Hannu Lepistoe: "Współpraca z Adamem była pięknym okresem w moim życiu"

 • 2011-03-06 20:32

Hannu Lepistö, fiński trener Adama Małysza prowadził naszego skoczka (z przerwą) przez pięć lat. Najpierw, jako trener kadry narodowej, potem jako indywidualny szkoleniowiec. Mistrzostwa Świata w Oslo, były ostatnią dużą imprezą, do której przygotowywał Orła z Wisły. I ostatnią w jego karierze trenerskiej.

Fin ocenił przebieg konkursu drużynowego na dużej skoczni: "To nie całkiem normalne zawody, ich przebieg może dziwić. Warunki były trudne, ale nie pogarszały się. Uważam, że przy takich warunkach można było skakać w drugiej serii, wcale nie trzeba było tego konkursu przerywać. Wyniki nie są może bardzo dziwne, ale nie do końca sprawiedliwe" - ocenił Hannu Lepistö.

"Współpraca z Adamem był pięknym okresem w moim życiu, przebiegała bardzo dobrze. Te Mistrzostwa Świata to dobre zakończenie mojej kariery. Adam wywalczył medal i cały czas skakał na wysokim poziomie. Jedynie w konkursie indywidualnym na dużej skoczni nam nie poszło dobrze" - dodał trener Adama Małysza.

W następny weekend zawody Pucharu Świata odbędą się w Lahti - rodzinnym mieście Hannu Lepistö.

Korespondencja z Oslo, Marcin Hetnał


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14948) komentarze: (57)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • piotr186 początkujący

  Fanka w sumie zgoda ale nie zgadzam się z punktem 7. No i punkt 11 wygląda jak żywcem wyciągnięty z PRL-owskich haseł "Etos pracy".....

 • anonim
  Oto, rewolucje jakich dokonał Adam w ciągu dekady.

  1.Skromny zawodnik z Wisły bardzo odmienił polski sport i choć czasem może się wydawać, że stało się to mimochodem, bez trudu, w rzeczywistości było to świadome działanie, wymagające niestandardowych pomysłów i starań. Był w tym konsekwentny jak w pracy na treningach i dlatego jego występy stały się zjawiskiem znacznie wykraczającym poza sport. Prawdziwym fenomenem kulturowym.

  2.Spopularyzował skoki

  3.Podniósł profesjonalizm skoków

  4.Dał przykład młodym

  5.Wyleczył Polaków z kompleksów

  6.Zmienił polskie kibicowanie

  7.Pomógł w pojednaniu z Niemcami

  8.Wprowadził sport do reklam

  9.Rozwinął Wisłę

  10.Inspirował artystów

  11.Stworzył etos pracy

  Żaden inny sportowiec, skoczek narciarski na całym świecie nie uczynił podobnego zjawiska w swym kraju, żadna zmiana stylu na V, to nie czyni nikogo wybitnym, żaden z wymienionych niżej, nie sprawił, że tysiace i miliony kibiców, ludzi, poszło za jednym zawodnikiem, człowiekiem, skoczkiem narciarskim, już samo to co jest wymienione w punktach czyni Adama najwybitniejszym.
  Tylko ci, którzy tego nie widzą albo nie chcą widzieć, czego on dokonał, nie tylko swymi wynikami ale zjawiskiem, które nosi nazwę 'malyszomania" będą wciąż pisać coś innego i podważać jego dokonania.
  Może gdzieś wśród nich jest lub był drugi Małysz, czyli fenomen na światową skalę ale nikomu się to nie udało.
  Część informacji pochodzi ze sports.pl.
  I to jest sport indywidualny a nie drużynowy i liczą się wyniki uzyskane przez zawodnika w rywalizacji indywidualnej, na wynik drużyny pracuje nie jeden skoczek ale czterech i nie należy wrzucać medali uzyskanych w drużynie do jednego wora z indywidualnymi.
  Niektóre medale na MŚ trzeba sobie pomnożyć, 4 złote, i srebrny i 1 brązowy ogólnie ma 10 medali łącznie zdobytych na IO i MŚ, trzeba też wziąć pod uwagę, 4 zwycięstwa w klasyfikacji łącznej plus Puchar KOP w klasyfikacji lotów.....
  To nie wina Adama, że przez ponad dekadę jego koledzy nie pomogli mu w zdobyciu medalu na MŚ czy IO w drużynie, sam nie był wstanie tego dokonać mając takich mizeraków obok siebie.
  Lecz indywidualnie, zrobil tak wiele, że jak można to dzis podważać ?
  Chyba totalne nie douczenie w kwestii tego sportu tylko tłumaczy takie ignoranctwo.
  Mam nadzieję, ze choć Adama tu zagląda to nie czyta wszystkiego.

