Polacy zakończyli treningi w Szczyrku

 • 2014-01-30 00:12

Nominowani do Igrzysk Olimpijskich w Soczi zakończyli już treningi na beskidzkich skoczniach. W ten weekend będą rywalizować w Willingen a 4 lutego polecą nad Morze Czarne. Póki co - jak poinformował nas trener Łukasz Kruczek, owocnie spędzili czas w Wiśle i Szczyrku.

"Podczas treningów w Beskidach chodziło nam o uzyskanie większej powtarzalności dobrych skoków oraz o dopasowanie sprzętu. To się udało zrobić u wszystkich. Niektórzy zawodnicy mieli też pewne kwestie do poprawy. Piotrek Żyła miał koncentrować się przede wszystkim na fazie lotu. Tam tracił najwięcej, w sporej mierze, z powodu zużytego sprzętu, a na nowy cały czas czekaliśmy. Dawid Kubacki nie zmieniał i nie będzie zmieniał kierunku odbicia, a jedynie jego timing i tempo. To od tego zaczynają się wszystkie następne fazy i te dwa elementy warunkują skuteczność skoku w jego przypadku. Maciej Kot jest już w dobrej dyspozycji fizycznej i na skoczni tez prezentował się dobrze. Po przebytej na początku stycznia chorobie nie było już w trakcie treningów śladu. Wszystkim udało się zdążyć i w zadanym czasie zrealizować te zadania, które były dla nich zaplanowane" - zrelacjonował szkoleniowiec.

Trener podkreśla, że poziom w grupie się wyrównał i że jest zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych. Wszyscy zawodnicy oddawali powtarzalne skoki, najdłuższe najczęściej należały do Piotra Żyły i Kamila Stocha. Oprócz wyżej wymienionych, do Willingen udadzą się Jan Ziobro i Stefan Hula. Treningi i kwalifikacje na Mühlenkopfschanze odbędą się pojutrze.

FOTORELACJA


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11371) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bongiorno stały bywalec
  @JankessPL (*150.dynamic.mm.pl)

  Zgodzę się z tym, że kolesiostwo było w polskim sporcie, jest i niestety będzie, ale nie zgodzę się z tym, że Kubacki jedzie zamiast Murańki tylko dlatego, że Kruczek go bardziej lubi. Żeby nie było, kibicuję wszystkim polskim skoczom od lat i wszystkim tak samo. Wierzyłem nawet w Małysza, kiedy ten miał kłopoty z zakwalifikowaniem się do 30 a na wet 50.
  W mojej jednak opinii wybór 5-tki był słuszny, bo Dawid poprawił znacząco formę. Natomiast Klimek po konkursach w Engelbergu i TCS trochę ją obniżył. Najsprawiedliwiej byłoby, gdyby mogli jechać obaj, ale niestety na IO nie ma tyle miejsc co na PŚ. Dawid spisał sięw drużynówce bardzo dobrze. Owszem, miał dobre, a nawet bardzo dobre warunki, ale takie trzeba też umieć wykorzystać. Klimka warunki nie rozpieszczały, ale z formą, chociażby z Engelbergu, dołożyłby pewnie w obu swoich próbach po kilka metrów. Na MŚ wszyscy bali się o Kubackiego, a ten był zdecydowanie najmocniejszym punktem obok Stocha, a przecież wszystko wskazywało, że to Maciek i Piotrek pociągną razem z Kamilem ten wózek, a Kubacki miał tylko skoczyć dobrze, żeby nie popsuć tego co wypracują Ci 3 pierwsi. Wierzę, że Kubacki wypadnie dobrze na tych mistrzostwach. Czy Klimek wypadłby na nich lepiej. Kto wie? Być może wypadłby lepiej, być może nie. Niestety o tym się nie przekonamy. Jedno jest za to pewne. Jeśli Klimek nadal będzie się tak rozwijał to na przyszłe MŚ czy IO nie powinno już być wątpliwości czy to Klimek będzie nr 5 czy nie, bo być może będzie nr 2,3 albo i wyżej? Poczekamy, zobaczymy.

