Colloredo z tytułem Mistrza Włoch

 • 2013-10-14 21:25

Wczoraj na dużej skoczni w Planicy rozegrano skromnie obsadzony konkurs o Letnie Mistrzostwo Włoch. W gronie dwunastu zawodników najlepszy okazał się Sebastian Colloredo.

Colloredo w swoich próbach uzyskał 134 i 127,5 metrów i uzyskał łączną notę 246,7 pkt. Zaledwie o 1,1 pkt. gorszy okazał się Andrea Morassi, który skakał na odległość 130 i 134,5 m. Brązowym medalistą mistrzostw został Davide Bresadola po skokach na 129 i 129,5 m. (241,8 p.kt.).

Pełne wyniki

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3883) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Mistrz Włoch 2013

  Letnie mistrzostwa Włoch - 13.10.2013 - skocznia duża:

  Andrea Morassi w PŚ - ur.30.08.1988:

  2005/2006 - 63 miejsce ... 11 pkt - 2 Włoch
  2006/2007 - 38 miejsce ... 97 pkt - 1
  2007/2008 - 66 miejsce ... 15 pkt - 2
  2008/2009 - bez pkt PŚ
  2009/2010 - 45 miejsce ... 60 pkt - 2
  2010/2011 - 52 miejsce ... 45 pkt - 2
  2011/2012 - 34 miejsce - 141 pkt - 1
  2012/2013 - 63 miejsce ... 12 pkt - 2

 • hanni005 początkujący
  Włoskie skoki

  Tak, to prawda że skoki w niektórych krajach mają się jeszcze gorzej. Pamiętajmy jednak że włosi w 2006 roku zapowiadali że Igrzyska w Turynie będą ich punktem zwrotnym w skokach. Jak wyszło - sami widzieliśmy.

 • anonim

  To prawda że skoki Włoskie stoją od kilku lat na podobnym poziomie. Ale jest to raczej poziom średni są 11 lub 12 drużyną świata (chyba lepsi od Francuzów obecnie). Nie jest to jednak Szwecja..

 • starysceptyk początkujący

  W sprawie wypowiedzi Marcina.
  Należy oczywiście iść za postępem, kto nie idzie naprzód ten się cofa, podobno. Ale amnezja do sytuacji dosłownie sprzed kilku lat to ułomność innego rodzaju. Mimo że punkty za wiatr są rozdawane tylko w pięciu rodzajach zawodów - IO, MŚ, MSwL, PŚ i LGP, to zawody bez kompensacji, są już po 4 latach, traktowane jako NIE POWAŻNE, niewiarygodne. A takich zawodów jest multum - Mistrzostwa krajowe i inne krajowe zawody, PK, LPK, P FIS P Alpejski i Karpat.
  Czyli co Marcinie, całe 90 lat historii skoków to dzieje niepoważne, sukcesy wielkich skoczków w tym Adama Małysza to SUKCESY NIEWIARYGODNE.
  A po prostu może należałoby pomyśleć zanim się coś napisze, co ?

 • anonim

  Nie wiem jaki byl wiatr, bo nie ma kompensacji punktowych (bez nich wynikow mistrzostw krajow nie nalezy traktowac zbyt powaznie, co pokazyly mistrzostwa m.in Niemiec i Slowenii) ale zakladajac, ze taki sam dla obu zawodnikow to Morassi mial lepsze skoki jesli chodzi o ich poziom, przegral notami.

 • hanni005 początkujący
  Włoskie skoki

  Wciąż na tym samym niskim poziomie. Kilka lat temu Morassi szczęśliwie stanął na podium PŚ i trudno powiedzieć żeby od tego czasu poczynili jakieś istotne postępy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).