Jurosz, Pilch, Ogórek i Luber wygrywają Turniej Trzech Sołectw

• 2011-08-28 21:37

W ubiegły weekend na skoczniach w Bystrej odbyły się przedostatnie i ostatnie zawody dla dzieci w ramach Turnieju Trzech Sołectw. Starsi zawodnicy rywalizowali na obiekcie HS 31, natomiast młodsi oraz dziewczęta - na HS 19.

W najstarszej kategorii wiekowej - juniora D - podwójne zwycięstwo odniósł Jakub Jurosz z Wisły Ustronianki, wygrywając tym samym klasyfikację generalną Turnieju. W grupie starszej juniora E (rocznik 2000) w trzecim konkursie triumfował Piotr Kudzia z Klimczoka Bystra, a w finałowym - Łukasz Stawowy z Olimpijczyka Gilowice. Zwycięzcą Turnieju w tej kategorii okazał się jednak Tomek Pilch z Wisły Ustronianki, który w czterech konkursach zgromadził największą liczbę punktów.

Młodszą grupę juniorów E (roczniki 2001 i młodsze) zdominowali zawodnicy AZS Zakopane. Konkurs numer trzy wygrał Marcin Ogórek, natomiast dzień później na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Gruszka. Najwięcej punktów na swoim koncie w całym Turnieju zgromadził Marcin Ogórek i to on został zwycięzcą w tej kategorii wiekowej. Wśród dziewcząt dwukrotnie zwyciężyła najstarsza i najbardziej doświadczona - Monika Luber z Olimpijczyka Gilowice, zostając jednocześnie triumfatorką Turnieju.

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4878) komentarze: (8)