Łukasz Kruczek: "Same dobre skoki nie zawsze wystarczały"

 • 2015-03-10 21:16

Za nami jeden z najbardziej loteryjnych konkursów w sezonie 2014/2015. Rywalizacja na normalnym obiekcie w Kuopio przeciągała się bardzo długo, przez co jury postanowiło zakończyć rywalizację po pierwszej serii. Jak trener Łukasz Kruczek ocenia wtorkowe zawody?

- Była bardzo duża loteria. Chyba wszyscy trenerzy wiedzieli, że tak będzie to wyglądało. Trzeba było dobrze skakać oraz mieć szczęście. Same dobre skoki nie zawsze wystarczały, aby uzyskiwać odległości pozwalających nawiązać rywalizację. Było to również ryzyko ze strony trenerów. Po dyskusji z jury, podjęliśmy decyzję, aby spróbować rozegrać ten konkurs - stwierdził 39-latek.

Jak trener ocenia poszczególne skoki swoich podopiecznych? - Piotrek skoczył bardzo dobrze. To był jeden z lepszych tutaj, ale miał problemy z warunkami. Nad bulą dostał mocne uderzenie wiatru, przez co skok był później nieco rozchwiany. Jasiek skoczył dobrze, ale do punktów zabrakło telemarku. W przypadku Klimka technicznie było ok, jednak wybił się zdecydowanie za szybko. Wybijając się 1,5-2 metry przed progiem, przy takich warunkach nie da się odlecieć daleko.

Aktualny stan zdrowia Kamila Stocha? - Wiele nie zmieniło się od południa. Więcej będziemy mogli powiedzieć w kolejnych dniach. Kamil wraca do zdrowia, ale bez wątpienia potrzebuje czasu na osiągnięcie pełnej dyspozycji.

Najbliższe plany? - Jutro przelatujemy do Trondheim. Czeka nas lekki trening motoryczny w późnych godzinach popołudniowych. Czwartek będzie dniem pełnym skoków.

Korespondencja z Kuopio, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4938) komentarze: (34)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Samo bywalec
  Poprawka

  *mniej zadawalające

 • Samo bywalec

  Tu nie chodzi o to czy Kruczek jest dobrym trenerem z resztą patrząc na wcześniejsze wyniki można sądzić, że to dobry trener, lecz sprawa idzie o co innego. W karierze każdego trenera bez względu na dyscyplinę sportową i jego osiągnięcia, przychodzi taki moment, że odchodzi ba musi wręcz odejść, bo nastąpiło coś umownie nazwijmy wypaleniem. Zawód trenera to specyficzny zawód nie ma praktycznie trenera, który raz podjął się pracy w klubie czy reprezentacji trwa na tym i trwa mać do emerytury. Czy to znaczy, że nie ma wspaniałych trenerów ależ są, ale po spędzeniu kilku lat na danym stanowisku często odnosząc znaczące sukcesy o dziwo zmieniają pracę. Jeśli coś nie styka na linii trener-zawodnicy lub wyniki są mniej niezadawalające, prezesi szukają wyjścia i często jest to zmiana trenera, bo łatwiej wprowadzić nowego trenera ze świeżym spojrzeniem niż wymienić kilku czy kilkunastu zawodników, ale podkreślam to często nie ma nic wspólnego z umiejętnościami trenera dotychczasowego. Po prostu jest czas przyjścia i czas odejścia w przypadku naszych skoków nadszedł ten drugi czas odejścia.

 • anonim

  @M_B

  Moim zdaniem to należy naszym skoczkom dożywotnio dać zakaz udziału w jakichkolwiek reklamach bo to tylko niepotrzebnie psuje formę. Gdyby to ode mnie zależało to zakazałbym nawet druków czy nalepek na kaskach a już zwłaszcza naszywek na kombinezonach (psują aerodynamiczną pozycję w locie). Wszyscy powinni skakać w białym jaju na głowie jak to już tu ktoś nazwał. Myślę, że dzięki temu skakaliby lepiej. A tak się nasz skoczek niepotrzebnie rozprasza zastanawiając się podczas zasiadania na belce co takiego złego zrobił, że pokrył to jajo logiem sponsora i z kim się nieopatrznie wysiadywaniem tegoż jaja nie podzielił.
  To powinno się znaleźć w statucie PZN, zakaz robienia pisanek na kaskach. Jajo ma być demokratyczne, czyli zawsze jednolicie białe ewentualnie z logiem PZN i flagą na froncie.

 • M_B profesor
  @don

  Owszem.

  Albo powinni wyrzucić gwiazdeczki z kadr, albo ich zdegradować, bo to tylko i wyłącznie ich wina.

  Są dwie podstawowe zasady:

  1. Sztab ma zawsze rację
  2. Jak nie ma racji patrz punkt pierwszy.

 • anonim

  @M_B

  Oczywiście możesz nie zgodzić się z moją opinią, w końcu to tylko forum, które służy swobodnej wymianie poglądów pomiędzy fanami skoków ale moim zdaniem trzech najlepszych trenerów na świecie to:
  Vasja Bajc z okresu pracy z Turkami, Zupan za całokształt i Khamitov - wschodząca gwiazda rynku trenerskiego. Ten ostatni ma naprawdę zadatki na bardzo dobrego trenera o czym mało kto jeszcze wie. Kształcił się pod okiem Filimonowa i Wodniewa i już bardzo dużo umie - jeszcze o nim usłyszymy po zakończeniu kariery zawodniczej.

