Łukasz Kruczek podał skład na Soczi

 • 2014-01-19 20:17

Trener Kruczek długo trzymał kibiców w niepewności, ale ostatecznie decyzja musiała zapaść dziś i zapadła. Szkoleniowiec ogłosił skład kadry, która uda się na Igrzyska Olimpijskie do Soczi.

Już wcześniej było wiadomo, że o nominację spokojni mogą być Kamil Stoch i Jan Ziobro. Piotr Żyła oraz Maciej Kot byli uznawani za pewniaków i ich nieobecność byłaby odebrana jako wielka niespodzianka. Do końca trwały jednak w sztabie dyskusje, czy piątym (a nawet rezerwowym, jak przyznał Łukasz Kruczek) zawodnikiem będzie Klemens Murańka, czy Dawid Kubacki. Ostatecznie nominację otrzymał Dawid. Przy wyborze piątego zawodnika Łukasz Kruczek kierował się przede wszystkim doświadczeniem jakie mają ci dwaj zawodnicy.

Skład polskiej kadry na Igrzyska:
Kamil Stoch (WKS Zakopane)
Jan Ziobro (WKS Zakopane)
Maciej Kot (AZS Zakopane)
Piotr Żyła (Wisła Ustronianka)
Dawid Kubacki (Wisła Zakopane)


Najbliższe dni Trener Kruczek chce przeznaczyć na treningi, oraz dopasowanie sprzętu. Już wcześniej ogłoszono, że nominowani nie polecą na zawody Pucharu Świata do Sapporo.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (24542) komentarze: (268)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  Jolla

  Nie mam dowodu? Fakt może na papierze go nie mam ale nie mam też argumentów żeby mówić że Kubacki jedzie słusznie na IO bo formą odstaje od Murańki i nie zmieni tego nawet ten konkurs drużynowy w którym miał najlepsze warunki w całej stawce (Murańka prawie najgorsze).

  Ok zobaczymy po IO kto miał racje, ale w sportowej walce wygrał Murańka dlatego teraz czekam na argumenty od Kruczka które pokażą że to Kubacki był lepszym wyborem. Jakie to powinny być argumenty? Po prostu dobre wyniki w Soczi.

 • Stinger profesor
  dervish

  Ok może przesadzam z tym oszustwem ale Kruczek nie postąpił dobrze i tego się trzymam. Murańka był lepszy i to jest fakt.

  Tak jestem ciekawy ponieważ piszecie że Kubacki to dobry wybór pomimo że formę ma słabą ... a na pewno gorszą od Klimka.
  Czy ja napisałem gdzieś że czekam na medale? Nie, jedynie to można oczekiwać od Stocha dlatego że to jest jeden z najlepszych na świecie i czy on chce czy nie to faworytem będzie i oczekiwania pewne są. Od reszty po prostu oczekują solidnych skoków i dobrych miejsc bez kompromitacji. Drużynówka? Tutaj mamy szanse na medal i jeżeli Kubacki wystartuje i pomoże drużynie z zdobyciu medalu to napiszę tutaj na forum że Kruczek miał racje że zabrał Kubackiego bo potrafił go przygotować a więc wiedział co mówił.

  Co do twojego ostatniego zdania to nie uważasz że ono jest bez sensu? Powiedz mi kto stawia na przeciw swojej ulubionej drużynie u buka? Załóżmy kibicujesz Arsenalowi który gra z kimś tam i kurs że przegra jest wysoki to poszedł byś postawić na to? Ja nigdy i nikt kogo znam tak nie robi ... nie wiem skąd to wziąłeś ale nie znam takich osób co tak robią.

 • dervish profesor
  Stinger

  Oczywiscie nic złego w tym ze chcesz sie przekonac kto miał rację ty czy Jola.

