Łukasz Kruczek: "Nie da się tego porównać do minionego sezonu"

 • 2015-01-31 12:24

Trener Łukasz Kruczek miał wczoraj powody do satysfakcji. Czterech z pięciu naszych skoczków zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Kamil Stoch pewnie sięgnął po zwycięstwo.

- To był dobry konkurs w wykonaniu naszych zawodników. O to właśnie chodzi, by pokazywać się z dobrej strony, rywalizować, wzbudzać pozytywne emocje - powiedział szkoleniowiec kadry.

Czy zdaniem Kruczka obecną formę Kamila Stocha można porównać do tej sprzed roku?


- Tego nie da się porównać do minionego sezonu. Sytuacja jest nieco inna, ale jednego można być pewnym dyspozycja jest wysoka - zapewnia trener.

Kruczek cieszy się z tego, że prawie wszystkie wczorajsze skoki naszego mistrza stały na bardzo wysoki poziomie, włączając w to treningi i kwalifikacje:

- Wszystkie skoki były bardzo podobne, no może poza pierwszym treningowym, ale tam też powód takiego skoku jest dla nas znany. W konkursie oba skoki były takiej samej jakości.

Co było powodem słabszego drugiego skoku Piotra Żyły?
-Zachwiało go przed odbiciem, co spowodowało że nie był "optymalnie wyważony"

Warunki, jakie panowały wczoraj na skoczni, pozwoliły na sprawne przeprowadzenie konkursu, zdaniem trenera Kruczka nie były jednak równe dla wszystkich zawodników:

- Były różne momenty, można mówić i o szczęściu i o pechu, np. Olek i Klimek w pierwszej serii skakali w zdecydowanie gorszych warunkach aniżeli inni skaczący później. Takie są już skoki.

Maciej Kot był wczoraj przedskoczkiem. Jak skakał? Czy był brany pod uwagę jeżeli chodzi o wybór składu na dzisiejszą drużynówkę?

- Powtarzalnie, nie były to skoki super, ale solidne. Cały czas obserwowaliśmy wszystkich skaczących zawodników i na podstawie tego jak skakali dziś ustalaliśmy skład.

Korespondencja z Willingen, Adrian Dworakowski.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5298) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MSad_ profesor
  Stinger

  od profesora wymaga sie precyzji chyba ,że jestes profesorem nadzwyczajnym.

 • anonim

  Ciekawe czy u Kota to siedzi w glowie czy w nogach.. bo gdybac można.

 • anonim
  KUBACKI

  A gdzie sie ten strus podzial?

 • anonim
  @Stinger

  poprawie Cię, jeżeli pozwolisz, Kruczek powiedział, że to dobry, a nie bardzo dobry występ :)
  Mimo to wiem co miałes na myśli i zgadzam się z Tobą, że to nie był bardzo dobrykonkurs, ale zgadzam się też z Kruczkiem, ze był to dobry konkurs..
  Konkurs na czwórkę :)
  Kamil - 6
  Olek - 5-
  Pieter - 3
  Klimek - 2+
  Janek - 2- na zachęte...

 • Stinger profesor
  MSad

  Czepiasz się widzę każdego słowa... Ok to nie był dobry występ tylko średni.

 • Gregor początkujący
  Sukces

  Wiesz pan dobrze panie " trenerze", że forma i umiejętności Kamila to nie pana zasługa. Co może przekazać zawodnikom sztab trenerski składający się z byłych buloklepów? Niestety chłopcy robią krok do przodu i dwa kroki w tył.

 • MSad_ profesor
  Stinger

  A gdzie Kruczek powiedzial ze wystep naszych byl bardzo dobry bo nie moge odszukac w tekscie.?

 • anonim
  gorsze warunki

  Olek i Klimek w gorszych warunkach, ale o tym, że Kamil miał fajne w pierwszej serii to już trener nie wspomni. Jak zawsze - my pokrzywdzeni.

 • Stinger profesor

  Panie trenerze występ nie był bardzo dobry. Jeśli pojawiają się takie skoki jak drugi u Żyły i Murańki to nie można tego występu zaliczyć do bardzo dobrych nawet jeśli Kamil znokautował rywali.

  Skoro Maciek nie załapał się do drużyny to znaczy że jego skoki nie są dobre. Obawiam się czy dałby radę aktualnie skakać dalej niż Ziobro, a Janek wczoraj nawet nie zapunktował.

 • King profesor
  -

  Czyli Maciek raczej nie zrobił postępów od Sapporo. Te solidne skoki według Kruczka to pewnie takie na poziomie ~120 m. Szkoda, że Maciek nie może wrócić do formy z zeszłego sezonu. Liczę, że do MŚ w Falun uda mu się pozbierać, bo wtedy już byśmy mieli drużynę, choć Piotrek nierówny i to martwi, ale miał taki moment w tym sezonie, że skakał dobrze i bardzo rzadko miał słabe skoki, ale z tą jego pozycją najazdową ciężko o udany skok. Przecież jeszcze w MŚ w Val di fiemme Piotrek miał normalną pozycję najazdową i skakał dobrze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).