 • anonim
  Murańka i Ziobro

  Obaj są wielkimi talentami, Murańka oczywiście większym. Obaj mają potencjał żeby regularnie znajdować się w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. Dodatkowo są mocni psychicznie - w przypadku Janka potwierdzeniem tego był Engelberg, Soczi, Falun; w przypadku Klimka ostatnie drużynówki.
  Problemem w ich przypadku jest kompletnie rozregulowana technika w trakcie okresu przygotowawczego. Udało się pewne dziury "załatać" na czas MŚ, ale wystarczyła 1-2 słabsze próby i znów wróciliśmy do tragicznych występów.
  Uważam, że ktoś powinien ponieść tego konsekwencje.

 • dejw profesor
  @M_B

  Podobno "Ave" nie podpisuje kontraktów. On wybiera drużyny które chce trenować i po prostu je trenuje. Aż do wykonania absolutnego celu minimum, czyli zapełnienia "30ki" pucharowych zawodów wszystkimi zawodnikami kraju który trenuje.
  Że limit max to 7? Ale jaki limit? Zresztą dla "Ave" to i tak żadna przeszkoda.

 • M_B profesor
  @dejw

  No teraz gadasz z sensem.

  Zgadzam się w całej rozciągłości i proponuję dożywotni kontrakt dla "Ave" za jego zasługi.

 • dejw profesor
  @M_B

  Nie no, bądźmy poważni, każdy wie że Wąsowicz zdecydowanie nie docenił Łukasza "Ave" Kruczka. Tylko w trójce najlpeszych? Pfff.. On jest poza wszelkimi rankingami, to Król Królów.

 • M_B profesor
  @dejw

  Zapomniałeś o Łukaszu Kruczku.

  Wąsowicz przecież o tym mówił, a ja mu wierzę.

 • dejw profesor
  @M_B

  To przecież jasne, oprócz Zupana w tej trójce znajdują się jeszcze oczywiście Emil Zografski i Kajrat Bijeke.now ;)

 • M_B profesor
  @ski jumping fan

  Zupan i jeden z trzech najlepszych trenerów świata.......

  Z tego co pamiętam to jak trenował Słowenie nigdy nie zbudował kadry na takim poziomie jak Janus, a bynajmniej zdolnych skoczków mu nie brakowało.

  Ja jestem ciekawy czego innego.

  Skoro Zupan jest jednym z trzech najlepszych trenerów na świecie to kto poza nim jest jeszcze w tej trójce ?

 • anonim

  To bardzo mądre co mówi trener Kruczek bo skoki to rzeczywiście loteria. To co różni je od loterii sensu stricto to to, że niektórzy częściej wyciągają dobre losy a inni rzadziej.

 • anonim

  Panie Łukaszu, proszę się nie przejmować wpisami trolli. Oni nigdy nie zrozumieją co się składa na dobry skok narciarski a więc wiatr, sędziowie czy nawet zwykła sruczka.
  Nawet Stoeckl, Schuster czy Kuttin z goowna bata nie ukręci. Popatrzmy na Zupana. Czy to jest zły trener? Moim zdaniem jeden z trzech najlepszych na świecie, ale jak nie ma materiału to co może biedaczek zrobić? Mówi Wassiliewowi masz lądować telemarkiem bracie a ten czort z uporem maniaka ląduje na dwie nogi. Nie bij rekordu świata tylko wyląduj mi porządnie na 225 metrze, a ten chlast wali rekordowy skok i ląduje z głową wgniecioną w zeskok.

 • Xander początkujący

  Sorki ale Panie Kruczek tym skokom wiecznie czegoś brakuje i od początku sezonu jest ta sama gadka. Dlaczego nie potrafi pan wyciągnąć wniosków i naprawić błędów. Po co on w ogóle udziela wywiadów skoro powtarza w kółko te same głupoty. Nic nowego się nie dowiedziałem. Ok rozumiem była loteria, ale to już drugi z rzędu zawalony konkurs, a przed MŚ nie było wiele lepiej.

  Nie wiem czemu Jankowi i Klemensowi są stawiane takie niskie cele. Nikogo nie ucieszą pojedyncze punkty. Klimek przecież to wielki talent sam trener i Tajner to powtarzają do znudzenia. Więc powinien osiągać jakieś sensowniejsze wyniki. Zobaczmy gdzie jest młodzież Niemiecka czy Norweska a gdzie Polska.

 • anonim

  dodałam super cudowny przemyślany komentarz który się nie pojawił. ech

 • anonim
  Jakub Wolny

  Wytłumaczy ktoś o co chodzi z Kubą Wolnym?

 • czarnylis weteran
  @Damjan Fras

  Narciarstwo alpejskie przecież nie ma u nas prawa bytu. Kompletnie nie słuchasz co prezes mówi ;)
  Czy ktoś pamięta ostatnie sukcesy w narciarstwie alpejskim?
  Dla ułatwienia to były siostry.

 • anonim

  Koniec. Nie czytam więcej niby wywiadów z Kruczkiem. Droga redakcjo, albo zaczniecie naszą inteligencję traktować poważnie, albo dalej będziemy bawić się w ciuciubabkę.
  Ps. Nie. nie jest z obozu Krucz natychmiast do zwolnienia.

 • anonim

  No super to pasmo sukcesów zimowych.Widać to po naszych biegaczach zdublowanych na MŚ czy po kombinatorach norweskich zajmujących ostatnie miejsca, nie wspominając o skoczkiniach.Nawet już argument zasłaniający wszystko czyli Justyna Kowalczyk się wypala.A dziś mieliśmy po raz kolejny obraz faworyzowanej dyscypliny Tajnera jaką siłę stanowimy bez skaczącego Stocha.
  Tylko pogratulować, oni w koncu spokojnie wchodzą w sezon.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).