Jan Ziobro i Klemens Murańka - będzie przyjemne zakończenie Turnieju?

 • 2014-01-06 00:19

Jan Ziobro oraz Klemens Murańka oddali dobre skoki w dzisiejszych kwalifikacjach w Bischofshofen. Obaj nasi reprezentanci liczą jutro na dobre zwieńczenie Turnieju Czterech Skoczni.

"Troszkę ochłonąłem po Innsbrucku, dziś te skoki były lepsze, a ten w kwalifikacjach już dosyć dobry. Na pewno mi się humor poprawił. Na pewno coś tam jeszcze jest do poprawy, ale to nie był zły skok i trzeba się z tego cieszyć. Na skocznię nie narzekam, pasuje mi" - stwierdził Jan Ziobro.

"Deszcz, w porównaniu do wczorajszego wiatru w Innsbrucku, nie miał żadnego znaczenia. Trzeba było tylko w pelerynach iść na skok, żeby nie namoknąć. Tory były dobrze przygotowane, nic nie trzymało, więc nie ma powodów do narzekań" - ocenił pogodę i jej wpływ na przygotowanie skoczni zawodnik WKS-u Zakopane.

Janek tym razem skakał będzie w parze z Jernejem Damjanem więc po raz pierwszy od Oberstdorfu nie będzie rywalizował z innym Polakiem. "Cieszę się, że tym razem nie trafiłem na kolegę z drużyny. Plan na jutro to oddać dwa dobre skoki, a jak uda się dobry także i treningowy to też nie pogardzę" - zakończył żartobliwie skoczek.

Klemens MurańkaKlemens Murańka

Nie do końca usatysfakcjonowany ze swoich osiągnięć był z kolei Klemens Murańka. Zakopiańczyk skakał w Turnieju solidnie i po trzech konkursach zajmuje w klasyfikacji dziesiątą pozycję. Gdyby udał mu się to miejsce utrzymać lub poprawić, byłby to niewątpliwie sukces. W pierwszej dziesiątce TCS kończyło zawody do tej pory 11 polskich zawodników a w ciągu ostatnich trzydziestu lat tylko Adam Małysz i Kamil Stoch. "Moje dzisiejsze skoki nie były do końca fajne, mam mieszane uczucia. Mam dziś trochę zmęczone nogi, ale myślę, że jutro już dojdą do siebie i będzie tak, jak w poprzednich konkursach. Sądzę, że jutro już będzie petarda" - przewidywał Murańka.

"Deszcz naprawdę nie przeszkadza, gorzej było w Innsbrucku. Ten długi najazd jest nawet fajny, jedzie się po nim jak po stole, jedzie się i nie można doczekać się progu. Fajna to skocznia, mile ją wspominam ze startów w Pucharze Kontynentalnym, dlatego też myślę, że jutro będzie udany konkurs, przyjemne zakończenie tego Turnieju Czterech Skoczni" - dodał skoczek z Zakopanego.Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8927) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Klimek jaki zadowolony :) To bardzo miłe, że w końcu zaczyna się uśmiechać, cieszyć się skokami. W porównaniu z poprzednimi latami, pod tym względem jest olbrzymi postęp. I bardzo dobrze, oby ten uśmiech utrzymał się aż do końca sezonu :)

 • Toyminator profesor

  Talent taki jak Małysz? Diethart? Lol. On będzie tylko dobrym/Bardzo dobrym skoczkiem .Rewelacyjni skoczkowie to ci którzy już wieku 16-18 lat wygrywali i byli świetni:) Małysz ,Gregor i inni. A Historia pokazuje że nie zawsze ci co zaczynają skakać w wieku 22-23 lat będą zawsze tak dobrzy . No ale może być wyjątek od reguły. Zobaczymy ,ja twierdzę że za rok może dwa zniknie.

 • anonim

  W dobrej dyspozycji? Wykonują kawał dobrej roboty?

  W dobrej dyspozycji to jest Diethart skaczący na czubie PŚ.
  Nasi są w co najwyżej przeciętnej umożliwiającej jakiś fuks jak przypadkowe wygrane Bieguna i Ziobry. Nie jest to jednak forma na rywalizacje o podium PŚ. Szkoda. Nie wiem z czego to wynika, że Austriacy wysyłają swoich młodych do walki o kulę, a my wysyłamy swoich jako statystów. Dwie ręce, dwie nogi, podobny sprzęt, podobne doświadczenie, a jednak... Głowa zawodzi?

 • anonim

  Wg mnie Ziobro to lepsza wersja Dawida Kubackiego skaczą podobnie z tym ze Janek trochę niżej jednak wychodzi z progu i w powietrzu lepiej sie układa... Chociaż z tym układaniem sie w powietrzu to tez ciekawa sprawa bo dziś np Gregor Schlierenzauer to w ogóle na nartach sie nie położył

 • dervish profesor

  Humorek chłopakom dopisuje i dobrze bo zdaja sobie sprawę że sa w dobrej dyspozycji i wykonują kawał porządnej roboty.

  Widać, że w kadrze panuje pozytywne myślenie i bojowa atmosfera.

  Tak jak i przed poprzednimi konkursami tak i przed tym nie obawiam się o jutrzejszy występ Polaków. Będzie dobrze, o kompromitacji nie było i nie ma mowy. Forma kadry jest potwierdzona i nie może zniknąć z dnia na dzień.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).