 • kojot83 bywalec

  A ile Janne ma złotych medali MŚ i zdobytych PŚ-i weźcie w końcu rozkmińcie że skoki to sport indywidualny-Morgi ma jeden złoty medal MŚ-jak Morgi albo Janne nie mieli formy to gdzie się pałętali?-a tak poza tym to z Adamem można porównywać w zasadzie tylko Ahonnena i Schmita-bo nawet Amman to jest młodzik-kiedyś rywale byli wybitni a Adam ich nokautował waląc telemarki na wypłaszczeniu i wygrywając o 20-30 punktów-teraz to jest nowa era skoków-sprzętu i kosmiczne technologii.Dla mnie wyznacznikime formy Adama był Matti Hautameki-dziwnym trafem jak Matti dochodził do najlepszej swojej formy to i Adam wtedy był na wyżynach.Pozdro i dobranoc-cieszcie się że możemy ich jeszcze w miare obiektywnie porownywać-za parę lat zacznie się znowu moda na niszczeie wszystkiego co Polskie-wspomnicie moje słowa-bo my uwielbiamy wielbić innych zapominając o naszym ojczystym pięknie.

 • anonim

  Portal Skoki News .pl (bez spacji) opublikował newsa ze składem polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w Lahti :) Znowu nie wykorzystujemy limituu.... ;/

 • anonim

  Trzeba pamietac ze to sport indywidualny a dorobek medalowy zdobyty w druzynie nalezy klasyfikowac osobno! Nie jest wina adama ze przyszlo mu tyle lat skakac w druzynie z patalachami! Indywidualny dorobek adama w tym sporcie jest porazajacy a ten kto twierdzi inaczej jest klamca i slepiec i kompletny ignorant! Imdywidualnie to czego adam dokonal w skokach jako caloksztalt liczac stawia go w gronie najwybitniejszych a ktos kto twierdzi inaczej potrzebuje natychmiastowej pomocy psychiatry!

 • anonim
  podsumowanie

  Koniec sporu! Adam i Janne są najlepsi! Nie ma o czym dyskutować. Reszta to indywidualne preferencje, do których zresztą każdy ma prawo.

 • anonim
  @daro

  Porównanie chybione. Tak można napisać tylko w kontekście medalu w drużynie. Zawodnik sam w sobie jest super, ale drużynę ma słabą dlatego nie ma mistrzostwa, ale na IO decyduje wyłącznie dyspozycja danego zawodnika.

  Ale ogólnie się zgadzam, ze brak złota IO w niczym Adamowi nie ujmuje.

 • Greg1702 stały bywalec
  Raffsky

  Co do sztabów się zgodze. Natomiast Kuttin był przemądrzały i sam chciał być fizjologiem, psychologiem itp. "Trwa naprawianie Malysza" był taki artykuł tutaj. Niestety sztuka mu się nie udała. Dobrze, że Szturc trenuje młodzików. Pojawiają się efekty. Największym problemem w tej chwili jest trener Kruczek, który tych talentów nie wykorzystuje. Dlatego Adam podjął odpowiednią decyzje prosząc Hannu o treningi. Adam dobrze wiedzial co robi bo Kruczek by jeszcze bardziej go "zepsuł". To co sztabach trenerskich piszesz to prawda. Tak jest w czołowych krajach. Nam by to dobrze zrobilo. sam wyraziłeś to w sposób bardzo dosadny

  " Szkoda że u nas nie ma działaczy z wizją na wiele lat(to tak jak w polityce-liczy się tu i teraz)."