 • tomazino początkujący
  @Rikitta

  Co do psychiki Schlirenzauera bym polemizował raz indywidualnie udało mu się zdobyć łoto MŚ w Predazzo, Słoweńcy fakt za wcześnie przyszła forma poza tym nie ma co się sugerować ostatniumi zawodami w Japonni gdzie Słoweńcy zdominowali zawody. W Japonii nie byłó groźnych przeciwników dla Słoweńców poza gospodarzami

 • matti początkujący

  Wydaje mi się, że szczytem możliwości Polaków w konkursie drużynowym na IO jest brąz. Taki wynik powinniśmy brać w ciemno. Nie warto oszukiwać się, że wygramy z Austriakami czy Niemcami. Przy odrobinie szczęścia możemy powalczyć o najniższy stopień podium ze Słoweńcami, Japończykami czy Norwegami. Co do konkursów indywidualnych to ciężko ocenić szanse Kamila. Nie wiadomo np. co się dzieje z Ammannem czy Schlelinzauerem. Jak wiadomo dla nich cel jest jasny- złoto. Słoweńcy do igrzysk mogą się jeszcze wypalić. Moim zdaniem za wcześnie trafili z formą. Mocny na szczególnie na normalnej skoczni powinien być Bardal.

 • anonim

  Plebiscyt onetu na najlepszego sportowca 2013 roku

  http://plebiscyt.onet.pl/showvote/fb,1,v,13,c,39

  Głosujcie na Kamila !

  wiem, że to tylko jakiś tam głupi plebiscyt, ale Kamil jest bez wątpienia lepszy od Lewego! I później jak Kamil przejdzie do kolejnego etapu też głosujcie bo on musi wygrać ten plebiscyt bo jest w tym gronie zdecydowanie najlepszy!

 • anonim
  Soczi

  Zobaczycie że Stoch będzie w okolicach 4-5 miejsca,na podium nie wedrze się ani razu, w drużynówce numerem 1 będą słoweńcy bo Prevc,Kranjec i Damjan pozamiatają,u nich zostaje jeszcze kwestia 4 skoczka-obstawiam Tepesa ;i tak jakby zawalił skok to reszta nadrobi więc kwestia zwycięstwa jest rozstrzygnięta. 2 miejsce mimo wszystko Austria-Gregor jak odpali będzie wygrywał wszystko jak leci,stawiam też na Dietharta,jedyne obawy mam co do Morgiego-czy zdąży przygotowac na Soczi taką formę jak na TCS ale po nim wszystkiego można się spodziewać..3 miejsce Niemcy aczkolwiek nie są oni w szczytowej formie-w indywidualnych stawiam na Wellingera,Polska będzie się biła z Norwegią o 4 lokatę. Typy indywidualne :

  Skocznia mała: 1.Diethart 2.Schlierenzauer 3.Wellinger/Damjan
  Skocznia duża: 1.Schlierenzauer 2.Diethart 3.Bardal(może Stoch)

  Czemu obstawiam Dietharta i Schlierenzauera na 2 medale?? Bo mają najlepszą technikę,najlepsze odbicie i są mocni psychicznie a w zawodach takiej rangi to jest prawie najważniejsze..

 • anonim
  Willingen

  Czemu miałby się wypalić przez to, jakby wygrał dwa konkursy w Willingen? To niema znaczenia, jak zawodnik dobrze skacze, jest przygotowany dobrze psychicznie, to się nie wypali, lecz odda dwa dobre skoki. Wszystko zależy jak będzie dysponowany ;)

 • Bury bywalec
  Stoch...

  Stoch wygra w Willingen 2 razy, Zdobędzie wszystkie medale na IO, a potem wywalczy KK i zostanie MŚ w lotach. A potem jeszcze zarzegna konflikty na bliskim wschodzie oraz obali dyktaturę w Korei Płn.

