Andrzej Stękała: "Wiem nad czym pracować"

 • 2016-01-10 21:50

Za nierówny można uznać występ Andrzeja Stękały w niedzielnym konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Willingen. Po tym, jak w pierwszej serii o trzy metry przeskoczył usytuowany na 130 metrze punkt konstrukcyjny, przydarzyła mu się druga słabsza próba. Szansę na ustabilizowanie formy Zakopiańczyk widzi w treningach, które polska kadra B odbędzie w Szczyrku.

Wczoraj taki fajny skok się udał, a dziś czegoś chyba trochę brakowało.

Brakuje mi ciągle tego, żeby tam w locie popracować, bo warunki miałem dobre i z progu był fajny skok. Wczoraj troszkę słabiej wiało i nie dostałem takiego minusa jak dziś. Bo ten skok był podobny, tylko po prostu dzisiaj trzeba było trochę dalej skoczyć.

Czy te warunki dzisiaj są w miarę sprawiedliwe, równe? Bo chyba dosyć zmienny ten wiatr jest.

Ciągle wieje z przodu. Są większe i mniejsze bonifikaty za wiatr, ale w sumie nie są one jakoś bardzo zróżnicowane. Po prostu trzeba było dobrze skoczyć.

Czyli nie jesteś zadowolony?

Nie jestem zadowolony, ale też nie jestem wściekły. Wiem nad czym mam popracować. Teraz będziemy kilka dni w Szczyrku, tak że będzie tego czasu na poprawę i myślę, że tam już nabiorę takiej pewności siebie i już te skoki będą w miarę takie jakie będę chciał.

Można powiedzieć, że teraz kończysz etap startów, bo pewnie kolejny będzie w Zakopanem. Jak ocenisz te kilka konkursów?

No na plus, bo punktowałem dziś i w Bischofshofen. Nie są to jakieś ogromne punkty, ale zawsze coś. Myślę, że pomału będę polepszał te lokaty i będą te skoki bardziej przyzwoite.


Czego brakuje, żeby skakać tak jak ci najlepsi, po 149 metrów?

Doświadczenia. I będzie wszystko.


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5963) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kubacki

  Czy to możliwe, że wszyscy ci wielcy mistrzowie komentarza sportowego, eksperci skokowi i specjaliści od treningu takiego i owakiego, którzy wypowiadali się tu przede mną, NIE ZAUWAŻYLI,ŻE DAWID KUBACKI SKACZE OBECNIE ZUPEŁNIE INNĄ, NIŻSZĄ PARABOLĄ NIŻ DAWNIEJ?! I że w związku z tym jego ew. szanse na dobry wynik w lotach są zupełnie inne, niż sezon lub dwa sezony temu...

 • qwe początkujący
  Jest skład !!!

  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Dawid Kubacki

 • Xellos profesor
  @HKS

  Chyba źle to odbierasz.

  Mi chodzi o to, że kadra B olewa PK i trenuje na Zakopane.

  Chyba nie porównujesz PK do MŚwL ? :)

  Hula i Kubacki jadą na ważną imprezę - niech się cieszą. A ci co zostają mają wybór taki albo trenować na Zakopane albo jechać na CoC. I tu rozumiem w pełni decyzję by trenować i olać CoC i bronię jej w poniższych postach.

 • HKS początkujący

  @Xellos
  Czy Hula i Kubacki też będą trenować? Jeśli nie, to jest skandal że zabiera się im szanse bycia najlepszymi w Zakopanem, kosztem jakieś marginalnej imprezy.

 • Xellos profesor
  pawelf1 (weteran)

  I znowu wklejasz coś o czym wiem i co więcej napisałem o tym w moim "nienawistnym" poście :)

  Aż sam siebie zacytuje:

  "Jasno jest powiedziane, że wszyscy podopieczni Maciusiaka będą z nim trenować. "

  Rozumiem, że stanie murem za Kotem to nienawiść...a uzasadnienie ? Każdy kibicuje komu chce, jak nie lubisz Kota twoja sprawa. Ja uważam, że ma szansę być u nas najlepszym w Zakopanem i pisz sobie co chcesz, takie moje zdanie.

