Tom Hilde: "Musimy się uczyć od Austriaków"

 • 2011-03-06 17:16

We wczorajszym jednoseryjnym konkursie drużynowym MŚ w norweskim Oslo najlepsi okazali się reprezentanci Austrii. Podopieczni Alexandra Pointnera wyprzedzili Norwegów oraz Słoweńców.

Mika Kojonkoski był zaskoczony odwołaniem drugiej serii wczorajszych zawodów. Fin jednak nie ukrywał zadowolenia po skokach swoich zawodników.

"Chłopaki potrafią skakać. Dziś to pokazali. Byłem trochę zaskoczony odwołaniem. Podsumowując jestem bardzo zadowolony", powiedział szkoleniowiec norweskiej kadry.

Na temat wczorajszego konkursu wypowiedział się również Tom Hilde, który był bardzo szczęśliwy ze zdobycia srebrnego medalu na własnej skoczni w Oslo.

"Musimy się uczyć od Austriaków. Obecnie są jeszcze lepsi. Ale dla nas to absolutnie wspaniałe zdobyć srebro na własnej skoczni", uważa Norweg.

Niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Słowenii. Głównie dzięki znakomitemu skokowi Roberta Kranjca. Daleko poszybował również Jernej Damjan.

"Czekaliśmy na ten medal od Oberstdorfu. Zawsze dajemy z siebie wszystko i teraz to się opłaciło. Zasłużyliśmy na ten medal", powiedział Jernej.

Ze swojego skoku nie był do końca zadowolony Peter Prevc, który wylądował na 109 metrze.

"To wiele dla nas znaczy. Ale jestem bardziej dumny z innych niż z siebie. Mój skok nie był taki dobry", twierdzi Słoweniec.


Sebastian Kaniewski, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6815) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Norwegowie i medal

  Norwegom się medal zasłużenie należał jak nic!
  Są mocni!
  Mają świetnych skoczków: Hilde super, Jacobsen już nabrał rytmu no i Bardal zaczął spowrotem super skakać!
  Evensen jest świeny ale na mamutach.
  Chyba ostatnio najgorzej ma Romouren.
  Za to Ingvaldsen zapowiada sie na niezłego skoczka

 • anonim
  JESZCZE RAZ NIEMCY

  A może szanowna Redakcja niniejszego portalu mogła by coś wyszukać o opiniach niemieckich zawodników lub działaczy odnośnie odwołania II serii drużynowego konkursu. To naprawdę może być bardzo ciekawe. Z góry dziękuję.

 • anonim
  Ciekawe co powiedzieli Niemcy o odwołaniu II serii ?

  Jakoś nigdzie nie spotkałem się z opisem ich reakcji na tą sytuację, chociaż stracili więcej niż my. Moze ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat ?

 • laurka początkujący

  Slowency nie zasluzyli na brazowy medal, mieli tylko duzo szczescia. Gdyby odbyla sie II seria, spadli by pewnie o kilka miejsc. Niemcy maja o co byc zli.

 • abc początkujący

  "Czekaliśmy na medal..." - każdy czeka. Kazachstan też.... Mówienie, że medal się należał (o ile bierze się pod uwagę coś więcej niż tylko ciężką pracę, a ta dotyczy wszystkich skoków) jest w przypadku Słowenii sporym nietaktem. Gdyby nie świetny (i raczej nieoczekiwany) skok Kranjca to Słoweńcy mogliby oglądać medal z duuużej odległości jak to zwykle robią. Owszem, medal się "należał" i Austriakom i Norwegom i Niemcom, którzy najwięcej stracili po odwołaniu I serii, ale nie im. Wstyd coś takiego mówić w mediach.

 • bozenka92 doświadczony

  Ma rację - uczmy się do Austrii... Wyrosła z nich super potęga... Obyśmy i my kiedyś taką stworzyli...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).