  Ludzie dajcie odpocząć temu człowiekowi. Od początku sezonu skacze na najwyższych obrotach i przez długi czas był liderem PŚ. Polskie skoki nie stały na takim poziomie od czasów Małysza, a wy narzekacie, że jest nie w formie, zę nie wygra w Willingen, że zawali IO i straci KK.

  Będzie co ma być. Wyluzujcie w końcu i przestańcie otczyć pianę bo to i tak nic nie zmieni. Wasze żałosne biadolenie nie sprawi że Kamil będzie w lepszej formie, ani że Kruczek stanie się drugim Kojonkoskim lub Pointnerem. WYLUZUJCIE i cieszcie się z oglądania skoków.

 • anonim
  SPRZĘT !!!

  Ja chciałem poruszyć inny irytujący temat sprzętu. Czy ku.... ktoś robi łaskę, że dostarczy na czas sprzęt jednej z najlepszych ekip na świecie...??!! Polowi chyba oczy młodą ci... zarosły,że nic nie robi w sprawie. O takich sprawach jak sprzęt na czas w ogóle nie powinno być mowy !!! A nowy serial "Kubacki-Murańka" powoli urasta do rangi hitu "Gdzie pójdzie Lewy?". Ktoś wcześniej dobrze napisał, że Kubacki jedzie tylko jako rezerwowy a skakać będzie wiadoma czwórka. Ciekawe czy krytykancie posypią głowę popiołem, jak Kubacki wystąpi w drużynie i odda dwa b. dobre skoki..?! Wątpię w to bardzo i dlatego BARDZO WAS PROSZĘ! WRZUĆCIE NA LUZ !!!

 • jozek_sibek redaktor
  MŚ 2013 w Val di Fiemme

  Polacy - miejsca w swoich grupach:

  1.Maciej Kot --.--- 5 i 4 miejsce w I grupie
  2.Piotr Żyła --.-.-- 3 i 4 miejsce w II grupie
  3.Dawid Kubacki . 4 i 4 miejsce w III grupie
  4.Kamil Stoch ---- 1 i 1 miejsce w IV grupie


  Odległości Polaków w piątkowym konkursie

  1.Kamil Stoch ---- 134.0m - 152.1 pkt i 130.0m - 301.9 pkt (21 i 17 belka startowa)
  2.Dawid Kubacki . 126.0m - 138.9 pkt i 128.0m - 276.2 pkt (22 i 20 belka startowa)
  3.Maciej Kot --.--- 123.0m - 131.6 pkt i 128.5m - 272.3 pkt (21 i 21 belka startowa)
  4.Piotr Żyła --.-.-- 122.0m - 135.9 pkt i 126.0m - 270.6 pkt (21 i 20 belka startowa)


  Wyniki indywidualne Polaków po uwzględnieniu belek (względem Kamila Stocha):
  Opracował @Mafik13:

  1 STOCH Kamil ---.---.---.---- 301.9 pkt
  ==========
  2 LOITZL Wolfgang --.-.-.--.-- 290.2
  3 JACOBSEN Anders ---.--.--- 288.3
  4 FREITAG Richard --.--.--.--- 288.2
  5 PREVC Peter ---.--.--.---.--- 287.1
  6 SCHLIERENZAUER Gregor - 284.5
  7 BARDAL Anders ----.---.---- 281.6
  8 MORGENSTERN Thomas ...- 278.2
  9 WANK Andreas ----.----.---- 277.8
  10 STJERNEN Andreas --.--.-- 276.1

  ============
  17 KUBACKI Dawid ----.------ 262.8
  19 ŻYŁA Piotr -----.-----.------ 260.6
  20 KOT Maciej ----.-----.------ 258.9

 • OMO bywalec
  o zaczyna się

  Tak bo akurat Stoch wróci i już 2 razy wygra w Willingen...Naprawdę w to wierzycie?? Jaką macie pewność, że wystrzeli z formą w Soczi tak jak we Włoszech..???? Przypominam tylko, że skocznie w Soczi to nie to co Val di Fiemme( jedna z ulubionych skoczni Stocha) Stoch tam nawet jeszcze nie skakał więc skąd wiecie, że akurat mu podpasuje?? Bo nie oszukujmy się ale Stochowi musi skocznia leżeć aby coś na niej ugrał tak jak kilka obiektów znanych nam obiektów...

