Poważna kontuzja Lucii Mikovej, w lecie już nie wystartuje

 • 2012-06-03 16:23

Zła wiadomość dla entuzjastów czeskich skoków narciarskich - siedemnastoletnia Lucie Míková odniosła niedawno kontuzję podczas zawodów w niemieckim Kottmarze, gdzie w zeszłym roku cieszyła się z wygranej w swojej kategorii.

Młoda Czeszka upadła po skoku na odległość 55 metrów na tamtejszej skoczni K51, co miało fatalne skutki dla jej lewego kolana. Letni sezon jest teraz dla Lucii utopią, a nawet starty w sezonie zimowym mogą się dla niej okazać celem nie do osiągnięcia.

Zgubiły ją starania o wykonanie telemarku. "Skok był trochę dalszy, próbowałam poprawnie wylądować, ale nie udało mi się go ustać i wjechałam w bandę, wykręciło mi przy tym kolano," wyjaśniła swój nieszczęśliwy upadek Lucie. Jego skutkiem są zerwane więzadło poboczne i więzadła krzyżowe w lewym kolanie, więc niestety zamiast tournee po skoczniach Europy młodą czeską zawodniczkę czeka teraz tournee po szpitalnych salach. "Jestem już po pierwszej operacji, a za 3 miesiące czeka mnie następna - plastyka więzadła krzyżowego," zdradziła swoje nieoczekiwane plany reprezentantka klubu TJ Dukla Liberec.

Przymusowa przerwa w startach Míkovej oznacza nie tylko znaczne osłabienie czeskiej reprezentacji skoczkiń, ale także mniejsze szanse Czechów i Czeszek na sukces w drużynowej konkurencji mieszanej. Jako najlepsza czeska zawodniczka minionego sezonu, Lucka była pewną kandydatką do zasilenia czeskich szeregów w damsko-męskiej rywalizacji, która będzie miała swoją premierę już w sierpniu. Siedemnastolatka jest jednak świadoma tego, co czeka ją w najbliższym czasie. "Niestety sezon letni się już dla mnie definitywnie skończył. Niechętnie to mówię, ale zagrożony jest również sezon zimowy, w którym najprawdopodobniej też się nie pokażę. Będę tylko mogła kibicować naszym dziewczynom, oby im wyszła premiera w zawodach mieszanych i oby im się jak najlepiej skakało."


Anna Libera, źródło: skoky.net
oglądalność: (4016) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @Boy
  Dodaj do tego jeszcze większa predkosc podczas podchodzenia do lądowania bo przeciez kobiety skacza z nieporownywalnie wiekszego rozbiegu (jak na tą zawodniczke to kto wie czy nie największego)

 • Boy profesor

  Tyle samo co ona na tej skoczni skakał w zawodach Antonin Hajek, czyli to już było dosyć daleko. Niestety nie wszystkie dziewczyny są przygotowane na tak dalekie skoki i tak to się potem kończy.

 • marro profesor

  Szczerze to nic mi te nazwisko nie mówi ale zycze jej powrotu do zdrowia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).