nie bedzie adamem

  nie rozumie tych slow ze kamil nie bedzie drugim adamem kto to wymyslil ? ani adam tak nie mowi ani kamil tylko my kibice swoje teorie znowu spiskujemy , kamil skacze dla siebie i trzymajmy kciuki zeby skakal na dobrym poziomie i skoki nie umarly w poslsce po adamie.

  Czy w finlandi mowi sie ze larinto nie bedzie drugim ahonenem albo w czechach ze koudelka bedzi edrugim janda ?

  przestancie i zacznijcie myslec

 • kojot83 bywalec

  No Kamil to zupełni inny charakter niż Adam0bardziej buńczuczny i jak to powiedział Lepisto indywidualista-egoista-ale to ponoć norma-tylko Adam się wyłamywał-czasami mam wrażenie że Kamila męczy to ciągłe porównywanie i pytanie o Adama-w sumie mu się nie dziwi-bo takiego kogoś jak Adam już nigdy nie będzie i nie ma co porównywać innych do niego-tylko ich wspierać i motywować.

 • anonim
  tytuł

  Zmieńcie tytuł bo zamiast "Duma" przeczytałem coś innego... chociaż w sumie dobrze myślałem, że o upadku będzie mówił.

 • Piotr S. profesor

  Na pewno to jest mądry chłopak. Nie będzie drugim Adamem, ale może odnosić wielkie sukcesy. Chyba nikt nie spodziewał się zwycięstw Kamila w niedzielnym konkursie w Zakopanem i w Klingenthal.

 • adiax początkujący
  pytanie - dekoracja

  hej, jak ktoś może to podajcie linki do filmiku z dekoracji medalowej wczorajszej lub do jakichkolwiek zdjęć z tego wydarzenia..? z góry dziękuję!

 • anonim

  Jak Małysz odejdzie to będziemy mogli liczyć tylko na Stocha ja szczerze mówiąc idzie mu w kratkę ;(

 • anonim

  mam pytanie odnośnie miejsca na skoczni w Zakopanym, a mianowicie czy miał ktoś porównanie gdzie korzystniej jest zamówić bilet w sektorze C czy D?chodzi mi głównie o jak najlepszy kontakt ze skoczkami....z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

 • anonim
  STOCH NASTĘPCA ADASIA

  Teraz w skokach z polaków to tylko SToch będzie walczył o podium.
  Żyła dochodzi do formy ale chyba nie będzie drugim Małyszem.Może Kubacki albo bracia Miętusowie i Kotowie wezmą się za robotę.
  Mam nadzieję ,że Adam bedzie szkolił polaków żeby skakali lepiej.Może nawet zostanie trenerem no bo skoro mówią ,że Kuettel może być trenerem to chyba Adaśko tym bardziej.
  Licze że polacy pokażą,że nie tylko Adam może skakać.
  Życze polakom wszystkiego dobrego.

 • Emil początkujący

  @sołtys. Kamil już wygrał 1/19 wygranych PŚ Adama i 1/19 tytułów MP Adama więc widać Kruczek do tego się nadaje. Chyba ze chcemy jedną czwartą sukcesów Adama (Kamila moim zdaniem stać na to)

 • anonim
  .

  Stoch ma szanse odnieść 1/20 tego co Małysz tylko pod jednym warunkiem - nie będzie Kruczka w roli trenera.

 • mistrz początkujący
  @ dida98

  mialem ci napisac, ale rozmyslilem sie. powiem ci tylko ze malusz w pierwszej '30' byl 304 razy a ahonen 335, kasai zaś, z tą roznica ze kasai wystapil az 394 konkursach natomiast małysz 345, to nawet mniej od lyokelsoya i oczywiscie ahonena

 • Nimphetamine początkujący
  @Ona

  Czy ty choć przeczytałaś/obejrzałaś ten wywiad zanim opluwasz tego skoczka? Przecież podobnie jak w poprzednich wywiadach wypowiada się o Adamie z pełnych szacunkiem. Czy słowa, że Małysz odchodzi w glorii i chwale nie są pochlebne?
  Zastanów się zanim coś napiszesz, myślenie nie boli tak bardzo..

