Wisła Malinka: Wyciąg gotowy do połowy maja

 • 2011-03-31 13:25

Trwa remont wyciągu krzesełkowego na skoczni w Wiśle. Wyciąg psuł się od samego początku a od jesieni zeszłego roku nie funkcjonował już w ogóle.

"Okazało się, że trzeba przerobić wiele rzeczy, ale na szczęście nie trzeba montować nowego wyciągu. Wystarczy gruntowna modernizacja. Robotnicy pracują szybko i mam nadzieję, że 15 maja wyciąg zostanie oddany do użytku" - mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

Aby wyciąg dobrze funkcjonował, trzeba zmienić wiele elementów mechanicznych, oraz wymienić jedną z podpór. Prace przeprowadza wykonawca wyciągu, czyli Hydrobudowa Polska S.A. w ramach gwarancji. Pod koniec lipca na skoczni ma odbyć się konkurs Letniej Grand Prix a zimą - pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w Wiśle. Choć nie zostały one jeszcze potwierdzone przez komisję kalendarzową Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, to Walter Hofer, dyrektor PŚ zapewnił, że Wisła ma organizację w kieszeni. Komisja ma zatwierdzić kalendarz w kwietniu.


Marcin Hetnał, źródło: Gazeta Wyborcza, Bielsko-Biała
oglądalność: (6521) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • x666 doświadczony

  O zawody w Wiśle można się nie martwić, w Japonii to jednak wielka niewiadoma, jak uda się uratować kraj przed skażeniem.

 • Boy profesor

  Może i FIS zatwierdzi Wisłę do kalendarza PŚ, ale wszyscy dobrze wiemy, że infrastruktura wokół skoczni jest biedna. Zobaczymy jak to wyjdzie zimą. Adama już w zawodach nie będzie, ale kibiców i tak pewnie będzie więcej niż dostępnych miejsc. A jak jeszcze będzie wtedy dużo śniegu to ja już widzę ten dojazd na skocznię ;)

 • granda6 bywalec
  monika.

  Szczyrk jest 20.07. i leży 15km od Wisły więc jeżeli jedziesz 18tego to nic tylko na skoki do Szczyrku a 2 dni później Zakopane!

 • anonim

  Myslicie,ze Fis moze jeszcze zmienic terminy LGP?
  Wakacje mam juz zarezerwowane od dawna a bardzo chce pojechac..a los chcial,zebym wyjeżdzala akurat 18 lipca..pech.
  LGP zawsze byly w sierpniu,a tu masz..lipiec;/

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=CqyhCjbqgdY

  Adam Małysz 102.0m HD Sapporo 2007

 • granda6 bywalec
  PK

  Ważne że odbył sie PK i chyba wszystko sie udało. Zawodnicy wyjeżdżali autami na wieżę startową i ogólnie zawody mogą się odbywać ale wydaje mi sie że nie po to wydano tyle pieniędzy na ten wyciąg żeby przez praktycznie dodania za dużo słupów a nie za mało wyciąg stał. Prawdą jest że było napewno coś nie do końca prawidłowo z kupnem starego wyciagu bo były jeszcze usterki typu pojedyncze krzesełka ale najważniejsze żeby ten wyciąg ruszył a LGP w lipcu będzie ponownie wielką imprezą. Do tego Szczyrk i Zakopane i już sie cieszę! Adam napewno będzie kibicem nr.1 zawodów co będzie jego debiutem w takiej roli na zawodach takiej rangi! Tak więc zaczynamy 17.07.2011 od Wisły Malinki! Pozdro

 • granda6 bywalec
  Malinka

  Zlikwidowano jedną podporę gdzieś w połowie wyciągu bo były dwie za blisko i były mocne drgania przez złe naciągnięcie lin. Filmik dał krwisty na swoim blogu który nagrałem przed 2 tygodniami na Malince. Chętni znajdą napewno bloga krwistego na sąsiednim portalu. Cieszę sie że idzie wszystko w dobrym kierunku.

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  tu mnie zaszokowali, choc znając polskie realia jeszcze coś sie wydarzy i będzie opóźnienie.

 • anonim
  Wisła Malinka

  skoro skocznia Wisła Malinka miała popsuty rozbieg od samego początku no to jak niby skoczkowie wchodzili na górę

 • anonim

  Myślałem że trzeba będzie poczekać do następnych wyborów samorządowych, a tu proszę! Do końca maja będzie załatwione.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).