Wojciech Fortuna: "Współczuję Justynie Kowalczyk"

 • 2014-06-09 20:27

W ostatnich dniach sportowy świat obiegły dramatyczne informacje o depresji Justyny Kowalczyk, najlepszej polskiej sportsmenki ostatnich lat. Do problemów zdrowotnych zawodniczki z Kasiny odniósł się pierwszy polski mistrz olimpijski w skokach, Wojciech Fortuna, który sam po życiowym sukcesie w Sapporo przez wiele lat nie mógł poradzić sobie z własnym życiem.

– Jest mi niezmiernie przykro, że Justynę spotkały takie problemy. Ta dziewczyna poświęciła wszystko dla kariery sportowej. Szkoda, że za to, co osiągnęła, musi płacić taką cenę. Współczuję jej - wyznał Fortuna.

Były skoczek uważa, że w tych okolicznościach jej medale z ostatnich dużych imprez nabierają jeszcze większego znaczenia.

– Jeśli mimo takiej traumy zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi i z powodzeniem walczyła o medale mistrzostw świata, to jej sukcesy nabierają jeszcze większej wartości. Pokazuje to jednocześnie, jak mocną osobą jest Kowalczyk. To daje mi wiarę w to, że uda jej się wyjść z tego kryzysu.

Kowalczyk przerwała zaplanowany długi urlop i rozpoczęła przygotowania do sezon. Zdaniem mistrza z Sapporo to dobra decyzja:

- Decyzję o wyjeździe do Ramsau i rozpoczęciu treningów uważam za słuszną. To bardzo dobra droga. Praca powinna jej pomóc. Mając zajęcie, może zapomni o smutnych wydarzeniach z przeszłości. Poza tym Justyna ma świetnego trenera. Od dawna powtarzam, że Aleksander Wierietielny to facet o ogromnym doświadczeniu. Na pewno wspólnie znajdą rozwiązanie tej okropnej sytuacji.


Adrian Dworakowski, źródło: sport.fakt.pl
oglądalność: (3274) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  mnie to dziwi

  Troche tu wszyscy coś pomieszali z tą Justyną - ja też jej współczuję, zwłaszcza z powodu utraty dziecka ale szczerze mówiąc wg mnie to nie są wydarzenia do tzw prania publicznego a po drugie widze lekką przesadę w tej narodowej dyskusji. Przecież Justyna ma takie problemy z powodu prywatnych wyborów a nie sportowych i opowiadanie ,że płaci taką cenę za poświęceniu się karierze sportowej jest bzdurą , bo akurat płaci cenę za inne aspekty jej życia, których nie uważam za sensowne komentować

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).