 • Luthor weteran
  @Ona

  Przeczytaj sobie, co Kamil mówi o Adamie - http://www.skijumping.pl/wiadomosci/12896/Kamil-Stoch-Nie-lubilem-porownan-do-Adama/ . Cytat: "Dla mnie to nie tylko jeden z najlepszych skoczków świata, to jeden z najwybitniejszych sportowców świata i polskich wszech czasów. W każdym tego słowa znaczeniu. Zawsze jest fair, nigdy nie szuka rozwiązań na skróty, pracuje bardzo sumiennie. To jeden z fenomenów sportu, cieszę się, że mam okazję z nim skakać. To wielkie wyróżnienie być częścią pasma jego sukcesów, być przy jego zwycięstwach i medalach. Widziałem, jak je wykuwał, i podziwiałem jego determinację" - komplementuje Małysza Kamil Stoch."

  I odwal się od Kamila.

 • haze początkujący
  Kamilu, cierpliwości życzę.

  Do dziennikarzy, za te ich czasami irytujące pytania, do kibiców, za to, że im ciągle coś przeszkadza, a nade wszystko cierpliwości w dążeniu do celu, czyli oddawania super skoków. No! Powodzenia!

 • anonim

  Adam tak dużo o nim dobrego mówił, a ten nawet się nie potrafił odwdzięczyć jednym słowem !

 • anonim

  Moim zdaniem za ok. 3/4 lata w skokach wyróżniać się będą Stoch i ... Krzysio Leja. Chłopak skacze naprawde dobrze i za 2/3 lata może być mocnym punktem w PŚ

 • Bartek5035 bywalec
  do Skoczek12

  nie wierzysz? to patrz!
  www.eurosport.pl /skoki-narciarskie/mistrzostwa-swiata/2010-2011/co-zrobi-malysz_sto2690057/ story.shtml
  (pousuwajcie spacje!)

  Redakcjo! Czy to prawda że Małysz odpuszcza Lahti?

 • anonim
  Kamil trzymamy kciuki :)

  Kamilu, nazwałeś ładnie rzecz po imieniu.

  Wiesz co zepsułeś i co boli najbardziej. A teraz zdejmij presję Mistrzostw Świata, wstawaj i walcz :) z całego serca życzę Ci co najmniej jednego zwycięstwa przed zakończeniem sezonu (albo choćby podium) i dobrego przygotowania na kolejny sezon. Na Olimpiadzie będziesz w optymalnym wieku do bycia wielkim mistrzem :) POWODZENIA

 • anonim

  mnie się wydaje, że kamila ulubioną skocznią nie jest predazzo, a pragelato, ale to może mi sie tylko tak wydaje :P

 • anonim
  Źle się stało!!!

  Małysz powinien skakać do olimpiady w Soczi i po sezonie olimpijskim zakończyć karierę, do tego czasu lekko wskakiwał by do 10 walczyć o podium i o wygrane , bardzo poprawilby sobie statystyki w takich dziedzinach jak pierwsza 10, 5 czy 30 konkursu , liczba występów w PŚ itp...nie wspominając o tym że cały czas zarabiałby porządne pieniądze...Ale niestety stało się czuje ogromny niedosyt , pomijajac Kamila, Małysz do 45 roku życia bylby lepszy od reszty naszej kadry...Ale niestety stało się! Koniec epoki! THE END ..chlip chlip chlip
  Szykować się bo Agnieszka zaraz przyjedzie!

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=hMGEdUv8APk - Khlingental

  http://www.youtube.com/watch?v=xl0prGGSv_4 - Oslo

  Wg mnie różnica w prowadzeniu nart jest znaczna

 • anonim

  jeśli Stoch zostanie dobrze pokierowany to moim zdaniem jest w stanie zdobyć jedna kryształową kulę

 • paulka bywalec
  Kamil to bardzo mądry chłopak

  Na szczęście nie zalamał się, ma wielkie ambicje i widać, że mu zależy.
  Kamil zyczę ci powodzenia, wsyztskiego naaaj.!
  Jesteś świetny, w tobie nasza przyszłośc.

  Proszę tylko,nie zmarnujmy takiego talentu.

 • Talar doświadczony
  asd

  Nie mówię żeby zmieniał ten styl ale wydaje mi się że jeszcze w Klingenthal troszkę szerzej te narty prowadził a tutaj już strasznie wąsko a nie wiem czy to jest tak dobrze..

 • asd początkujący

  ps. Ulubiona skocznia Kamila jest Predazzo, a jak wiemy, tam odbedzie sie najblizsza wielka impreza w skokach. Mam nadzieje, ze zadna przebudowa sie tam nie odbedzie ;).

