Trener Kruczek ogłosił sklad na MŚ w Fauln

 • 2015-02-08 20:28

Po dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, trener Łukasz Kruczek ogłosił ostateczny skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Falun. Do Szwecji uda się sześciu naszych reprezentantów.

W Falun reprezentować nas będą Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

O tym kto z tej szóstki weźmie udział w poszczególnych konkursach zdecydują treningi na obiektach w Falun.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15702) komentarze: (193)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zibiszew weteran
  Sokół i Pono (*145.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Skąd tyle nienawiści do Kubackiego??Ty chyba jesteś tatulkiem Murańką który do dzisiaj nie potrafi przerobić starego i nudnego tematu Soczi!!!Nudzisz!!!! Strasznie nudzisz!!!

 • anonim
  @skladak998

  I sam sobie przeczysz. Najpierw, że Kłuska lepiej wysłać od Bieli, a potem, że trzeba dawać szansę nowym zawodnikom. To czemu Bieli nie dać szansy na mamucie? Już wiadomo, że skład w Vikersund to będą Kłusek, Hula, Biegun, Zniszczoł, Żyła, ale ja jakoś nie widziałbym nic złego w wysłaniu tam Bieli. Wysyłasz tam tak chętnie Kłuska, który w ostatni weekend z Bielą w COC przegrał, ba, wysyłasz tam Stękałę, który nie wyróżniał się jakoś bardzo z naszych na MŚJ, ale Bieli już nie. Coś Ci w nim nie pasuje? Bo nie widzę w tym żadnej logiki.

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Skład na MŚ najlepszy jaki może być.A ci którzy znów atakują Kubackiego powinni udać się na leczenie nienawiści.Ta cała szóstka zasłużyła na MŚ i wybór trenera jest prawidłowy.
  A ja mówię że Kubacki będzie NASZYM MOCNYM PUNKTEM na MŚ w drużynie.

 • anonim
  COC

  a kto pojedzie na coc do lahti ?

 • OtokoNoHito początkujący
  Zniszczoł nr 3

  Porównując Zniszczoła z trójką Ziobro/Murańka/Kubacki co innego rzuca się w oczy bardziej niż liczba punktów w PŚ, która faktycznie jest dla nich do zniwelowania w jednym konkursie, jak podwieje. Zniszczoł był w drugiej serii 10 razy, Ziobro 6, Murańka 5, Kubacki 4. A startów mają bardzo podobną ilość (tylko Murańka nieco mniej, ale na własne życzenie, wycofali go z TCS po 7miu z rzędu startach bez punktu). To jest spora różnica, świadcząca o regularności w przeciągu sezonu. Ale o tym kto wystartuje w drużynie i tak zapewne zdecydują treningi na miejscu.

 • skladak998 stały bywalec
  @Labrador

  Biela do Vikersund ? też błagam... w PŚ obydwaj słabo skakali, ale jeżeli chodzi o PK to Kłusek startował nieco więcej i zgromadził dużo więcej punktów no i doświadczenie ma też większe. Ewentualnie za niezłą postawę w FIS Cup i niejako nagrodę osobiście wysłałbym Stękałę.. W obecnej sytuacji możemy dawać szanse nowym zawodnikom, po prostu nie mamy nic do stracenia...

 • anonim
  Kłusek

  Kłusek na MŚ? Błagam Was, on miał tyle szans w tym sezonie, a choćby jednej nie wwykorzystał. Z tego samego powodu mam nadzieję, że nie zostanie wepchnięty na Vikersund kosztem Bieli, jeśli Kot się tam pojawi. Jeśli będzie Kot, to powinni dołączyć jeszcze właśnie Biela oraz Biegun.

 • Realia bywalec
  A co do Vikersund

  Wiadomo że pojadą Żyła, Zniszczoł na 100% i jeszcze dodać Bieguna, Kluska i Kota i tyle wystarczy. Dla Bieguna i Kłuska szansa na dobrą życiówkę do Vikersund do małych skoczni nie należy, jakby mieli pod narty a często tam bywa taki wiatr to może walnęli by po 210 metrów o ile jurry nie spęka.

 • skladak998 stały bywalec
  kadra na MŚ

  wybór trudny, ale chyba jedyny możliwy... sezon mamy słaby i to ograniczyło pole manewru, jedynym "dobijającym" się do tej kadry chyba mógłby być Kłusek, ktory podobnie jak Biegun nie miał dużo szans w PŚ. Ktoś powie, że Hula czy Kot, ale oni w najważniejszych momentach w tym sezonie zawodzili i niewykorzystali kilku szans jakie im dawano. Najbardziej obiektywne chyba były by teraz jakieś zawody krajowe i porównanie kto w jakiej jest dyspozycji...

  a z innej beczki. kto do Vikersund ? zdaje się, że Żyła i z tego co mówił Zniszczoł zapewne też się wybierze, a sklad zapewne uzupełnią Hula, być może Kot i Biegun, czy Kłusek.

 • ryanss bywalec
  vikersund?

  Wcześniej przed mś jeszcze loty w Norwegii i żadnej informacji.
  A wy wiecie coś czy lecą polatać nasi a jak to którzy?

 • anonim
  przemyślenia

  podobno w kadrze mamy duży urodzaj a corocznie ogłaszany jest wysyp młodych talentów (to ostatnie jak mantrę powtarzają komentatorzy, szczególnie w osobie red. Szaranowicza). Pytam więc - gdzie ten urodzaj i wysyp, skoro do kadry na MŚ zapraszani są zawodnicy którzy w konkursach PŚ nie łapię się do finałowej 30?