 • JankessPL doświadczony
  @Luka

  A kto przewidział że Toni Nieminien wygra swój debiutancki sezon?Skoki to nieprzewidywalny sport i w ciągu 2 sezonów z mistrza może zrobić się przeciętniak
  @Bongornio
  W polskich skokach kolesiostwo było od dawna,również system wynagrodzenia z ministerstwa sportu to jakiś absurd,prawdopodobnie Murańka jedzie zamiast Kubackiego
  @ZKuba36
  Tak tak Kubacki ma o wiele większy potencjał niż Murańka,widać to w tym sezonie,Murańka pokazywał już że ma potencjał w tym sezonie i tym momencie na TOP10 PŚ,Kubacki miał tylko niektóre treningi i pamiętną drużynówkę z najlepszymi warunkami

  PS oczywiście życzę Kubackiemu jak najlepiej i żebym się jak najbardziej mylił w jego wypadku

 • ZKuba36 profesor
  @starysceptyk

  Mam nadzieję, że już wkrótce zapomnisz o swoim ostatnim zdaniu.
  W mojej ocenie Murańka skacze bardzo powtarzalnie i dobrze.
  W skali ocen 1 -10, Murańka skacze na 6. Kubacki skacze na 4, ale od czasu do czasu Kubacki skacze (niestety, głównie na treningach) na 9, a więc na poziomie w obecnej chwili przez Murańkę nieosiągalnym.
  U Murańki niewiele można poprawić. Będzie skakał na poziomie 6,5-7.
  Z Kubackim jest inna sprawa. Moim zdaniem problemem Kubackiego jest brak wytrzymałości, co można dorażnie poprawić poprzez rezygnację z części skoków treningowych a wtedy te skoki z treningów będą wykonywane w kwalifikacjach i zawodach. Ale mogę się mylić.
  Być może to nie problem z wytrzymałością, lecz brak koncentracji na zawodach i "zapominanie" jak wykonać skok poprawny technicznie.
  Jeżeli Kubacki na treningach poprawił swoje błędy i weszło to w nawyk, to może obecnie skakać nawet na poziomie 9. Ja bym wybrał Kubackiego.
  Polacy mieli dość duże zaległości treningowe na skoczni i bardzo dobrze.
  Mam nadzieję, że wszystkie błędy techniczne zostały w Polsce usunięte i Polacy zaczną wkrótce skakać na jeszcze wyższym poziomie niż na początku sezonu. Piszę "wkrótce", bo nie spodziewam się, że to już będzie w Willingen.
  Po intensywnym treningu potrzeba trochę czasu aby być bardziej "świeżym" i pojawiła się możliwość "błysku".
  Mam nadzieję, że trenerowi Kruczkowi nie wpadnie do głowy pomysł organizowanie w czasie trwania IO treningów siłowych z ciężarami przekraczającymi 15 kg, jak to już zdarzyło się podczas TCS.

 • anonim
  Plebiscyt onetu na najlepszego sportowca 2013 roku

  http://plebiscyt.onet.pl/showvote/fb,1,v,13,c,39

  Głosujcie na Kamila !

  wiem, że to tylko jakiś tam głupi plebiscyt, ale Kamil jest bez wątpienia lepszy od Lewego! I później jak Kamil przejdzie do kolejnego etapu też głosujcie bo on musi wygrać ten plebiscyt bo jest w tym gronie zdecydowanie najlepszy!

