Jan Ziobro: "Tanio skóry nie sprzedamy"

 • 2015-11-21 21:53

Inauguracyjny sezon zimowy konkurs drużynowy w Klingenthal Polacy ukończyli na 6. miejscu. W drużynie dobrze spisał się Jan Ziobro, który lądował na 127 i 128m. Oto, co powiedział nam po zakończeniu serii finałowej.

W pierwszej serii skok Jana Ziobry pozwolił reprezentacji Polski awansować z 8. na 6. miejsce, zaś w drugiej rundzie z 6. na 5. lokatę. Czy zatem można ocenić ten konkurs jako dobry w jego wykonaniu? – Myślę, że nie najgorszy. Dzisiaj trochę brakowało takich czystych skoków, pierwszy skok treningowy był za wczesny, w drugim skoku trochę mi się cofnęły kolana. Trzeci skok to już był skok w konkursie, troszkę tam za progiem narta mi zafalowała – niepotrzebnie nerwowo zareagowałem, bo można było z tego więcej wyciągnąć i więcej ugrać. Myślę, że ostatni skok już taki w porządku, nie było jakiejś rewelacji dzisiaj. Ale nie sztuką jest się cieszyć ze zwycięstwa, sztuką jest się cieszyć z w miarę dobrych skoków – opowiada Ziobro. – Nie wiem, może tak było, że skakałem akurat najlepiej, ale chłopców stać na to, żeby skakać na takim samym poziomie, jak ja dzisiaj skakałem. Wszystkich nas stać na to, żebyśmy walczyli z najlepszymi i wygrywali te konkursy drużynowe, bo jesteśmy dobrze przygotowani i wiemy o tym, także myślę, że to jest tylko kwestia czasu – zapowiada polski skoczek.

Z dzisiejszego dnia Ziobro jest zatem umiarkowanie zadowolony... – Można tak powiedzieć. Nie było jakichś super rewelacyjnych skoków, ale te skoki były takie bazowe, dobre i tak jak mówię – małe, drobne mankamenty były. Brakuje może jeszcze jednej rzeczy, żeby super skakać, a to będzie robiło wielką różnicę. Wszyscy są dobrze przygotowani, są w stanie wygrywać i rywalizować z najlepszymi.

Jak Jan Ziobro ocenia 6. miejsce polskiej drużyny na inaugurację sezonu? – Myślę, że wynik nie jest zły. Tak jak mówię, nie ma tragedii. Sądzę, że wszyscy jesteśmy w dobrej dyspozycji, jesteśmy dobrze przygotowani. Potrzebujemy troszkę może takie przetarcia i będzie dobrze. Nigdy ten początek nie był w naszym wykonaniu jakiś rewelacyjny – także pomalutku, do przodu, nie denerwujmy się, tylko róbmy swoje. Na pewno jest lepiej niż w tamtym roku, bo w tamtym roku o tej porze już nas tutaj nie było, byliśmy w hotelu, bo nie zakwalifikowaliśmy się nawet do drugiej serii. Także progres jakiś jest, zawsze te początki sezonu są dla nas trudne, a tutaj w tym roku nie było aż tak źle. Może nie było rewelacji, ale nie ma co dramatyzować, bo naprawdę nie jest źle.

Klemens Murańka i Maciej Kot skaczą na nowych nartach – czy Ziobro też zmienił coś w sprzęcie? - Nie wiem, jakie Klimek i Maciek mają narty, bo się nie interesuję, jest to po prostu inny producent, inny dostawca. Ja mam swoje narty, ale o kombinacjach w moich nartach można by tutaj długo rozmawiać, także nie ma to nawet sensu. Jakiś strasznych zmian nie ma, wiadomo, że z roku na rok coś się dokłada, coś innego się robi – jakieś niewielkie zmiany na pewno są – odpowiedział nasz zawodnik. - Nie miałem dzisiaj żadnej kontroli, jedyną kontrolę, jaką przeszedłem, to na górze u Seppa Gratzera, tam, gdzie wszyscy. Wszystko jest w porządku, także nie ma co panikować.

Ile czasu potrwa "wskakiwanie w sezon"? – Myślę, że nie powinno to długo potrwać. Mamy dobrą bazę. W lecie dosyć dobrze skakałem, na treningach, kilkukrotnie już mówiłem, że brakowało przełożenia na zawody. Teraz czuję się dobrze na zawodach, czuję taką pewność siebie i wiem, że mam taką bazę do skakania. Nie skaczę może jeszcze na wygranie, ale robię wszystko ku temu, żeby tak było.

Czy jutro będzie lepiej? – Czas pokaże, co jutro będzie. Będziemy chcieli, przynajmniej ja, skakać dobrze, oddawać dobre skoki, a co będzie, to czas pokaże. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy i będziemy walczyć do samego końca.

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3530) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Janek wcale tak źle nie skakał, de facto potrafił podnieść naszą reprezentację na wyższe lokaty ale głównie dlatego że jego rywala skakali gorzej bo jego skoki w porównaniu do Murańki i Kota wcale nie były jakoś specjalnie lepsze.

 • dervish profesor
  brakuje jeszcze jednej rzeczy, zeby było lepiej...

  Szkoda , ze redaktor przeprowadzający wywiad nie dopytał co miał na myśli Janek.

  Czy chodziło mu na przykład o brak świeżości czy może o coś innego?

 • FighterWF doświadczony

  Janek z całkiem fajnej strony się dzisiaj pokazał. Przez pewien czas wydawało się, że to zasługą korzystnych warunków, ale w ostatnim skoku potwierdził, że ma w tej chwili niezłą i ustabilizowaną dyspozycję. Do niego jedynego nie można mieć dzisiaj pretensji ;)
  Oby jutro powtórzył te skoki, a jeszcze szansa na dolne rejony drugiej dziesiątki.

 • Piotrek początkujący

  Bez przesady, to dopiero pierwszy konkurs. Jakiekolwiek prognozy będzie można wystawić po I periodzie.

 • anonim
  Pamiętacie ostatni Mundial i relacje telewizji z Korei Północnej?

  Przekazywali w relacjach iż to Korea Północna gromi po kolei wszystkich rywali i zdobywa mistrzostwo. To samo będzie robić teraz TVP pokazując skoki. Szykuje się następny fatalny sezon , w którym będziemy oddawać bardzo dobre skoki okupując 3 dziesiątkę.

 • anonim
  @imil

  Spójrz w sekcję Skoki w TV na tej stronie.

  12:15 w Eurosport 1

 • IntelektualnyZbawcaCiemnychMas doświadczony
  @imił

  Eurosport

 • anonim

  Wiecie moze czy jutrzejsze kwalifikacje bedą gdzieś transmitowane?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).