  Problem w tym, ze jeżeli az tak bardzo zżera cie ta ciekawośc to zapewne chcesz sie z Jola spotkac że by z satysfakcja stwierdzić "a nie mówiłem"
  a to będzie równoznaczne z klęska naszej kadry na IO.
  Więc jak sie to ma do twoich zapewnień, ze dobrze zyczysz naszym skoczkom i czekasz na medale? Wszak w wypadku sukcesu pewnie nie zechcesz spojrzeć Joli w oczy tylko po to by powiedzieć myłiłem się.

  Swoja droga nie zazdroszczę ci. Ogladać igrzyska z takim rozdwojeniem jaźni...

  Mozna to porównać do sytuacji gracza obstawiającego u booka przegraną swojej drużyny widzącego ze zanosi sie na zwycięstwo które jest równoznaczne z utratą postawionych pieniędzy. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

 • dervish profesor
  Stinger

  Klimek może czuć się zawiedziony zawsze ma do tego prawo, ale nie oszukany. Oszustwo nie wchodzi tu w grę.

  Oczywiście, że nie chce nikogo straszyć, tylko zauważam ze trzeba liczyć się ze słowami wypowiadanymi publicznie, przynajmniej jeżeli chcemy żeby traktowano nas poważnie.

 • Stinger profesor
  Jolla

  Nie będę czytał twoich poprzednich komentarzy ponieważ już ich czytałem a ja widzę po wynikach kto jest lepszy. Wyniki mówią same za siebie.
  Odpowiedziałem ci na pierwszy punkt. Nie wiem czy mu płaci czy co nie interesuje mnie to, wiem że są kumplami i dlatego jadą razem na IO.  @dervish

  Co ty chcesz mnie przestraszyć czy jak? Mam swoje zdanie i tego się trzymam, nie będę pisał tego co chciałbyś przeczytać bo ta decyzja Kruczka jest bez sensu. Miała być walka na skoczni a tymczasem trener bierze Dawida za nic na IO. Ok może przesadzam z tym oszustwem ale Klimek może czuć się oszukany ponieważ był lepszy a na IO nie jedzie bo musi jechać Dawid który ma "doświadczenia" a więc do jednego się schodzi.
  Ja zdania nie zmienię tylko dlatego że ty tak chcesz, jeżeli ci nie pasuje to w takim razie wytaczaj mi ten proces ale uprzedzam że się tylko tym ośmieszysz.

  PS ja nikogo nie oskarżam tylko stwierdzam fakt.


 • anonim
  Stinger

  Daj spokój - ja za hajtera Cię nie uważam i jesli dożyję sie pokażę i albo przeproszę - oby nie - albo będę się cieszyć z sukcesów skoczków, natomiast sądzę ,że dervish głownie miał na mysli słowo oszustwo i tu go popieram, ponieważ czegoś takiego nie było - kryteria były jasne 3 pierwszych w generalce ( począwszy od turnieju 4 skoczni - więc pewny byl Stoch, Ziobro i Kot ) a reszta to decyzja sztabu - może być zła lub dobra ale nie ma w tym oszustwa. Nie masz dowodu,że Kubackiemu oddano to miejsce wcześniej bez względu na formę więc nie możesz mówić o jawnym oszustwie, a jesli mówisz to powinieneś mieć dowody - to chyba dervish chciał powiedzieć, zresztą o tym pisałam wcześniej

 • Stinger profesor
  dervish

  Dobrze wiesz że Murańka wygrał walkę z Kubackim a na IO nie jedzie tzn że trenerzy go oszukali ponieważ najpierw wyznaczają kryteria, a potem i tak jedzie Kubacki któremu to obiecano już dawno i tak na prawdę nie ważne były jego skoki bo on i tak miał miejsce z urzędu.


  Od hejterów to możesz wyzywać siebie a nie mnie, napisałem żeby @Jolla pokazała się tutaj po IO ponieważ nie ma zarejestrowanego nicka i chcę żeby po prostu wróciła tutaj i zobaczymy kto miał rację ja czy ona, nie widzę nic w tym złego.

