Walter Hofer: "Wielka Krokiew musi być zmodernizowana"

 • 2015-11-19 22:04

W rozpoczynającym się piątkowymi treningami i kwalifikacjami w Klingenthal nowym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrane zostaną cztery konkursy w Polsce. W styczniu najlepsi skoczkowie świata zawitają do Zakopanego, zaś w marcu do Wisły. Dyrektor PŚ Walter Hofer przypomina, że po najbliższym sezonie Wielka Krokiew musi zostać zmodernizowana.

- Obiekt w Zakopanem będzie musiał od sezonu 2016/17 posiadać nową homologację. Konieczne jest poprawienie kilku spraw dotyczących jego infrastruktury, które przyczynią się do jego unowocześnienia. Wymienione muszą być tory lodowe, wyprofilowany rozbieg oraz część zeskoku, jak również urządzenia, do nawadnianiu zeskoku w czasie konkursów na igelicie - wyjaśnia Walter Hofer.

Dyrektor Pucharu Świata jest zadowolony z przebiegu rywalizacji w sezonie 2014/2015 i zauważa również rosnące zainteresowanie skokami narciarskimi. Popularyzacji tego sportu pomagają m.in. skocznie powstające w nowych ośrodkach tej dyscypliny na świecie. W grudniu już po raz drugi Puchar Świata zawita do Niżnego Tagiłu, zaś w lutym 2016 roku swój debiut w PŚ zaliczą Ałmaty. Trzy tygodnie temu Walter Hofer wizytował z kolei obiekty w Pjongczang, gdzie za nieco ponad dwa lata odbędzie się walka o olimpijskie medale.

- Myślę, że pod koniec listopada te skocznie otrzymają homologację, a 23-24 stycznia rozegrane zostaną tam zawody FIS Cup w konkurencji kobiet i mężczyzn. Natomiast w sezonie 2016/17 planujemy zorganizowanie w Pjongczang testu przedolimpijskiego - wyznaje Austriak.

Zdaniem Waltera Hofera nie ma podstaw do obaw o bezpieczeństwo zawodników i kibiców podczas zbliżającej się inauguracji Pucharu Świata 2015/2016 w niemieckim Klingenthal: - Organizatorzy imprez od lat starają się o jak najlepsze zabezpieczenie zawodów w skokach. Myślę, że władze lokalne w każdym z krajów, które są gospodarzami imprez, dokładają należytych starań, aby odbyło się bez incydentów. Nigdy nie mieliśmy zastrzeżeń do ich pracy - podsumowuje działacz FIS.


Adam Bucholz, źródło: PAP
oglądalność: (4279) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  HOFFERR

  Lepiej niech nie podskakuje. Bo w tym niszowym sporcie , Polska i ich kibice dla sponsorów PŚ w skokach sa ważniejsi ( 50 % wpływów dla reklamodawców ) , niz taki pikuś jak Hofferr . Niech PZN oleje jakieś naciski pikusia i kropka , a sponsorzy i reklamodawcy sami pokażą Hofferrowi skąd mu nogi wyrastają

 • eLman bywalec
  Czy profil skoczni jest rzeczywiście przestarzały?

  Jak najbardziej należy się zgodzić z tym, że skoczni należy się modernizacja (tory, nawadnianie), ale...

  No właśnie - ważne "ale".
  Bardzo podobne, wręcz identyczne parametry mają skocznie w Predazzo i Engelbergu i tam W.H. nie wspomina o koniecznej, szybkiej modernizacji. Obie te skocznie podobnie jak nasza mają naturalne tory i co najważniejsze ten sam kąt nachylenia progu (a według Prezesa ten kąt stanowi niejako problem).
  Moim zdaniem chodzi bardziej o to, żeby cały sezon Pucharu Świata skoczkowie ślizgali się po sztucznych torach na zielonym rozbiegu i lądowali na wypłaszczonych zeskokach K-125, HS-140.

  Uważam, że dla urozmaicenia i uroku zawodów potrzebne są takie stare skocznie a jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to nierealne skoro nawet Holmenkollen ustąpiła... Myślę, że lifting najazdu i wymiana deskowania i band zeskoku w naszym przypadku by wystarczyły.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).