 • tygrys początkujący

  priorytety żeby mieć jakiekolwiek priorytety to trzeba najpierw mieć jakąś kadrę i trenerów a nie Kruczka od uniwersjady Mateje nielota jakich było mało gdyby ktoś powidział mi podczas trwania pseudo kariery Mateji że on bedzie kiedyś trenował kadre młodzieży to bym mu się kazał na głowe leczyć itak by powiedział każdy z nas tylko wielu już o tym zapomniało że za naszą młodzież jest odpowiedzialny jeden z najgorszych skoczkow jacy kiedykolwiek skakali u nas w kadrze a do tego jeszcze Topór to juz całkiem fachowiec parodia i jak my przy takim sztabie szkoleniowym możemy mieć jakieś priorytety i wyniki

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Dla Macieja Kota jak widać najważniejszy jest start w Zakopanem teraz i trzeba jego decyzję uszanować.Szkoda że nie zobaczymy go na MŚ w lotach, ale skoro zawodnik i jego trener podjeli takie decyzje to oni wiedzą co robią.A odnośnie najważniejszego startu to nic chyba tak nie sprawia przyjemności jak skakanie przed własną publicznością z mnóstwem kibiców na widowni co cię wspierają i dodają otuchy.Jak widać w ten sposób też myśli Maciej Kot.Jak nie jedzie na MŚ w lotach to logiczne jest że to jest dla niego teraz jedna z najważniejszych imprez w sezonie.
  A że nie polata? W tym sezonie akurat latania będzie aż po pas więc i polatać sobie zdąży.A i rekord życiowy swój poprawić również.

 • mat początkujący
  -

  http://ekstra.sport.pl/ekstra/1,148615,19456107,skok-jako-wielkie-puzzle.html?disableRedirects=true#BoxSportLink

 • HKS początkujący

  "Trzeba mieć wytyczone priorytety, a tym w tej chwili jest dla nas spokojny trening. Chcemy jak najlepiej przygotować się do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, bo to jedne z najważniejszych startów w tym sezonie"

  No to niezłe priorytety... W ogóle od kiedy to zawodnik może decydować czy jedzie na zawody? Może Hula też ma inne priorytety? To już nawet D.Ito puścił ściemę, że bodaj musi coś wyleczyć z biodrem (a teraz skakał 3 dni), zapewne żeby załagodzić sytuację że nie może jechać a u nas nikt się nie certoli...

 • anonim
  kiedy bedzie wiadomo kto jedzie na mśl

  kiedy bedzie wiadomo kto jedzie na mśl

 • pawelf1 profesor
  Xellos (profesor)

  Z wywiadu Kota:


  """""- O tym, że nie pojadę na loty, zdecydowaliśmy już znacznie wcześniej z trenerem Maciejem Maciusiakiem. Idziemy wytyczoną wcześniej drogą. Trzeba mieć wytyczone priorytety, a tym w tej chwili jest dla nas spokojny trening. Chcemy jak najlepiej przygotować się do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, bo to jedne z najważniejszych startów w tym sezonie - tłumaczył Kot w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.""""""

  Już ci mówiłem ...mniej nienawiści ...więcej rozumu i logiki.

 • anonim
  maciej (*118.dynamic.mm.pl) 11 stycznia 2016, 14:08

  Wolny debiut miał 2 lata temu, po swoich pierwszych obiecujących przebłyskach dostał szansę z krajówki i przeszedł kwalifikacje ;)

  Na resztę nie odpisuję po kolejny jad żmija wypluwa...

 • maciej początkujący
  Zmiany konieczne

  Brawo Stękała za kolejne pkty do Pucharu Świata. Wolny też świetnie wypadł jak na debiutanta. Ziobro i Kot do kadry C wraz z nielotem Kubackim i pajacem Żyłą. Trzeba postawić na młodych i radykalnie zmienić kadrę, tylko pod wodzą Kruczka to nierealne. Wiadomo kasa z reklam kontrakty itp, wszystko by się posypało.

 • Xellos profesor
  @Ponurzyca

  Nie zgodzę się, że Kot nie chce startować i się zasłania :)

  Jasno jest powiedziane, że wszyscy podopieczni Maciusiaka będą z nim trenować. To ja się pytam, dlaczego Kot miałby robić co innego ? Dlaczego ?