  W tym chorym kraju ludzie na tych stanowiskach chcą się nażreć kasą póki jeszcze ona jest., zamiast ją mądrze wykorzystać by w poźniejszym czasie przynosiła jeszcze większe zyski.

 • sanna początkujący

  odnośnie kariery Pana Adama Małysza
  dla tych co go cenią ale także tych co negują jego osiągnięcia
  zwłaszcza przez to iż nie ma złota IO
  proponuję zobaczyć:
  http://demotywatory.pl/500582/Malysz-vs.-Fortuna

  ale także:

  http://demotywatory.pl/2796661/Zwyciestwo

 • anonim

  Nasz Adaś odchodzi i dla nas jest najlepszy i takie dyskusje nie mają sensu jedyne słowa które można napisać to ADAŚ JESTEŚ WIELKI i nikt a ni nic tego nie zmieni!AMEN!

 • anonim

  napewno było i jest w skokach sporo wybitnych skoczków . Wśród nich są tacy jak Adam Małysz , Matti Nykanen , Janne Ahonen , Simmon Amman , Thomas Morgernstern czy młody Gregor Schlirenzauer . Wydaje mi się że ciężko jest wybrać tego najlepszego pod względem statystyk . Dla mnie zawsze i wszędzie autorytetem będzie Adam Małysz lecz szanuje innych skoczków za ich piękne osiągnięcia

 • Palacz_zwlok bywalec

  Trzech skoczków zasługuje na to, żeby nazywać ich najwybitniejszymi: są to chronologicznie - Matti Nykaenen, Janne Ahonen i Adam Małysz. I kaniec filma.

 • kuba początkujący
  Medale

  Morgi ma 7 złotych medali w tym 6 drużynowo wiec bez naginania rzeczywistości. Z Małyszem dorobkiem medalowym indywidualnie równają się tylko Amman i Ahonen (z obecnie skaczących)

 • marii506 bywalec

  Ale Morgi ma medale w drużynowce, a tu chodzi o najlepszego indywidualnie skoczka wszechczsów wiec Adam ma najwiecej zlotych medali MŚ.

 • Konrad początkujący

  Ja bym Ahonena i Małysza stawiał na równi. Fin to król Turnieju Czterech skoczni, wielokrotnie był w pierwszej trójce na koniec sezonów i ma medal na MŚ w lotach. Z drugiej jednak strony nie ma ANI JEDNEGO medalu z igrzysk co jak na takiego skoczka będącego wiele wiele razy na podiach jest czymś z lekka nie do pomyślenia. Do tego Małysz ma więcej Pucharów Świata, większy bilans na MŚ no i aż 4 medale Z Igrzysk.

 • anonim

  Odnosząc się do toczącej się tutaj dyskusji na temat miejsca Adam w światowej hierarchii wszech czasów, muszę stwierdzić, ze na pewno najlepszy nie był. Lepsi raczej byli Nykanen i Ahonen. Ten pierwszy wygrywał niemal wszystko w czym startował, świadczy o tym ilość zwycięstw w PS, a należy pamiętać, ze w tym czasie zawodów w sezonie było zdecydowanie mniej.

  Ahonen ma niemal tyle samo zwycięstw co Adam (36), ponad 100 razy zajmował miejsca na podium, 2 razy wygrał klasyfikacje łączna PS i był aż 8! razy na podium w tejże. 5 krotnie wygrał TCS. Medali MS ma tylko mniej niz Adam.

  Jeśli chodzi o złote medale MS to więcej od Adama ma np. Morgi, 5 złotych.