 • anonim
  do stinger

  może nawet móglbyś mnie przekonać w 4 ostatnich punktach ale na pewno nie w pierwszym - ja nie twierdzę - i jak prześledzisz moje wpisy to zrozumiesz ,że Kubacki jest lepszy od Klimka ja uważam,że obaj mogliby jechac na IO, ja tylko bronie decyzji trenera w kwestii - jak sam powiedział trudnego wyboru. Miał wybrac rezerwowego i wybrał Dawida a nie Klimka i wg mnie też są za tym pewne przeslanki - głownie Kruczka (on jest w sztabie wie jaką formę mają zawodnicy i na co może liczyć) i cały czas będe się upierać ,że nie jest to kolesiostwo a raczej zwykła decyzja , czy dobra? To się okaże. Czasami lepiej zaufać młodości a czasami doświadczeniu i aż do IO tego się nie dowiemy. A wracając do punktu 1 - nie powiedziałeś mi dlaczego Kruczek miałby tak zaryzykować dla Dawida - poza sloganem kolesiostwo - a to termin taki trochę ogólny. To co Dawid mu płaci? Dawid ma koneksje rodzinne? Od tego czy Dawid pojedzie zależy Kruczka posada? No chyba nie - jak na razie to tylko teoria spiskowa ojca Klimka, który już od lat twierdzi , że jego syn jest najlepszy tylko nie ma szans a wg mnie to trochę przesada

 • dervish profesor
  Stinger

  Ucieło komentarz więc powtórzę:
  Oszustwo, wyłudzenie * przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

  Napisz kto kogo oszukał i pokaz dowody.
  A póxniej złóż zawiadomienie o popełnionym przestepstwie bo ukrywanie takiej wiedzy jest karalne.
  A jeżeli nie masz dowodów to pamiętaj ze ktoś może wytoczyć ci proces o pomówienie.

 • dervish profesor
  Jola

  Groźby typu "tylko pokaż się tutaj po igrzyskach" to standardowa gadka tkzw. "zyczliwych" hejterów.

  Na przykład jeden z nich zastanawia się czy "będę miał odwagę pokazać się na tutejszym forum jeżeli nasi nie zdobędą medalu na IO" :)

  Oczywiście obaj życzliwi jak najlepiej życzą Kruczkowi i polskiej kadrze. Ucieszą się z jej zwycięstw i okaża wspólczucie w razie porażki. ;)

  A ja jestem ciekawy kto uwierzy komuś kto zazwyczaj pierwszy rzuca kamieniem nie zastanawiając się czy celuje we właściwy cel. A gdy okazuje się ze cel był niewinny to zamiast przeprosić dyskretnie z podkulonym ogonem oddala się z miejsca przestępstwa licząc na to że głupoty które wypisywał pójdą w zapomnienie.


 • Stinger profesor
  jolla

  Jeszcze punkt 4 ale dlatego tak późno ponieważ nie mogłem dodać mimo że tam nie ma żadnego niedozwolonego słowa a pojawiał się czerwony pasek.

  4. Nie wiem czemu każdy mówi że Kubacki jest dobry na skoczniach normlanych ... rok temu na MŚ nie wszedł do 2 serii ... W drużynówce nie psuje? Ok też jestem zdania że w drużynówkach skacze nieźle ale przypomnij sobie Klingenthal i wszystko jasne. Kubacki się nie spala? Tak więc czemu często w tym sezonie psuł skoki w konkursach? Jeżeli chodzi o doświadczenie to Hula ma większe więc czemu on nie jedzie na IO?

 • Stinger profesor
  jolla

  c.d


  5. Oczywiście że nie łatwo jest trafić ze składem na 3 tygodnie przed IO ... ale to dlatego bierze się najlepszych żeby później nie było że wz,ięło się zawodnika słabszego a lepszy siedzi w domu ... Nie chcę wypowiadać się na temat ojca Murańki ale w tym przypadku ma rację i w pełni go popieram jak i Klimka. Bogactwo? Tak zgadzam się, pisałem to już parę dni temu że przegrać w rywalizacji sportowej można i wtedy z decyzją trenera trzeba się pogodzić ale Murańka takowej nie przegrał więc ma prawo być zły, a do tego wszystkiego jeszcze wysyłają go na MŚJ a nie na PŚ a to dlatego że Kruczek boi się o to że w Willingen Murańka znowu okaże się lepszy od Kubackiego a to będzie znaczyło że Kruczek się pomylił ... a on nie tego nie chce.


