Wypowiedzi czołowych skoczkiń po inauguracyjnym konkursie PŚ Pań

 • 2014-12-06 16:31

Piątkowy konkurs Pucharu Świata Pań dość niespodziewanie zakończył się zwycięstwem Słowenki Speli Rogelj. Co o swoim występie powiedziała nowa liderka Pucharu Świata i w jakich nastrojach były zawodniczki, które znalazły się na niższych stopniach podium?

Nikt nie spodziewał się wygranej Speli Rogelj. Czy ona sama wierzyła, że może wygrać dzisiejszy konkurs? - Nie spodziewałam się, że mogę wygrać, nie wiedziałam dokładnie, w jakiej jestem dyspozycji, nie skakałyśmy wcześniej na śniegu. Jestem więc zaskoczona, że wygrałam. Wiedziałam, że mogę skakać dobrze, ale nie, że aż tak dobrze – uśmiecha się Słowenka.

Skąd u niej nagle tak dobre skoki, w czym tkwi sekret? - Może nie skakać na śniegu i od razu przyjść na konkurs? - śmieje się Rogelj. Czy lubi skakać w Lillehammer? - Tak, jestem zakochana w Norwegii, mogłabym tu mieszkać... Ale to drugie państwo, które kocham, pierwsza jest oczywiście Słowenia, ale zaraz potem Norwegia.

Dzięki największemu sukcesowi w karierze Spela Rogelj dość długo będzie liderką Pucharu Świata Pań, bo najbliższy konkurs tego cyklu zaplanowany jest dopiero na 10 stycznia. - Przykro mi, że nie będzie żadnych konkursów w grudniu, chciałabym rywalizować w zawodach. Ale mam czas na przygotowania, mogę oddać więcej skoków na śniegu, żeby zachować mój żółty trykot liderki PŚ.

Słowenia ma dobre drużyny zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w przeciwieństwie do Polski, która nie doczekała się jeszcze naprawdę dobrych skoczkiń. Co o polskich skaczących dziewczynach wie liderka PŚ? - Znam polskie zawodniczki, są miłe jak wszyscy Polacy. Myślę, że wciąż są bardzo młode, potrzebują dobrego treningu, dobrych przygotowań podczas sezonu letniego. To nie dzieje się z dnia na dzień, trzeba ciężko pracować, a sukces sam przyjdzie.

Czy możemy powiedzieć, że Spela Rogelj jest teraz najlepszą skoczkinią na świecie? - Tak sądzę, mam żółty trykot! - śmieje się Słowenka.

Odnosząc pierwsze zwycięstwo w karierze, Słowenka pokonała prawdziwe gwiazdy kobiecych skoków narciarskich. Daniela Iraschko-Stolz, prowadząca w konkursie po pierwszej serii, wydawała się całkiem zadowolona z drugiej pozycji, na której ostatecznie się znalazła. Do najwyższego stopnia podium zabrakło niewiele: - Dzisiaj drugie miejsce jest absolutnie ok. Sporo dzisiaj ryzykowałam i w drugiej serii popełniłam mały błąd. To był właśnie ten 1,1 pkt...

Rozczarowana 3. lokatą była za to Sara Takanashi: - Jeszcze nie wiem, gdzie dokładnie popełniłam dzisiaj błędy, wieczorem przeanalizuję to na spokojnie. W każdym razie jestem dość rozczarowana, ponieważ wiem, że mój wynik mógłby być lepszy.


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3333) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  FighterWF

  Przyznam że mnie też ucieszyło jej zwycięstwo, nie dlatego żebym jej kibicował czy coś (jest mi raczej obojętna) ale przede wszystkim dlatego że będzie ciekawiej. Czym większa czołówka tym lepsze zawody i większe emocje.

 • FighterWF doświadczony

  Bardzo sympatyczna wydaje się ta Spela Rogelj. Ucieszyło mnie wczoraj jej zwycięstwo, bo zawsze fajnie, gdy ktoś sprawi niespodziankę faworyzowanym rywalkom. Fajny ma też ten swój warkoczyk.. :D

  Co do Takanashi to o nią nie ma co się martwić. Z pewnością w nowym roku powróci do rywalizacji jeszcze mocniejsza.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).