  Na pewno Małysz był zawodnikiem wybitnym, ale czy najlepszym w historii to wątpię.

 • Konrad początkujący

  Jeśli chodzi o igrzyska to trzeba pamiętać o tej słynnej prawie wywrotce Adama na skoczni małej w Salk Lake City a było to spowodowane wcześniejszym upadkiem Kasai. Gdyby nie to to Polak miałby gdzieś w 70-80 % złoto a już na bank srebro bo Hannavald w pierwszej skoczył 97 m a Małysz najdalej 98,5m.

 • asd początkujący

  Tu nie chodzi o to że masz swoje zdanie, żeby mieć swoje zdanie trzeba mieć jakieś argumenty, a twoje argumenty.. to nawet nie są argumenty, Małysz wygrał właściwie wszystko co było do wygrania, we wszystkich klasyfikacjach o ile nie jest 1, to 2 i to są fakty, a twoje zdanie tutaj nie ma nic do rzeczy.

 • strong1 stały bywalec
  Do redakcji

  Od Was zależy, czy ten portal będzie miejscem poważnych dyskusji, czy miejscem nic nie wnoszącego boksowania się z trollem, ignorantem, prowokatorem. Z szanującego się forum takie wpisy powinny natychmiast znikać. Do skutku aż wymrze. Udowodnijcie, że nie zależy Wam tylko na kasie. Warto czasem obronić swoją powiedziałbym nawet-może przesadnie-ale jednak godność. Albowiem na porównanie Małysza z Soninenem, a lepiej jeszcze z Haradą(dobrze, że nie z Laitinenem) można jedynie odpowiedzieć w ten sposób:
  http://www. youtube.com/watch?v= iKtI1h2ZOow(posklejać)
  Przed tym stekiem oszczerstw i nieprawd Małysz sam się broni, ale wypadałoby nie robić z tej strony burdelu. Jeden taki osobnik w zupełności wystarczy.

 • anonim

  Własnie obejrzałem komentarz Goldstroma do skokow Adama z Willingen,Trondheim i Harrahova.Poezja po prostu:)

 • anonim

  Narazie nie ma już biletów na benefis dopiero w środę jak ludzie nie wpłacą kasy za bilety bedzie można kupić są jeszcze bilety z noclegiem w pakiecie szczegóły http://www.benefis.ttpoland.pl/sklepbrak.html

 • anonim
  Hannu

  Ja uwielbiałem Hannu, jak podczas zasiadania Adama na belce, Hannu do kamery po nadaniu sygnału chorągiewką podnosił kciuk do góry dając Naszym kibicom do zrozumienia - Nie martwcie się będzie dobrze, Adam im zaraz pokaże jak się skacze! To było niesamowite, szczególnie w Vancouver
  I

 • Wako bywalec

  Hannu ma rację ten konkurs powinien mieć 2 serie ,bo nic nie stało na przeszkodzie aby się ta druga odbyła.
  I jak Słoweńcy mogli stanąć na podium na III miejscu to dlaczego nie mogliby Polacy...

 • haze początkujący
  Dziękujemy, Hannu.

  Pewnie nie wszystko udało się na 100%, ale takie jest życie. Dla mnie jednym z najbardziej fascynujących zdarzeń w historii skoków była walka Małysza o 4 kulę PŚ. Tego nie wyreżyserowałby nawet Hollywood.

 • anonim

  Na skok do celu nie ma już biletów w internecie są tylko bilety z miejscami noclegowymi mam nadzieję że będzie możliwość spotkania się czytelników skijumping fajnie byłoby się poznać:)

 • anonim

  W linku jaki podałam niżej sa 4 części wyiadu video a Adame, tam też mówi dlaczgeo nie był egoistą w tym sporcie pomimo tego iż już dawno mógł trenować oddzielnie.

 • anonim
  Benefis.