 • Bongiorno stały bywalec

  @JankessPL (*-69.dynamic.mm.pl)
  30 stycznia 2014, 10:51

  Mgliste pojęcie o skokach? Mgliste pojęcie to chyba mają Ci, z Tobą włącznie, którzy uważają się za lepszych znawców niż Łukasz Kruczek i którzy wiedzą lepiej od niego kto powinien jechać na IO:)

  @M_B

  Też mam nadzieję, że Olek wreszcie przełoży swoje skoki treningowe na te w konkursie, bo w Zakopcu i na Uniwersjadzie wyglądało to całkiem dobrze i powtarzalnie do ....czasu tych najważniejszych skoków. Liczę dzisiaj na dwa medale indywidualne. Olka, Klimka i Krzyśka, który, słusznie zauważyłeś, że najlepsze swoje skoki oddaje w konkursach. Może czarnym koniem będzie Wolny, który na treningach spisywał się zaskakująco dobrze.

 • starysceptyk początkujący
  Proszę mnie zrozumieć

  Skoki to moja ulubiona dyscyplina. Tylko tu mam bogate i ciągle uaktualniane zestawienia.
  I za bardzo dobre wyniki polskich skoczków oddałbym, no głowę to nie, ale mały paluszek, kto wie.
  Ale, zwróćcie uwagę, pochwały i zachwyty są intelektualnie jałowe i treściowo ubogie. No ileż można z tymi "Cudownie, wspaniale, nasze orły, pan K. najlepszy trener świata, mistrz z Zębu itd"
  Natomiast krytyka otwiera niesamowite bogactwo możliwości. Oczywiście kulturalna, bez wyzwisk i trollowania. Bo zawsze może być lepiej i jak Polacy zdobędą złoty i srebrny medal to zawsze można spytać, a dlaczego nie brązowy ?
  I nieprawda że krytykują ciągle niezadowoleni, sfrustrowani, zakompleksieni nieudacznicy. To znaczy, tacy też, ale większość to ludzie którym o coś chodzi, chcą żeby było lepiej, ludzie nieobojętni.
  Bo, przepraszam, jeśli ktoś chwali, a nie ma czego, to myślę że on to ma w d.... Chce stworzyć dobry nastrój, ale merytorycznie nic go to nie obchodzi.
  I wreszcie nikomu nie można wierzyć całkowicie. Podoba mi się powiedzenie "Wierz ale sprawdzaj". To że ktoś coś zrobił dobrze raz, drugi... dziesiąty, nie znaczy że za jedenastym razem nie może zawalić.
  No i nie ma przebaczenia, błędy zostają na zawsze. I będą przypomniane. I jak Kruczek będzie za ileś tam lat odchodził ze stanowiska selekcjonera, i będzie feta, pochwały, zachwyty, to ja wtedy napiszę - A pamiętacie sprawę Murańki z 2014 ?

 • anonim
  Warto przypomnieć

  Jako że mamy 1/2 sezonu, poświęciłem 10 minut i odnalazłem newsa w którym około 30 regularnie piszący napisało swoje typy co do ilości zdobytych punktów naszych zawodników w tym sezonie PŚ.

  http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz_news=16575

  krótkie wnioski z większości komentarzy i tego co widzimy w 1/2 sezonu:

  1. Wierzono bardziej w Macieja Kota
  2. Wierzono bardziej w Dawida Kubackiego
  3. Wierzono bardziej w Krzysztofa Miętusa
  4. Nie wierzono w Krzysztofa Bieguna
  5. Nie wierzono w Janka Ziobrę ( nikt nawet nie rokował że zdobędzie w sezonie 100 pkt)
  6. Spodziewano się słabszego sezonu Piotrka Żyły ( punktowo jest na ten moment nieźle)
  7. Oczekiwano takiego sezonu Kamila Stocha
  8. Oczekiwano mniej więcej takiego sezony Klemensa Murańki

  a tak poza tym większość się zachowuje jak chorągiewki na wietrze i z tygodnia na tydzień zmieniając swoja zdanie co do zawodników o 180 st.

