Polscy skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Szczyrku

 • 2012-06-09 13:30

Polscy skoczkowie zakończyli w piątek zgrupowanie w Szczyrku-Skalitem, w którym brały udział wszystkie nasze kadry. Zawodnicy skakali na skoczniach K-70 i K-95 i mieli okazję przetestować nowe, bardziej obcisłe kombinezony.

"Nie dla wszystkich były to pierwsze skoki, ale generalizując wrażenia różne. Widać, że ta zmiana sprzętu jest dosyć >>wrażliwa<<. Nie wszyscy od razu przeszli niejako z marszu do solidnego skakania. Są zawodnicy, którym ta zmiana sprawiała lub sprawia jeszcze problemy. Wymaga to swoistej adaptacji, ale z każdym treningiem jest lepiej. Bardzo trudno dobrać właściwy rozbieg, ponieważ nie ma odnośnika jaki dokładnie wpływ na odległość mają kombinezony. Skacze się w nich trudniej, trzeba być większym >>detalistą<<, nawet drobne błędy są karane natychmiast i nie da się już nic wyciągnąć" - relacjonuje Łukasz Kruczek.


"Testy motoryczne wyszły u większości zawodników bardzo dobrze (głównie u tych najlepszych), zaczynają przygotowania z wyższego poziomu aniżeli byli w ubiegłym sezonie. Są niestety też zawodnicy, którzy poziomem motorycznym odstają bardzo >>In minus<< i ich czeka bardzo ciężka praca" - zapowiada trener polskiej kadry skoczków.

"Jeśli chodzi o możliwość zmiany belki startowej przez trenerów to o tych przymiarkach wiedzieliśmy już od Planicy, więc niespodzianki nie było. Już kiedyś było coś takiego, bodajże na samym początku prób z systemem >>wind-gate<<. Jak to oceniać? Myślę, że przede wszystkim jest to przerzucenie odpowiedzialności na trenerów w sytuacjach kiedy rozbieg jest za wysoki. Wiele razy się zdarzało, że część trenerów chciała obniżania rozbiegu dla bezpieczeństwa zawodników. Myślę jednak, że z punktu widzenia sprawności przeprowadzania zawodów to nie jest dobry pomysł i może być z tym sporo zamieszania. Poza tym uważam, że to należy do obowiązków jury" - zakończył Łukasz Kruczek.

Naszych reprezentantów czeka teraz tydzień treningów indywidualnych, a od 18 czerwca zaplanowane jest kolejne zgrupowanie.

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5360) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Krecik początkujący

  Bardzo ciekawy artykuł na PZN. "Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki. Maciek wręcz znakomicie. " "...Trzeba też dokonywać odpowiednich korekt w locie, szukać każdego podmuchu i szanować wysokość...."

  Że Maćkowi te kombinezony są na rękę to się nie dziwię, Dawidowi również - obaj wybijają się wysoko. Ale Krzyśkowi?

 • kibic_malysza doświadczony
  Przegrane MŚ 2017 i kandydatura Adama

  http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=telewizja

  Tu jest filmik z Korei(ten drugi na dole). Dość ciekawe rozmowy, a na koniec zastanawiąjące, że Mikuła podobno powiedział coś takiego "Adama Małysza nie ma tu z nami w Korei bo startuje w rajdach samochodowych" - wypowiedź chyba nie na miejscu tym bardziej że było ponoć przed głosowaniem...

 • Emil początkujący

  @Jabbar. Może ale zmiany belki, w sytuacji kiedy skoczkowie przed nim o podobnym poziomie skakali po 5-7 m mniej niż HS i to nie o jedną, ale nawet o 3 platformy były przesadą.

 • Jabbar początkujący

  Zmiany belek przed Spaethem wtedy byly, bo byl po kontuzji kolana, i trenerzy nie chcieli, zeby za daleko skakal.

 • MSad_ profesor
  Kruczek

  sie boi decydowania o dlugosci rozbiegu ? To potem niech on a zwlaszcza niektorzy tu forumowicze nie narzekaja ze jest manipulowanie belka. Polakowi to chyba nic nie dogodzi

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Tylko ze w lecie 2009 to była katastrofa... Mam nadzieje ze przyszły sezon zimowy tak wyglądać nie będzie jak LGP 2009...

 • Emil początkujący

  Zmiana belki na życzenie to nie żadna nowość było to testowane latem 2009 r i nagminnie korzystali z tego Niemcy przed skokiem Georga Spatha zwłaszcza kiedy miał złe warunki chcąc zdobyć maksymalnie dużo punktów za wiatr i za belkę. Jednak nie zawsze przynosiło to pozytywne skutki :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).