  Przecież to by była kara, bo trenują na Zakopane, po to by tam dobrze wypaść. A w tym czasie, Kot zamiast eliminować błędy pod okiem Maciusiaka, musiałby skakać w PK. To kara i nie wiem czemu Kot ma ją dostać...

  Z Ziobro jest zupełnie inny temat, to zawodnik, który nie jedzie ze swoim trenerem na MŚwL, czyli zostaje bezpański. Dlatego może jechać na PK.

  Kot ma szansę wyeliminować błędy i być najlepszym naszym w Zakopanem. I nie widzę powodu by ją mu odbierać. Do tego ciągle wypina mu się wiązanie, może czas by się tym sztab zajął, przyjrzał się temu i to naprawił.

  Jest jeszcze jeden argument, Kot trenując na Zakopane, trenuje też pośrednio po to, by wejść do 55 WRL. I tym samym wywalczyć większy limit startowy. Nie widzę żadnych argumentów by akurat on jechał na PK.

 • HKS początkujący
  SKŁADY - MŚwL

  NORWEGIA (6): Daniel-Andre Tande , Kenneth Gangnes, Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Joachim Hauer, Andreas Stjernen
  AUSTRIA (5): Philipp Aschenwald , Manuel Fettner , Michael Hayboeck , Stefan Kraft , Manuel Poppinger
  SŁOWENIA (5): Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Anze Lanisek, Andraz Pograjc
  ROSJA (5): Denis Korniłow, Ilmir Chazetdinow, Jewgienij Klimow, Władisław Bojarincew, Maksim Maksimoczkin
  FINLANDIA (4): Lauri Asikainen, Sebastian Klinga, Ville Larinto, Harri Olli
  JAPONIA (2): Kento Sakuyama, Noriaki Kasai
  FRANCJA (2): Vincent Descombes-Sevoie, Ronan Lamy Chappuis

  Czyli jednak będzie 8 drużyn bo Finowie zdecydowali się na walkę z Rosjanami.

 • tygrys początkujący

  obym się mylił co do Macieja ale moim zdaniem z niego już dobrego zawodnika raczej nie będzie ten jego brak formy i słabe skoki trwają już zbyt długo oczywiście życzę mu powrotu do dobrego skakania w końcu przez pewien czas zadomowił się w pierwszej dziesiątce pś ale taki zawodnik sam się nie psuje tak został po prostu prowadzony przez nasz cudowny sztab szkoleniowy jak i zresztą reszta kadry A

 • Ponurzyca profesor

  Bardzo bym chciał by Maciej zaliczył choć jeden udany konkurs tak na TOP 10 w najbliższym czasie.
  Ale to moje chciejstwo i pobożne życzenie. Fakty są takie, że od początku sezonu ciuła punkty, uciułac nie może i końca tego ciułania nie widać.

 • Firehunter doświadczony
  Może ludzie na tym świecie są tylko po to żeby pilnować ten świat przed

  jakimś ewentualnym, potencjalnym złem i nic więcej. Ale większość rzeczy po prostu układa się sama, niezależnie od ludzi.

 • Firehunter doświadczony
  Całe skoki narciarskie i działanie tej dyscypliny to może być jeden wielki syste

  w którym taki Kruczek może być tylko trybikiem i wszystko co się dzieje nie jest prawie w ogóle od niego zależne. Bo gdyby coś od niego zależało, to nie byłoby chyba tak, że raz jest dobrze, a później dwa razy źle.

 • Firehunter doświadczony
  A może nie chodzi o to, że ten sezon jest odpuszczany, tylko tak po prostu nie i

  Jeśli tak, to kiepsko świadczy o naszej reprezentacji, a zwłaszcza tych, co naszych skoczków prowadzą. Czy naprawdę po tej całej Małyszomanii i dwóch złotach Stocha nie stać już polskich skoczków na więcej? Czyżby limit sukcesów na jakiś czas się wyczerpał? A może to jest tak, że mamy kryzys, taki jak w przeszłości mieli Niemcy czy jeszcze wcześniej Norwegowie i jak to minie, to będziemy potęgą? Jeśli tak, to fajnie. Czyli czeka nas złota przyszłość! Trzeba to opić!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).