Krzysztof Biegun: "Skoki technicznie wyglądają bardzo poprawnie"

 • 2016-01-23 14:23

Z dobrej strony podczas piątkowych kwalifikacji do konkursu indywidualnego w Zakopanem pokazał się Krzysztof Biegun. Polak jest zadowolony zarówno ze swojego wyniku w serii kwalifikacyjnej, a także z oddanych wcześniej skoków treningowych. Jak sam podkreśla, podobny występ w niedzielnym konkursie byłby dla niego satysfakcjonującym rezultatem.

- Moje skoki były dzisiaj dość równe, tak bym powiedział – ocenił Krzysztof Biegun. - Ten pierwszy był taki zachowawczy, ale mi się wydaje, że to były równe skoki i takie na plus.

Po próbie polskiego skoczka wszystko wskazywało na to, że awansuje on do niedzielnego konkursu. Podopieczny Macieja Maciusiaka nie stawia jednak przed sobą konkretnych celów: - Ja powtórzę słowa Stefana, które on często mówi: robić swoje po prostu. Wiadomo, że na tym poziomie dopiero ta moja forma zwyżkuje. Nie będę sobie stawiał celów bycia w dziesiątce, bo to by było nierealne. Po prostu żeby te skoki wyglądały podobnie jak dziś, albo były nawet lepsze. Czerpać radość z tych skoków, tak jak dziś to robiłem i to jest teraz dla mnie taki priorytet.

Krzysztof Biegun zdaje sobie sprawę z tego, co musiałby zmienić, aby jego skoki dawały mu pewne miejsce w trzydziestce: - Zawsze dość dużym moim atutem było takie mocne odbicie na progu, a w ostatnim czasie to trochę u mnie zawodziło – przyznał. - To bym chciał poprawić, bo wszystko od dłuższego czasu wygląda bardzo fajnie technicznie. Te skoki technicznie wyglądają bardzo poprawnie w porównaniu do tych, które skakałem jak byłem w bardzo dobrej formie.

Pomimo, że to dopiero kwalifikacje, w piątek na Wielkiej Krokwi pojawiło się bardzo dużo kibiców. Zapytaliśmy Krzysztofa Bieguna, czy da się już odczuć atmosferę Zakopanego: - Tak, ja odczuwam, bo startowałem w Pucharze Kontynentalnym. Niech tam przyjdzie chociaż jedna dziesiąta tego co jest dziś, nie mówiąc o jutrzejszym dniu, to by było już lepiej. Tam praktycznie nie ma ludzi. Ja się super czuję przy takiej ilości publiczności.

Korespondencja z Zakopanego, Redakacja Skijumping.pl


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4248) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor
  Stinger

  100% racji.
  Zwycięstwo Bieguna, choć trochę szczęśliwe nie było przypadkowe. On wtedy prezentował formę na TOP10, jako przedłużenie dyspozycji z lata.
  A teraz? Cieszy się, gdy się zakwalifikuje na swojej skoczni..
  Cały rocznik '94 jest zmarnowany, na chwilę obecną, ale mam nadzieję, że ta tendencja się jeszcze odwróci.

 • ZKuba36 profesor
  @Luk.

  Może Pana Prezesa? Też był trenerem.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  On i Miętus jeszcze powrócą do swoich dawnych form

 • Luk profesor
  lol

  Chłopie klepiesz bule a pare lat temu wiodles prym z czego ty jestes zadowolony? Wywalic kruczka i dac tym chlopakom Kojonkowskiego!!!

 • Stinger profesor

  Krzysiek Biegun podobnie jak Klemens Murańka i Olek Zniszczoł.
  Dopóki był juniorem, dopóki był niedoświadczonym skoczkiem i dopóki na dobre nie wszedł do kadr (A i/lub B) to potrafił skoczyć, zaskoczyć i zapunktować, a teraz jest coraz gorzej.
  Podobnie właśnie z Murańką i Zniszczołem.

  Co się dzieje z tymi chłopakami?
  Przecież oni plus Kuba Wolny to mistrzowie świata juniorów z 2014 roku, a teraz żaden z nich nie skacze nawet na regularne punktowanie w PŚ..., co ja mówię, dwóch z nich ma/miało problem nawet w PK (Zniszczoł jest coraz gorszy).
  Jedynie Wolnego można jeszcze nieco usprawiedliwić tymi kontuzjami.

 • W_S profesor
  Jeszcze wrócisz Krzychu do formy

  Masz talent i wykorzystasz go

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).