Zespół z Niżnego Nowogrodu drużynowym mistrzem Rosji

 • 2015-03-31 19:09

Nie ma drugiego kraju, w którym narodowe mistrzostwa miałyby tak bardzo rozbudowany program. Odkąd Rosjanie dysponują nowoczesnymi kompleksami skoczni z wyjątkową celebracją traktują mistrzostwa kraju, zarówno letnie jak i zimowe. Dziś zakończył się dla rosyjskich skoczków maraton związany z czempionatem rozgrywanym w Czajkowskim. Jego ostatnim akordem był konkurs drużynowy.

Złote medale powędrowały do zawodników pierwszej drużyny z Niżnego Nowogrodu, ktorą reprezentowali Denis Korniłow, Andrij Paczin, Roman Trofimow i Michaił Maksimoczkin. Najlepiej zaprezentował się ten pierwszy, skacząc na odległość 117,5 i 123,5 m. Końcowy dorobek zwycięzców to 770,7 pkt.

Drugie miejsce zajęła ekipa z Obwodu moskiewskiego, w skład której weszli: Nikolaj Matawin, Artur Sułtangułow, Ilmir Hazetdinow i Dmitrij Wasiljew. Zdecydowanie najmocniejszym punktem srebrnych medalistów był Hazetdinow, który oddał skoki na odległość 127,5 i 127 m. Łączna nota jego drużyny to 756,1 pkt.

Skład podium uzupełnił pierwszy zespół Sankt Petersburga: Władysław Persijancew, Siergiej Pyżow, Aleksiej Romaszow i najlepszy w tej drużynie, Władysław Bojarincew (124,5 i 119,5 m.). Końcowa nota jaką uzyskali brązowi medaliści to 701 pkt.

W zawodach wzięło udział dziewięć ekip.

Pełne wyniki (w cyrylicy)


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3075) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • filip12345 doświadczony

  Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Denis Korniłow i Dima Wasiliew będą skakać tak jak w najlepszych latach swej kariery. Korniłow od 2 sezonów ma bardzo duży regres formy. Pamiętam, że w sezonie 2006/2007 był liderem po pierwszej serii konkursu w Lahti, a ostatecznie spadł na 11. pozycję po bardzo słabym skoku.

 • Stinger profesor

  Szkoda że Dima bez złota, najbardziej go lubię z Rosjan (może dlatego że jest ze starej gwardii, a tych dużo już nie zostało).

 • anonim
  Nagroda dla zwycięzcy

  Pewnie La Putain hojnie wynagrodzi zwycięzców. Przydziałem służbowego samogonu i słoniny:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).