W niedzielę nastąpi otwarcie nowych skoczni w Planicy

 • 2012-10-11 21:02

Zakończył się pierwszy etap budowy Planica Nordic Center w Słowenii. W najbliższą niedzielę 14 października nastąpi oficjalne otwarcie dwóch skoczni narciarskich HS 104 i HS 139, powstałych w miejscu "Bloudkovej Velikanki".

Budowa nowoczesnych obiektów trwała od lipca 2011 roku. Początkowo zakładano, że pierwsze skoki będzie można oddać na nich już w lutym 2012 roku, nastąpiły jednak spore opóźnienia w budowie.

Ceremonia otwarcia skoczni rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9.30. Półtorej godziny później pierwszy skok na mniejszej skoczni odda Primoż Peterka. Następnie na dużym obiekcie rozpocznie się konkurs o Mistrzostwo Słowenii.

W następnych fazach projektu Planica Nordic Center nastąpi budowa mniejszych skoczni oraz przebudowa mamuciej Letalnicy.


Adrian Dworakowski, źródło: skisprungchanzen.com
oglądalność: (12021) komentarze: (155)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  W tym samym miejscu, ale jednak trochę przesunięta ;)
  Przecież ten obiekt nie ma nic wspólnego ze starym. Nie ma ani jednej rzeczy wspólnej. Tutaj skocznie zostały wybudowane od nowa, nie było żadnej modernizacji. Także rekordy skoczni liczone będą od nowa.

 • Emil początkujący

  Kasai jest rekordzistą starej skoczni a Tepes nowej. W przypadku zmiany profilu, przebudowy skocznia przestaje istnieć a jej rekordzista będzie nim dożywotnio. Ale obecna skocznia jest już zupełnie innym obiektem.

 • Snoflaxe stały bywalec

  Nie wykluczone, że na tym nowym obiekcie nikt nie skoczy dalej niż Kasai, bo np. profil okaże się taki, a nie inny.
  Tylko wówczas kogo uznać za rekordzistę, skoro skocznia jest praktycznie postawiona od nowa, a nikt nie będzie w stanie przeskoczyć starego rekordu?

 • OjciecMarek weteran

  Pełne wyniki mistrzostw Słowenii na nowej Velikance:
  smusko.adamsoft.si/tekmovanja.php?kaj=rezultati&id=2436

 • Boy profesor

  I jednak bardzo bardzo ważna informacja.
  Tak jak wcześniej napisałem. Rozbieg starej Bloudkovej Velikanki rzeczywiście się zawalił, stało się to pod naporem śniegu, którego nie usunięto. Z tego więc powodu skocznia została wyłączona z użytku i przez 10 lat stała i straszyła swoim stanem i wyglądem.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  To i tak trzeba by ustalić jakiś czas na zgłaszanie się ewentualnych chętnych. Ale formuła i miejsce pwoinny być już ustalone, Rozumie że miejsce to zapewne czat na tej stronie.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Miałeś opisać formulę quizu i miejsce, chyba ze Adrian D. ma to zrobić to trzeba mu dać znać. Ja mogę dodać ze data dowolna i może być po godzinie 20 ale nie później niż o 22:)

 • piotr186 początkujący

  No to czekamy na ruch Emila, Na razie gdzieś się nam zagubił:)

  Oficjlanie mamy trzech graczy

  1.Piotr186 czyli ja
  2.Emil
  3.Boy

  I nieoficjalnie jeszcze Ojciec Marek który sam jeszcze chęci udziału nie wyraził.

 • Emil początkujący

  @piotr186 Gwarantuje że pytanie będzie układał neutralny arbiter. Jednym z kandydatów jest Maciek Mikołajczyk znany na forum jako mikiwek kiedyś redakcja skijumping.pl dziś sportowe fakty, a drugi w razie jakby on się nie zgodził to Daniel Ludwiński ze sportowych faktów i kiedyś prowadzący stronę Pauliny Maciuszek biegaczki narciarskiej. Nie wypowiadający się chyba na forum. A jak żaden się nie zgodzi to będzie klops.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Jeśli nie nie my będziemy układać pytania to i Boy może z nami się pojedynkować. Tylko nie wybieraj takiej godziny pojedynku o którym z góry wiesz ze jest dla mnie nie realny np. i 1 w nocy albo 10 rano w niedziele. Znając cię pewnie miałeś taki zamiar.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  A kto będzie układał pytania? bo jeśli my sami, to łatwo sobie wyobrazić sytuację Boy z Emilem grają przeciwko sobie łatwymi pytaniami (albo wcześniej umówionymi) żeby mieć p o100% poprawnych odpowiedzi, a na mnie się będzie grac super-trudnymi, lub celów unikanie pytań z tematyki z której mam dużą wiedzę, Boy się w tym dobrze orientuje.

 • Emil początkujący

  @piotr186 A jak na koalicja ma niby wyglądać? Celem moim i Boya pewnie też będzie wygrana i nie oglądanie się na nic.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Boy wykluczyłem jako sędziego, prewencyjnie a nie z uprzedzenia. Trójmecz mi nie pasuje bo to będzie koalicja Boy z Emilem przeciwko mnie.

 • Emil początkujący

  @Boy to jak coś można też zrobić trójmecz. Jak oczywiście Piotr się zgodzi ale coś przebąkiwał o tym że inni też mogą być :)
  @piotr186 Jutro lub dziś powinna być ustalona data pojedynku, (Chyba że znowu proponowany sędzia stwierdzi że jest bardzo zajęty).

 • Boy profesor

  Ja mogę się podjąć sędziowania tego pojedynku, nie ma problemu. Chociaż prędzej wolałbym sam się zmierzyć z wami. Wszystko do ustalenia.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Jak już wspomniałem wykluczam jako sędziów HKs,pavla,Ojcamarka i Boy-a. miej to na uwadze.

  Po za tym nie zmierzać siedzieć w internecie do północy, A jutro tez mi trudno powiedzie co której będę. Raczej później niż wcześniej.

 • OjciecMarek weteran

  Przeca ja jestem na "liście zakazanych sędziów"!

  autor: piotr186 (*c84.neoplus.adsl.tpnet.pl), 29 maja 2012, 14:22
  Emil
  Chyba na listę zakazanych sędziów powinienem też dodać Ojca Marka.

 • Emil początkujący

  Dziś do północy powinienem wiedzieć co i jak. A już na pewno jutro. Już raz pytałem się jednej osoby czy by sędziowała, chciała tydzień (!) do namysłu nad terminem a w końcu nie odpisała. Teraz już tak łatwo nie odpuszczę.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Sam dobrowolnie podjąłeś się zorganizowania obiektywnych sędziów. Zapomniałeś?

  Męczy mnie, to boy lub OjciecMarek co jakiś czas pytają co z quizem a ty ciągle ta sama wymówka. Zaproponuj jakiś konkret tu i teraz a jak nie to koniec z ta farsa.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Ma dwie propozycję:

  1.Daję tobie ostatnią szansę ze wyznaczamy jakiś termin do którego masz zorganizować sędziów a jak do tego terminu nic się nie uda to definitywny koniec z tym pomysłem

  2.Rezygnujemy z tego quizu tu i teraz z twojej winy,

  Masz 1 godzinę na odpowiedź, twoje milczenie do tego czasu uznam za wybranie opcji nr.2

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).