Klemens Murańka: "Zabrakło szczęścia do warunków"

 • 2016-01-15 18:50

W pierwszej "30" piątkowego konkursu zobaczyliśmy nazwiska 3 Polaków. Jednym z nich był Klemens Murańka, który, po skokach na odległość 198 i 174, 5 m, zajął 20. miejsce w zawodach.

- Mój pierwszy skok w konkursie mógłby być lepszy, bo trochę za wcześnie się odbiłem – mówi Murańka- Ale warunki też nie sprzyjały - zabrakło wiatru pod narty w I fazie lotu.

Jednak jeszcze trudniejsze warunki były podczas serii finałowej. - Trzeba było mieć do nich szczęście. Mnie zabrakło go w II serii. Chciałem się poprawić, byłem dobrej myśli, skok wydawał mi się ok. Ale niestety, przeszkodziły mi właśnie warunki – twierdzi.

Miejsce w pierwszej "30" piątkowych zawodów oraz pewny występ w sobotnim konkursie. Czy nasz skoczek uznaje to za swój mały sukces? - Tak, traktuję to jako taki duży plusik, bo jednak po tych treningach pozbierałem się i czuję, ze jest już ok, tylko tak jak wspomniałem, brakuje jeszcze trochę szczęścia – podkreśla.

A czy spodziewał się, że jego rywale ze skoczni - Peter Prevc i Noriaki Kasai, na tej skoczni pokonają granicę 240 m? - To są zawodnicy, którzy potrafią naprawdę daleko latać. Chociaż nie mówię, że ja nie potrafię, bo jakbym miał trochę lepsze warunki, to te 200-210 m na spokojnie by się wywalczyło – zapewnia.

Dzisiaj swój rekord życiowy pobił Dawid Kubacki. Czy na poprawienie własnego liczy też Klemens Murańka? - Tak, bo inni skakali dziś nawet po 240 m. Myślę więc, że te 221,5 m można spokojnie skoczyć – podsumowuje.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2850) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Znowu szczęścia brakuje? Szczerze mówiąc myślałem że Murańka lepiej będzie dzisiaj latał... Pozycja całkiem, całkiem jednak te ty nie były do końca takie jakie być powinny.
  Lądowanie w 1 serii to jakaś masakra.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jak utrzyma miejsce w 20 bedzie dobrze !!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).