  Ktoś z okolic Trójmiasta / Elbląga wybiera się na benefis? Jeśli tak, to proszę o kontakt na jawors@gmail.com

 • anonim

  Będzie mi brakować tych trochę śmiesznie spokojnych reakcji Hannu :) Adam skacze po rekord skoczni a Hannu kiwa głową ze skok w miarę dobry:D:D:D

 • anonim
  adam

  Niewiadomo jak to bedzie pozniej.Moze dlatego Janne Ahonen wraca nonstop bo teraz zone widzi codziennie i sa klotwy.A moze sie myle.Ale zycie sie u niego bardzo zmieni.Pierwszy rok bedzie dobrze.Ahonen sie tez bardzo cieszyl zeby byc z rodzinna a teraz napewno zaluje i moze ucieka.Tak mi sie wydaje.
  A jak juz formy nie bedzie,to juz koniec.
  Ja wiem ze Adam mowil ze sie klocil,ale on zawsze te skoki robil,od malego i od poczatku te zycie tak juz jest.
  On jest jak Michael Jackson.On tez tylko zyl dla Fanow.
  Ale muzyka idzie spiewac cale zycie.Sport nie idzie robic tak dlugo.
  I sport jest ciezki i duzo sily kosztuje.Lekko 3 lat jeszcze by mogl,bo ma trenera najlepszego na swiecie.Ale mam respekt bardzo wielki i jego kocham jak brata.Szkoda jest ale nie idzie to zmienic.
  Zycze mu jak najlepiej i sie ciesze ze takiego Polaka mielismy w sporcie bo juz nigdy takie cos nie bedzie.
  Nawet Martin Schmitt powiedzial,ze mu sie wydaje,ze Adam Malysz rozwija te skoki dalej.To moze byl najwiekszy kompliment.
  Jeszcze raz zycze mu wspaniale zycie.

 • anonim
  Żałować można....

  tego że Lepisto nie został indywidualnym trenerem Małysza w 2005 roku. Myślę że i jemu by to pomogło,pewnie sukcesów było by więcej,a i młoda kadra pod wodzą Kuttina zrobiłaby większe postępy. Szkoda że u nas nie ma działaczy z wizją na wiele lat(to tak jak w polityce-liczy się tu i teraz).
  Do tych którzy uważają że zmiana Kruczka na kogo innego przyniesie rezultaty - przestańcie się łudzić.Trzeba zorganizować na terenie kraju kilka centr szkoleniowych z bazą,inrastrukturą,profesjonalnymi dobrze opłacanymi sztabami trenerskimi.To tam powinny trafiać talenty z małych klubów .
  Tyle i aż tyle.

 • anonim

  www.sport.pl/ zimowe/1,112300,9207649,Narciarskie _MS__Na_lotnisku_czekalo_na_Malysza_200.html

  Tutaj są 4 części wywiadu w formie video z Adamem, mówi tutaj też kogo zaprosił na 26 marca mozliwości zaproszenia miał ograniczone.
  Warto to odsłuchać.

 • anonim

  Liczę, że Adam utrzyma to 3 miejsce, bo Kofler w lotach nie za bardzo jest dobry.
  A w Planicy dwa konkursy indywidualne.
  A Adam jeszcze moze sprawić nam miłą niespodziankę w Lahti.

 • anonim

  Hannu z naszymi nic nie zrobił bo te głąby go nie rozumieli. Nasi to ciężki przypadek Stoch jeszcze ale jak widze na belce Hulę, który zastanawia się czy uciec z belki czy zostać, taki jest przerażony, to mnie to dobija

 • anonim

  Nigdy nie zapomnę tego wspaniałego duetu, który uczynił, że w Polskich domach przez parę lat zagościła radość.
  Nie zapomnę tego spokojnego starszego Pana ale jak, że wybitnego, tak wybitnego jak jego podopieczny, którego prowadził.

  Dziekuję Panu, Panie trenerze i mam nadzieję, że Pan będzie 26 marca razem ze swoim jeszcze zawodnikiem abyśmy my kibice równie gorąco mogli Panu podziękować .