  Z innej beczki - skoczkowie miernoty traktowani są jak bożyszcze publiczności, o czym świadczy fakt angażowania ich w kampanie marketingowe (przyp. Play). Skąd więc brać motywację do skakania, skoro pokaźną forsę dostarczają sponsorzy kadry, którzy w ten czy inny sposób napełniają kieszenie miernotom; udział w MŚ mają zapewniony Ci którzy nie łapią się finałowej 30-ki PŚ, a kadrę trenuje osobnik, który w razie jej niepowodzeń publicznie zwraca się do niej o wotum zaufania? wisienką na torcie są tzw "prawdziwi kibice", którzy każdą negatywną opinie o stanie polskich skoków traktują jak zamach stanu i nieumiejętność cieszenia się tym co jest.

  PS. może czas skopać parę tyłków osobom na wszystkich szczeblach?

  1. związkowi za to, że jest jedynie od tego by dbać o dobro działaczy
  2. trenerowi aby w końcu zaczął zachowywać się jak facet z jajami
  3. skoczkom - poprzez obcięcie stypendiów i dostępu do reklamodawców. Ciekaw jest czy co poniektórzy poradziliby sobie chociażby na zmywaku, nie wspominając o bardziej ambitnych zajęciach.

 • anonim
  Beat

  Kubacki jest mocniejszy niż Murańka, taka jest prawda, nie mogę już patrzeć na bezpodstawną krytykę tego zawodnika. Murańka nie błysnął w pucharze świata chyba ani razu, wczoraj raczej szczęśliwy zbieg okoliczności. Kubacki jest nr 4 w kadrze, jeżeli ktoś nie powinien jechać na MŚ, to Ziobro najprędzej (kosztem Huli).

 • anonim
  Kubacki

  Wiadomo Kubacki jak zwykle czy skacze przeciętnie czy źle i tak miejsce ma pewne.

 • MarcinBB redaktor
  @jakledw12

  Nie widzę między Zniszczołem a Hulą/Biegunem 15 metrów różnicy. W każdym razie nie w każdym skoku. I nie przesądzałbym czy taki jeden czy dwa skoki przesądzą o drugiej serii. Olek w tej chwili nie jest na wysokim, ustabilizowanym poziomie. Na pewno nie na miarę swego talentu i możliwości. On też może zawalić skok, który pogrzebie szanse na awans do drugiej serii. Znów wypada przywołać żartobliwy komentarz jednego z użytkowników forum sprzed roku: "Śmieszą mnie zaciekłe dyskusje na temat, kto jest silniejszy: sparaliżowana mucha czy słabowity komar. Tak prezentuje się reszta w porównaniu ze słoniem (Stoch) czy choćby kucykiem (Ziobro)."
  Aktualne, tylko dziś podmień Żyłę za Ziobrę.
  Aha, "Mustaf" też nie dostał niczego za darmo. Kto tak mówi, chyba nigdy niczego nie trenował.
  I last but not least, oczywiście, że wierzę w to, że gdyby Klimek w ostatnich czterech konkursach nie zapunktował, to też by do Falun pojechał. Nie zabranie szóstego byłoby frajerstwem. A kim Kruczek niby zastąpiłby Murańkę? Kotem? Błagam.
  Moja wiara czy czyjaś niewiara jest jednakże czystą spekulacją i brać takie rzeczy pod uwagę w poważnej dyskusji to sprawiać, że przestaje ona być poważna...

 • MarcinBB redaktor
  @Doors

  W kontekście tego, jakie szczegóły dają czasem jakie efekty, odsyłam do różnych wywiadów z trenerami i innymi specami. Przypomnij sobie co mówił Rafał Kot w studio. Tu centymetr, tam centymetr i ulecisz dalej o metr. A pół metra, ba, 0,1 punktu decyduje czasem o złotym medalu. Albo o medalu w ogóle. Kot tłumaczył też o co chodziło z tym butem. But trochę większy czy mniejszy, decyduje o tym, w którym miejscu na narcie można go zamontować. A to o długości stosunku fragmentu narty przed butem do fragmentu za butem. A to do środka ciężkości i ułożenia skoczka na nartach w locie. Diabeł tkwi w szczegółach...

  Oczywiście, że Zniszczoł sobie na powołanie solidnie zapracował. Nigdy nie twierdziłem inaczej.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:128) / 2015-02-09 03:32:00

 • anonim
  @ dervish

  Temat Soczi nie jest przeterminowany, bo właśnie dostaliśmy kolejny dowód na to, że to co według niektórych było pomyłką, niedopatrzeniem okazało się haniebnym i celowym działaniem. Nominacje na Falun tylko to potwierdzają. Śmieliście się gdy pisałem, że tak będzie, i co, i okazało się, że jest dokładnie tak jak pisałem. Bezczelność sztabu dorównuje bezczelności polskich polityków. Co za czasy.

 • EmiI profesor

  Jeszcze wracając nie do tematu nominacji olimpijskich tylko tego co było po nich. Ktoś serio wierzy że skok Klemensa w drużynie na MŚJ był spowodowany że chłopak spanikował? To stary wyga na MŚJ, co zdobywał medale indywidualnie i w drużynie. Tutaj był klasyczny przykład zawodnika co podszedł za bardzo ambicjonalnie do sprawy, nabuzowany na zasadzie "ja pokaże". Co przyznał potem on i bodaj Małysz co był na miejscu nawet w gnieździe. Wiadomo że sportowiec nie powinien tak się napalać, i to nie jest usprawiedliwienie, ale nie można tego odnosić do potencjalnego startu na IO. Tam motywacja i stres są zupełnie innego rodzaju.

 • dervish profesor
  EmiI

  Zgadzam się. Temat nominacji olimpijskich jest przeterminowany.

 • anonim
  falun

  Macie informacje o skladzie Niemiec na MŚ?

 • EmiI profesor

  znaczy przeterminowana*

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).