  Tak więc przynajmniej wiemy że na PŚ do Willingen leci piątka która będzie na IO plus najlepszy z Sapporo a więc Hula, Miętus lub Kłusek.

  Mam nadzieję że dobrze to wyjaśniłem jak ja to widzę.

 • Stinger profesor
  jolla

  1. Myślę że tak zaryzykował właśnie dla Kubackiego bo inaczej tego nie da się wytłumaczyć a argument Kruczka o doświadczeniu jest zbyt słaby jak na tak dobrego trenera. Dlatego właśnie oceniam że to jest kolesiostwo i nie ważne jakie wyniki osiągał Dawid to i tak obiecał mu że go weźmie na IO.
  2. Biegun? Ok też pisałem wcześniej że już szybciej na IO powinien jechać Biegun niż Kubacki ponieważ słabiej od Kubackiego nie skakał a w polskich konkursach które tak ważne był podobno był lepszy. Z kolei Biegun był słabszy od Murańki bo fakt wygrał konkurs PŚ ale w loteryjnym konkursie a bez tego miałby mniej punktów i dlatego dalej jestem zdania że to Murańka z tej trójki powinien jechać na IO.
  Ten słabszy Żyła i Kot są dalej w dalszym ciągu lepsi od Kubackiego, nie wiem czy zauważyłaś ale w każdym konkursie punktują (Żyła w dwóch nie punktował, w jednym nie wszedł do konkursu a w drugim nie startował) a do tego w Polsce w naszych konkursach byli także lepsi od Dawida. W okresie kwalifikacyjnym cała czwórka zdobyła więcej punktów od Kubackiego a więc kolejny argument że to Kubacki był najsłabszy.
  3. Rezerwowy to jest teraz ale wszyscy wiemy że w konkursie wystąpi ten który będzie skakał lepiej na treningach z tym że Kubacki wyraźnie odstaje od reszty a Murańka skakał w przybliżeniu tak samo lub czasami lepiej od Kota i Żyły a więc jechałby tam z większymi szansami na start. Dodam do tego że nawet jakby nie wystartował to zebrałby to doświadczenie wielkiej imprezy o którym tak mówi Kruczek a więc chyba kolejny plus? Dawid doświadczenie ma wiec po co mu jechać jeżeli jest w gorszej formie a szansa na starty nie jest duża?

 • anonim
  nie sądzę

  Stinger
  doceniam Twoje zaangażowanie ale z argumentami w dalszym ciągu się nie zgadzam
  1. Kolesiostwo - myslisz,że trener prowadzący polską kadrę zaryzykowałby swój etat i prestiż dla jakiegoś Kubackiego? Który ani Małyszem ani Stochem nie jest? Dlaczego? odpowiedz mi proszę
  2. Murańka owszem skacze dobrze ale nie jest najjaśniejszym ( oczywiście nie mówię o Stochu) punktem drużyny. patrząc na punkty w generalce równie dobrze mógłby zamiast Murańki jechac Biegun albo mozna też zrezygnować ze słabszego ostatnio Żyły czy Kota
  3. Cały czas przypominam,że i tak mówimy o rezerwowym, więc może się zdarzyć że Kubacki w konkursie nie skoczy ni razu , podobnie mogło by być z Murańką
  4. Ja sądzę,że dlatego Kruczek postawił na Kubackiego, bo ten ewentualnie przy słabszej formie któregoś z pozostałych a jego dobrej na średniej skoczni może coś zdziałac i poza tym dobrze skacze w druzynie - już nie pierwszy raz i ma doświadczenie, natomiast Klimka mogłaby spalić presja - oczywiście tez nie musiałoby tak być
  5. To jest jedna wielka loteria - jak będzie zobaczymy prawda jest taka,że akurat mieliśmy w tym wypadku bogactwo wyboru i ktoś musiał byc poszkodowany a mnie nawet mniej mierzi zachowanie Murańki a bardziej jego tatusia - ten gościu nie od dziś ma nieustające pretensje i sądzę ,że to przez niego Klimek trochę cierpii