 • Greg1702 stały bywalec
  ZKuba36

  Też mi się tak wydaje bo zaden trener w naszym kraju nie ma takich kompetencji w tej dziedzinie sportu. Ważne będzie zdanie Adama Małysza w tej kwestii.

 • ZKuba36 profesor
  korekty.

  @laurka-Hannu i Adam stworzyli doskonałą parę ale obaj są mężczyznami.
  Oboje to dęte, drewniane, instrumenty muzyczne lub określenie 2 osób, z których jedna jest mężczyzną o druga kobietą.
  @cxz-To Sztur też był trenerem Adama? Ten aktor?

 • Xellos profesor
  @x666

  To dlaczego Małysz jak się sypał to uciekał trenować do Szturca ?

  Tajner nie potrafił mu pomóc ?

  Tajner to dobry organizator, gdyby był dobrym trenerem to by się o niego biły inne kraje.

  Bardzo ciekawe, trener który potrafi doprowadzić zawodnika do 3 KK i rezygnuje z trenerki ? Austria by mu zapłaciła sporą sumę, ale powiem więcej, Niemcy jako bogaty kraj to by zabulili dopiero masę kasy gdyby Tajner potrafił, chociażby ich Schmitta pociągnąć jak Małysza. On uciekł na prezesurę bo wiedział o co chodzi. To on był dodatkiem do Małysza, i nie potrafiłby osiągnąć z kimś innym 10% tego co z nim.

  Tajner to taki sam trener dla Małysza...jak Kinzle dla Ammana.

  A co do Lepistoe, nie słyszałem by za jego kadencji, Małysz uciekał do Szturca. Więc chyba w przeciwieństwie do Tajnera on go naprawdę trenował.

 • BJJ weteran

  To były (i jeszcze ciągle są, choc umykają w zastraszająco szybkim tempie) cudowne chwile. A wzajemne relacje Hannu i Adama, szacunek, zaufanie - wspaniałe. Na zawsze zapamiętam Adama na belce i jego siwowłosego trenera z chorągiewką w ręku. Hannu - dziękuję Panu, Panie Trenerze.

 • zur555 doświadczony

  Niesamowity jest ten młody Leja.
  Dziś na MTZN pokonał wielu kadrowiczów Celeja zajmując 3 miejsce.
  przegrywając drugie miejsce o 0.2pkt a tylko o 10 pkt z Kubackim.
  Pokonal między innymi: G.Mietusa, Jana Ziobro, Dawida Kowala,Jędzreja szczislowicza. Wczoraj gdzie zająl gorsze miejsce ale tez wysokie ( nie opamiętam jzu które) pokonał takich zawodników jak Zniszczoł i Zapotoczny.
  PZN robi błąd ze takim zawodnikom nie daje szans startu w zawodach zagranicznych w Fis cup lub Alpen cup.
  Inny Polski talent z tego rocznika Milczanowski zajął 15 miejsce wyprzedzając tez kilku przyzwoitych zawodników.

 • pikuś początkujący

  ale sercem jest z Finami. Tym bardziej, że teraz im się nie wiedzie nie tylko w skokach i potrzebują najlepszych fachowców. Wrócił do Finlandii i ja to rozumiem. A praca u nas to byłoby rzeczywiście dla Kojonkoskiego olbrzymie wyzwanie.

