Gregor Schlierenzauer: "Wszystko jest możliwe"

 • 2014-12-24 16:32

Sezon zimowy rozpoczął się na dobre. Jedni odnaleźli już formę, inni jeszcze jej poszukują a jeszcze kolejni liczą, iż pojawi się ona na zbliżający się dużymi krokami Turniej Czterech Skoczni. A jak to jest u Gregora Schlierenzauera?

Austriak pomimo, że zaliczył w tym sezonie już jedno zwycięstwo, to patrząc przez pryzmat jego dotychczasowych osiągnięć, na pewno nie jest jeszcze w swojej najlepszej dyspozycji. Jednakże, jak sam często przyznaje, TCS to jedna z jego ulubionych imprez i będzie starać się tam walczyć o najwyższe laury – Mam swoje problemy w tym sezonie, ale i tak jestem w stanie wygrywać. Wszystko jest możliwe, także to, że będę triumfować w całym cyklu. Nie mam żadnej presji na sobie, zwyciężałem już dwa razy i wiem, jak się to robi – poinformował niespełna 25-latek w wywiadzie dla agencji APA.

Walka w turnieju będzie na pewno wyrównana. Obecny sezon nie wyłonił zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Schlierenzauer nie wyklucza, że tak jak w zeszłym roku i teraz triumfator może okazać się zupełną niespodzianką – Byliśmy już świadkami różnych wydarzeń w trakcie TCS. Czasami zwyciężają ci, na których najmniej się stawia.

W związku z dużą ilością dobrze skaczących obecnie zawodników, jednym z głównych czynników decydujących o zwycięzcy całej imprezy, będzie na pewno aura – Wiele będzie zależało od pogody. Jest wielu skoczków na podobnym poziomie. Ten, który trafi najlepiej z wiatrem, wygra – zaznacza Austriak.

Skoczek dodaje, że jeżeli chodzi o jego osobę, to ma on największy problem z przyzwyczajeniem się do nowych kombinezonów. W tym sezonie została zwiększona tolerancja kombinezonów w zakresie obwodu (1-3cm), w związku z czym stroje sportowców są teraz szersze. – Coraz lepiej się czuję na skoczni, ale mimo wszystko tej pewności mi trochę brakuje. I pewnie do końca sezonu nie dam rady się całkowicie przestawić na nowe kombinezony. Muszę pogodzić się z tym, że na razie nie znalazłem odpowiedniego sposobu na dobre skoki – informuje Schlierenzauer.

Pierwszy konkurs TCS odbędzie się już 28 grudnia w Oberstdorfie.


Aleksandra Zadrożna, źródło: APA
oglądalność: (4307) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • asdf początkujący

  Ten to jest dobry od początku kariery w każdej imprezie jest w gronie faworytów. Według mnie już jest legendą i można go śmiało stawiać w gronie Ahonena, Małysza i innych. Nawet jest nie zdobędzie złota to i tak będzie jednym z najlepszych w historii. Mnie zachwyca to jak on tak łatwo wszedł do tej czołówki i tak naprawdę z dania na dzień pobił rekord "Latającego Fina", gdzie inni nawet nie potrafili przez całą karierę się do niego zbliżyć. Co do TCS, warto zauważyć że Schlierenzauer ma tutaj najwięcej doświadczenia w porównaniu do innych. Wygrał go broniąc przewagi, wygrał go także odrabiając stratę, potrafił też w środku turnieju wyskoczyć, wygrać zawody z dużą przewagą i nagle stać się liderem. W doświadczeniu upatrywał bym jego największych szans. Warto też dodać że turniej wygrywali już tacy którzy nie wygrali żadnego konkursu. Może więc Hayboeck?

 • anonim

  Forma Gregora nie jest stabilna. I nie należy do najwyższych. Skaczę jednak na przyzwoitym poziomie, choć przyzwyczaił siebie i innych do lepszych wyników. O pojedynczy triumf powalczy, ale o zwycięstwo w całym turnieju raczej nie. W zeszłym roku tak na prawdę miał lepszą formę i bardziej stabilną (choć potrafił psuć drugi skok), a był daleki od wygranej. Ciężko wskoczyć nagle na wyższy poziom. Za często się to nie zdarza. Osobiście liczę na Koudiego - nie Austriak i nowy w gronie faworytów. :D

 • anonim
  lubię się czepiać, taki już jestem :P

  Wydaje mi się, iż KAŻDY KIBIC wie, gdzie rozpoczyna się TCS, podobnie jak każdy KIBIC, obudzony o 3 w nocy mając 3 promile alkoholu we krwi, jest w stanie bez problemów wymienić nie tylko nazwy miejscowości, w których odbywa się TCS, ale i nazwy skoczny oraz ich specyfikacje. Więc pisanie, że tegoroczny TCS rozpocznie się w Oberstdorfie jest zbędne :P

 • Stinger profesor

  Schlierenzauer mimo młodego wieku to już niezwykle doświadczony i utytułowany skoczek więc o i presje nie ma co się obawiać.
  Pytanie czy forma jest na tyle dobra by wygrać cały turniej? Patrząc na ostatnie starty to nie należy do tych najlepszych. Oczywiście jest w czołówce i potrafi stawać na podium czy też wygrać konkurs ale nie jest jeszcze na tyle regularny by walczyć o TCS. Tam nie można zawalić ani jednego skoku.

  Myślę że Gregor będzie w tej drugiej grupie faworytów ale jeśli poprawił formę to automatycznie stanie się jednym z najgroźniejszych.

 • anonim
  .

  Wygra Poppi

 • anonim
  No

  jak dostaniesz punkty za wiatr i belkę i Ammannowe Noty to wygrasz skacząc po 125 metrów

 • sledzik16 stały bywalec

  Gregor na pewno będzie w gronie faworytów do wygrania TCS

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).