 • Stinger profesor
  Jolla

  Ja też bym chciał żeby wyszło na twoje w końcu cała piątka reprezentuje Polskę i chcę dobrych wyników. Nawet niech Kubacki przywiezie indywidualne złoto. Kruczek udowodni że powołał dobry skład ale zawsze pozostanie jedno ale ... Murańka jest lepszy od Kubackiego a zostaje w domu i dla niego to nie będzie takie łatwe do przyjęcia jak przez kibiców.

  Ja oceniam zachowanie Murańka na dobre, czemu ma siedzieć cicho jak ewidentnie go oszukano? Ja na jego miejscu powiedział bym wprost o kolesiostwie ... tak wiem tego nie powinno się mówić ale ja bym tak zrobił.

  Jeżeli już Murańka nie jedzie na IO to czemu Kruczek nie da go na PŚ? Po prostu boi się że w Willingen będzie lepszy od Kubackiego i wtedy jego trenerski autorytet spadnie ... a niektórzy kibicie będą domagali się zmiany trenera przez głupie decyzje i będą mieli rację i piszę to mimo tego że nie chcę innego trenera niż Kruczek. Szkoda że Kruczek nie ma na tyle odwagi by skonfrontować Murańkę z olimpijczykami w Willingen no ale cóż nie chce ryzykować ponieważ nie chce wyjść na fra...a.

  Widocznie bardzo wierzy w sukcesy na IO bo inaczej niestety ale nagonka na Kruczka wtedy dopiero się zacznie.

 • anonim
  Do Stinger

  oczywiście sie zamelduję )))) Ma nadzieję ,że wyjdzie na moje bo to by oznaczało dobre wyniki naszych skoczków. A powiem Ci jeszcze,ze po ostanich komentarzach Klimek strasznie u mnie stracił, wiem,że jest rozczarowany ale pewien poziom powinien zachować a jak nie on to już przynajmniej jego tata, no ale ten Pan jest znany z ogólnych ciągłych pretensji więc nic dziwnego

 • anonim
  Klemens na IO

  https://www.facebook.com/pages/Klemens-Murańka-na-Olimpiadę/490403997747147

 • poprotu_ja początkujący
  hahahaa

  Ja nie wiem co niektórzy (raczej większość) z tu komentujących robią teraz (lub wcześniej robili) przed komputerem - marnujecie czas. Wy powinniście zostać trenerami! Wtedy mielibyśmy złoto na IO i na każdych mistrzostwach mielibyśmy złoto wszędzie.... A tak marnujecie czas na pisanie komentarzy do decyzji jakiegoś tam gościa co się nie zna, jak mu tam Kurczek a nie nie Kruczek. Tak że radzę się zastanowić nad Waszą karierą.
  Pozdrawiam wszystkich Polskich "trenerów" i "komentatorów" którzy 'wiedzą lepiej!
  Ps. Jakby ktoś nie zrozumiał to była czysta ironia....

 • Stinger profesor
  Jolla

  Akurat Biegun to nie jest taki przegrany ... wygrał loteryjny konkurs na początku sezonu a później jego forma poszła zdecydowanie w dół, mimo to jednak gorzej od Kubackiego nie skakał bo praktycznie przegrał z nim chyba 1 raz w tym sezonie. Z Murańką przegrywał więcej razy i nie liczyć tego loteryjnego konkursu w Klingenthal to i punktów by miał dużo mniej.

 • anonim
  i nie tylko ja

  zapraszam do przeczytania
  http://kalemba.blog.onet.pl/2014/01/20/nie-muranka-a-biegun-najwiekszym-przegranym-zniosl-to-jednak-po-mesku/

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).