 • Greg1702 stały bywalec

  Hannu zrobił z Adamem to co uważał za słuszne. Pracuje z talentem i wykorzystał jego talent do końca. Niestety takiej szansy nie wykorzystał Łukasz Kruczek. Miał tylu uzdolnionych skoczków i cały wachlarz talentów. Teraz widać ze polscy trenerzy w porównaniu do Hannu po prostu nie umieją wykorzystać to co mają. Na miejscu Tajnera wywaliłbym Kruczka a sam podałbym się do dymisji za to wszystko. Jedynym plusem tego wszystkiego jest to, że pobudowali skocznie, pojawily się bardzo dobre talenty a sami nie potrafią z nich korzystać. Przykład jest na Kruczku. Prawdą jest to że gdyby nie Adam to w Polsce w tej sprawie nic by się nie ruszylo. Lepiej wlaczyć o cieple posady, siąść na laurach, ustawiać przetergi, mecze, brać łapówki, niż zadbać o to żeby w naszym kraju coś się ruszyło. Tak działa nasza chora polityka i dlatego Ja nie chodze na wybory. Tajner dlatego jest prezesem PZNu ponieważ wybil się na talencie jakim jest własnie Adam, a Kruczek dlatego trenuje skoczkow ponieważ Tajner na pewno obiecał mu to. Na miejscu działaczy sportowych w tym zakresie, namówiłbym Kojonkoskiego do trenowania naszych skoczków a Kruczka zrobić asystentem. On do trenerki sie nie nadaje. Kojonkoski by nauczył wykorzystywać nasze talenty, pokazał jak ich trenować by oni odnosili sukcesy. Kruczek tego nie potrafi, miał tylu zdolnych chlopaków.

 • Greg1702 stały bywalec
  x666

  Tajner nigdy nie był najlepszym trenerem. Wybił się na talencie jakim jest Adam. Niech zejdzie z cieplej posadki i niech potreanuje teraz resztę kadry. Teraz będzie widać jaki on jest najlepszy. Nic nie zdoła osiągnać. Na wszystkich skoczniach świata Hannu budzi respekt wobec innych trenerów. Moim zdaniem to bez wątpienia najlepszy trener na świecie. Żaden inny trener nie ma takiego bogatego dorobku. Wieć Tajner powinien mu czyścić buty bo swoimi osiągnięciami nawet mu do pięt nie dorasta.

 • anonim

  Myślę kolego. Można było to inaczej zorganizować, poukładać, można było zrobić mistrzostwa wcześniej.
  No ale turniej nordycki to taki biedniejszy braciszek turnieju 4 skoczni, nie ma w nim takich pieniedzy. Więc Hofer i reszta postanowili zniszczyć tradycję.
  Zawsze jakoś był czas, były mistrzostwa, były olimpiady i zawsze pod koniec znajdywano czas na TN.
  Jestem bardzo zły.

 • Malyszomaniak bywalec
  @Krwisty

  Nie martw się może nie stale ale nie ma szans by kibice się odwrócili szczególnie Ci którzy pokochali tą dyscyplinę dzięki Adamowi :).

 • anonim

  A czy ktoś madry może mi wyjaśnić dlaczego w tym roku nie ma turnieju nordyckiego? Jak to tak? Dla mnie to tak jakby nie było turnieju 4 skoczni.
  Widzę, że teraz tylko lahti i od razu Planica.

 • anonim
  Hannu

  Nie wiedzieć czemu dziś pół nocy mi się śnił Hannu Lepistö, jakoś tak wczoraj mnie różne takie wspomnienia dopadły z różnych konkursów z Małyszem w roli głównej, pewnie stąd się to wzięło. M.in. w 2 dzień tegorocznych konkursów w Zakopanem, po zakończeniu zawodów najpierw przyjechał pod hotel właśnie Hannu, uśmiechnął się, pomachał kibicom; potem za jakiś czas przyjechał Adam Małysz i rozdawał autografy, udało mi się zresztą załapać na taki autograf :) A wracając do Hannu, jakoś straszną sympatię mam do niego, taki z niego fajny, spokojny, skromny człowiek, może tak nie okazuje emocji, ale to jest jakiś taki jego urok :) Gdzieś było podane, że Hannu chce przyjechać kiedyś na PŚ w Zakopanem ze swoim wnuczkiem, fajnie by było znowu go widzieć. Dziękujęmy za wspaniałą pracę, Hannu :)

 • anonim

  Jedna rzecz mnie zastanawia... Heinz Kuttin jest podobno indywidualnym trenerem Morgiego i umiał go doprowadzić w tym sezonie do takich sukcesów, a jego współpraca z Małyszem w latach 2004-2006 to totalna klapa. Całe szczęście że przyszedł Hannu i wszystko zmieniło się już w pierwszym roku, w 2007. Może Adam kiedyś opowie dlaczego tak było.