 • anonim

  Trzeba kilka razy upaść, aby osiągnąć sukces. Kamilowi na początku na pewno będzie trudno sprostać oczekiwaniom, ale z czasem wszystkiego się nauczy. ;) Nauczy się zwyciężać nie tylko w pojedynczych konkursach PŚ, ale i na MŚ, jestem tego pewna.
  Najważniejsze, żeby nie myślał o tym, że koniecznie musi zastąpić Adama, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie. Niech skacze swoje, jak do tej pory, a zwycięstwa przyjdą same. ;)

  Powodzenia jutro, Kamil. Nie daj się presji, dziennikarzom, kibicom i skoczni - rób swoje, a będzie dobrze. :)
  Będę mocno zaciskać kciuki.

 • asd początkujący

  Przeciez ten styl przyniosl mu wreszcie wygrywanie w tym sezonie. Nie po to zmienial styl, ktory przynosil efekty latem i od 2 czesci sezonu zima, zeby teraz to zmieniac. Styl ten nie pasuje do mamutow, za to jak Kamil jest w formie to walczy o wygrane na skoczniach duzych, jak w Zakopanem czy Klingenthal. Wczesniej skakal inaczej(szeroko prowadzone narty) i nie oklamujmy sie, wyniki mial najwyzej niezle. Psychiki slabiej nie ma, po prostu tutaj nie skacze tak jak wczesniej(zaledwie jeden "super" skok), nie sprawdzilo sie tym razem to, ze wygrywaja ci co sa mocni od 2 czesci sezonu, Freund i Stoch, czyli mozna powiedziec bohaterowie 2 czesci sezonu troche zawiedli. Za t o obaj sa mlodzi i nastepne sezony moga nalezec do nich, to beda mam nadzieje postacie, ktore zdetronizuja Austriakow.

 • martyna początkujący

  Kamil swoimi wypowiedziami udowadnia, że mądry z niego sportowiec. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże na co go stać:) Skoki bez Adama będą inne, skończyła się dla nas pewna epoka, ale Kamil ma rację: odejdzie w chwale, a wiedzieć, kiedy odejść to wielka sztuka. Możemy być dumni z naszych skoczków:)

 • Talar doświadczony

  Ja o Kamila się nie martwię.. Z presją i oczekiwaniami sobie na pewno poradzi chociaż nie można od niego oczekiwać że będzie drugim Małyszem..drugiego Małysza nie będzie ale Kamil stać na to żeby na stałe wskoczył do światowej czołówki..
  A co do wczorajszego występu to zastanawiam się czy troche nie przegina z tym wąskim prowadzeniem nart.. Nie jestem ekspertem i za bardzo się nie znam ale ten styl Kamila pomału zaczyna przypominać styl klasyczny który jak wiemy jest dużo gorszy od stylu V.. Sam nie wiem

 • anonim

  Bardzo obawiam się tego kreowania Kamila na następcę Małysza. A weźcie odkolegujcie się od chłopaka, niech spokojnie trenuje. Obawiam się podwójnie, bo Kamil nie ma tak silnej psychiki jak Adam chyba... Tak jakby do końca nie wierzył, że jest naprawdę dobry i może wygrywać. Nie widać u niego tego "instynktu zwycięzcy". Ale może nabierze go z czasem... :)

 • Bobi początkujący
  Kamil

  Od listopada, gdy będą zapowiadane konkursy już będą nagłówki typu: Kamil Stoch walczy o zwycięstwo, już nie będzie Adam i Kamil, będzie Kamil i reszta... mam nadzieje, że Dawid dźwignie się w lato tak, że będziemy mieć z niego pocieche. Piotrek-fajnie jakby zastąpił Kamila i był naszym numerem 2. Najtrudniejsze zadanie ma Kamil, ale jego sukcesy zaczęły przychodzić mniej więcej w tym samym wieku co sukcesy Adasia. Pamiętam jak od Planicy 2005, czy tamtych okolic czasowych była prowadzona akcja SZUKAMY NASTĘPCÓW MISTRZA. No i mamy następce:) Jak Kamil uczyni taki progres jak na przełomie tego i poprzedniego sezonu to weekendowe popołudnia nadal będą dla nas bardzo emocjonujące:D

 • Lenka1830 bywalec

  Kamil już niejednokrotnie udowodnił, że jest dobrym skoczkiem, ale również bardzo inteligentnym i rozsądnym człowiekiem. Ciekawy wywiad i mądre, spokojne odpowiedzi Kamila. Powodzenia jutro w konkursie, drużyno! :)

 • anonim
  Powodzenia Kamil

  Trzymaj się Kamil. Teraz ty będziesz naszą nadzieją numer 1. :)
  Oby twoje możliwości rozkwitły wreszcie na 100 %

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).