 • M_B profesor

  To że ktoś jest niezadowolony z powołania jakiegoś zawodnika kosztem drugiego wcale nie znaczy, że na olimpiadzie nie będzie mu kibicować żeby skakał jak najlepiej.

  @Bongiorno

  Co do podpinania pod wszystko Zniszczoła - On udowodnił w tym sezonie, że zasługuje na IO? Już pomijając to, że dostał tylko 2 starty w PŚ i nie zapunktował, choć w treningach skakał nieźle, to Zniszczoł w tym sezonie ma naprawdę niepokojącą tendencję do psucia skoków w konkursie i mam wielką nadzieję, że dzisiaj na MŚJ jednak jej nie powtórzy, bo wtedy będzie deja vu z tej samej skoczni na uniwersjadzie, czyli świetny Olek w treningach, a w zawodach naprawdę wielki zawód. Odwrotnie w porównaniu do niego ma Biegun, który do tej pory skacze w treningach całe nic, ale w zawodach jednak potrafi się zmobilizować i osiąga naprawdę całkiem konkretne wyniki.

  Co do Murańki i Kubackiego nie chcę mi się 1000 razy wałkować tego tematu, kto był lepszy w przeciągu sezonu widzieliśmy, jak będzie na IO nie wiemy, przekonamy się już całkiem niedługo.

 • JankessPL doświadczony
  Pozytywni kibice

  Większość tych "pozytywnych kibiców" to zwykli Janusze,mają mgliste pojęcie o skokach,jak ten Bongorino,Klimek też mial tendencje zwyżkową,po prostu w drużynówce mial gorszy dzień i jedne z najgorszych warunków,dla przypomnienia Kubacki miał najlepsze,a przełączniki nie rekompensują w 100%.Proszę nie krytykować staregosceptyka bo koleś naprawdę zna síę na skokach i odpalam kawał dobrej roboty ze swoimi statystykami

 • Bongiorno stały bywalec
  @Peter (*122.neoplus.adsl.tpnet.pl)


  Pepewróć (*81.26.25.226)
  30 stycznia 2014, 08:39

  Ja płaczę nadal
  Na IO powinien jechać Murańka a nie Kubacki. Murańka jest wiele lepszy . Płacze nadal,że Murańka został pominięty przez Kruczka to jest swinstwo ze strony Kruczka.

  Jak widać niektórzy jeszcze wałkują ten temat:/
  Co do Dawida to na szczęście są tutaj jeszcze normalni kibice, którzy na pewno będą mu dopingować i wierzyć, że wniesie dużo do tego zespołu. Uff....

 • Bongiorno stały bywalec
  Murańka vs Kubacki

  Nie było mnie tu klka dni, ale widzę, że się wiele nie zmieniło. Nadal płacze dlaczego pojechał Kubacki a nie pojechał Murańka :). Pewnie te same osoby przy nminacji Murańki by teraz płakały, że pojechał Murańka a nie Znisczół, który wygrał 3 razy z Murańką w sesjach treningowych.
  Między innimy "ten" Kruczek, którego tak te "płaczki" tutaj mieszają z błotem jest współtwórcą tego, że macie ten dylemat, bo gdyby Nie Małysz, Kruczek itd. to nadal byście "płakali" oglądając w locie talnety na miarę Tonia czy Bachledy.
  PS Szkoda jeszcze, że zamilkli fani Śliża, bo też pewnie by go na IO wysłali, bo to przecież talent na miarę Małysza... Brak słów
  Ta już normalnie pisząc to sam Kruczek miał spory dylemta kogo z tej dwójki zabrać, a na chwilę wyboru składu to Kubacki prezentował się lepiej i miał tendencję zwyżkową. Gdyby skłąd był wybierany dwa tygodnie wcześniej to oczywistym byłoby nominowanie Klimka zamiast Kubackiego. Tyle w temacie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).