 • x666 doświadczony

  Bardzo szanuję i cenię Hannu, bez jego perfekcji ciężko byłoby w ostatnich latach osiągnąć tak wiele, może nawet niemożliwe. Jednak Adam Małysz na zwsze będzie się prawdziwym kibicom kojarzył z teamem stworzonym przez Tajnera, ze wspaniałymi ludzmi jak np. Żołądź i Blecharz. To był co prawda najlepszy wiek Adama, ale też 3 razy MŚ i 3 KK, T4S i wile innych. Sukcesy z Hannu to tylko mały dodatek.

 • anonim
  Hannu

  Adam wygraną w lahti sprawiłby dużą radosć Hannu. Zadedykowanie tego zwycięstwa byłoby dla niego chyba najpiękniejszym momentem w jego karierze. Chciałbym to zobaczyć. Dziękujemy Ci za prowadzenie naszego Mistrza. Wielki żal że odchodzą dwie wielkie legendy skoków. Osoby które naprawdę kochały to co robili i nigdy( nawet dla wygranej) by nie oszukali, jak to sie dzieje w dzisiejszych skokach. Walter nigdy nie lubił Małysza i dało to się odczuć przez ostatnie lata...

 • Lenka1830 bywalec

  Hannu to bardzo cierpliwy, opanowany i niezwykle mądry człowiek. Już kiedyś pisałam, że zarówno on miał szczęście, że trafił na Adama, jak i Adam, że trafił na Lepistoe.
  Cały czas widzę jeszcze ten jego gest przed skokiem Małysza na igrzyskach oraz jego minę po upadku w Zakopanem.
  "Dziadek" :)

 • Fan_Happonena bywalec

  Ja osobiście bardzo dziękuję temu najspokojniejszemu człowiekowi na świecie - H.Lepistoe, który potrafił wnieść do Adama spokój i chęć walki.

 • krwisty bywalec
  Apel do kibiców

  Wystosowałem na moim blogu apel do kibiców, byśmy nie popadali w żałobę. Trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość, bo bez optymizmu człowiek niczego by nie osiągał. Adam także.

  www.skokinarciarskie.pl/blog-wpis/10,171,Krwisty_ Skoki_w_krzywym_zwierciadle,Apel_do_kibicow

 • pawel początkujący
  Podziękujmy wspólnie Panu Adamowi!

  http://www.adammalysz.czlowiekroku.com/ - Wielka Księga Podziękowań

 • Fanka_Ammanna stały bywalec

  Hannu należą się takie same oklaski i podziękowania jak i samemu Adamowi. Wielki Zawodnik i Wielki Trener.

 • anonim

  Nigdy nie zapomnę tego gestu:

  http://strony.aster.pl/zaibatsu/ hannu.jpg (usuń spację)

  Tak jak wspominali przedmówcy - oni byli sobie pisani :) Uzupełniali(/ją) się doskonale.

 • laurka początkujący

  Dobrze, ze Adam na niego trafil :) Gdyby nie on.. mogloby juz nie byc tych ostatnich sukcesow. Oni byli sobie pisani. Hannu jest wyjatkowy, ja go strasznie polubilam.
  Moge tylko podziekowac Hannu Lepistö, za sukcesy, ktore osiagnal w czasie pracy z Malyszem :))

 • kibic_malysza doświadczony

  Adam i Hannu to świetnie dobrani ludzie, jak dobrze że Adam trafił na Hannu na swojej drodze i mógł też Hannu jakoś pomóc naszemu Mistrzowi by doszlifować forme i odpowiednio go poprowadzić. Największe podziękowania oczywiście należą sie Adamowi :) ale Hannu również. To jest bardzo sympatyczny człowiek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).