LGP Pań w Ałmatach: Takanashi zwycięża z rekordem skoczni

 • 2012-09-23 09:52

Sara Takanashi triumfowała w ostatnim konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Japonka w pierwszej serii uzyskała 98 m, natomiast w drugiej lądowała na 107 m i ustanowiła nowy kobiecy rekord obiektu.

"Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zwyciężyć tutaj aż dwa razy. W czasie treningów moje skoki nie były najlepsze, ale powróciłam na właściwy poziom w odpowiednim czasie" - powiedziała Takanashi.

Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka Rosji - Irina Avvakumova ze skokami na 96 i 95 m. "Lubię skakać na skoczni w Ałmatach. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Moje wyniki mnie satysfakcjonują. Cieszę się, że potrafiłam wykorzystać wskazówki mojego trenera" - dodała Rosjanka.

Najniższy stopień podium zajęła podobnie jak w pierwszym konkursie, sensacyjnie spisująca się w tym sezonie letnim Kanadyjka - Alexandra Pretorius, która oddała skoki na odległość 105 i 89 m. "Skocznie w Kazachstanie są wspaniałe i zawody na nich były bardzo przyjemne. Dla mnie było to również nowe doświadczenie, że mogłam tutaj być" - oceniła Pretorius.

Czwarte miejsce wywalczyła Ayumi Watase, która lądowała na 95,5 i 84 m. Tuż za nią sklasyfikowana została Eva Logar, która uzyskała 91 i 89 m. Czołową szóstkę zamknęła zawodniczka Słowenii - Maja Vtic.

W klasyfikacji końcowej cyklu zwyciężyła Sara Takanashi, która zgromadziła 312 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Alexandra Pretorius (249 pkt). Trzecie miejsce zajęła nieobecna w Kazachstanie Daniela Iraschko (180 pkt).

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Horst Nilgen


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix »

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3044) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Katja Pozun, która zapewne zajęłaby 2. miejsce została zdyskwalifikowana, warto o tym wspomnieć, bo tylko ona mogła tutaj dorównać Takanashi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).