Maciej Maciusiak wybrał skład na PK w Bischofshofen (aktualizacja)

  • 2016-01-27 18:14

Trener kadry B, Maciej Maciusiak, we wtorek podał nazwiska pięciu zawodników, którzy zaprezentują się podczas zaplanowanych na najbliższy weekend zawodów Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen na skoczni HS140. Szóstym skoczkiem, który został nominowany do składu na austriackie konkursy, jest Przemysław Kantyka. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra przekonał do siebie trenera dobrym występem w zawodach Lotos Cup.

Szóstka wybrańców trenera Maciusiaka to:

- Bartłomiej Kłusek (27 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2015/16)

- Jakub Wolny (41 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2015/16)

- Przemysław Kantyka (49 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2015/16)

- Jan Ziobro (50 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2015/16)

- Krzysztof Biegun (66 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2015/16)

- Piotr Żyła

Dla Piotra Żyły występ w Bischofshofen będzie pierwszym startem w zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego od 28 grudnia 2010 roku.

Program zawodów w Bischofshofen:

30.01.2016, sobota
10:00 - oficjalny trening
16:00 - seria próbna
17:00 - pierwsza seria konkursowa

31.01.2016, niedziela
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa


Adrian Dworakowski, źródło: pzn.pl
oglądalność: (19118) komentarze: (193)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • sakala początkujący

    @dervish

    W realu jestem spokojniejszy, może dlatego, że tam nikt nie jest w stanie usunąć jednym kliknięciem czyichkolwiek wypowiedzi. ;)
    Piszesz, że nie możesz fizycznie brać udziału w takich spotkaniach. Jak należy to rozumieć - jesteś duchem? ;)
    A już całkiem na poważnie to lansowanie Maciusiaka idzie Ci tak topornie, że aż prosi się o złośliwy komentarz.

  • HKS początkujący

    @dervish
    O Kruczku to jakaś podpucha którą muszą się polskie media podrapać po jajkach. Więcej tam się piszę o Pointnerze czy nawet o Kojonkoskim, a o Kruczku bodaj pisało jedno źródło. Kojnokoski nawet co ciekawe nie dementował, tylko powiedział że to chyba oczywiste że Finowie szukają czegoś przed MŚ.

  • dervish profesor

    *Nieminena

  • dervish profesor

    Przy okazji nie chcę tu robić off topu ale chyba mnie coś ominęło. Komentowaliście w którymś temacie powrót na skocznię Niemina i doniesienia jakoby Finowie planowali zatrudnić Pointnera lub .... no właśnie Kruczka? ;)

    Jeżeli tak to dajcie namiar na wątek chętnie prześledzę komentarze na ten temat.

  • dervish profesor

    @JankessPL fajna propozycja ale nawet gdybym chciał (a nie chcę) niestety fizycznie nie mogę brać udziału w takich spotkaniach.
    A nie chcę ponieważ, nie spotykam się z ludźmi którzy nie znając mnie, nie szanują i oczerniają, a kiedyś nawet mi grozili. A niestety sakala właśnie to robi, co każe mi przypuszczać, że takie spotkanie mogłoby się dla mnie źle skończyć. Między innymi z powodu takich zagrożeń warto dbac o swoją anonimowość w sieci. :(

  • sakala początkujący

    @JankessPL

    Jestem jak najbardziej za. Południowa Polska może dołączyć później o ile mistrzostwa w ogóle się odbędą. ;)

    @dervish

    ,,Regulaminy'' mają to do siebie, że obowiązują tylko na internetowych forach. Poza internetem funkcjonuje inny regulamin. Wielu z twoich dyskutantów to osoby, których tożsamość nie jest tajemnicą (jeden z nich był nawet komentatorem na Eurosporcie). Życzę podobnej odwagi i oczekuję pozytywnej odpowiedzi na propozycję Jankessa. ;)

  • JankessPL doświadczony
    Spotkanie

    No to może jakieś wspólne spotkanie w połowie Marca na zakończenie sezonu w Łodzi i wspólny wyjazd na MP do Wisły? Jak coś mogę kogoś zabrać z trójmiasta
    Mnie ciekawi ocena zawodników kadry B, zwłaszcza dervisha
    Stękała skaczę dopiero 2 sezon w kadrach, więc to nie jest chyba jakiś gigantyczny sukces że ma życiowy sezon? Tak samo Kłusek, który talent ma mniejszy niż Murańka czy Zniszczoł, ale zmarnowali go przygotowując wiecznie do MŚJ(4 miejsce indywidualnie to nie był przypadek :D). Niech Maciusiak najpierw osiągnie jakieś sukcesy, większe niż pokonanie kadry A to wtedy pogadamy

  • dervish profesor
    sakala

    Do kogo kierujesz to zaproszenie?
    Jezeli masz rozdwojenie jaźni to idź do lekarza.
    Mysłałem , ze da się z Toba normalnie rozmawiac. Teraz widzę , ze masz jakieś chore obsesje.
    Nie wnikam co jest miedzy tobą a artjoncem. Jeszcze raz ci mowie nie obrażaj mnie i nie utożsamiaj mnie z artjoncem.

    Poza tym tego typu sugestia jest łamaniem regulaminu.
    Dyskusja z Toba nie ma żadnego sensu i w ogóle żałuje że zdecydowałem się ponownie z tobą rozmawiać.
    Gdybym był złośliwy to napisałbym że to ty jesteś artjoncem bo piszesz w podobnym stylu jak on , jestes podobnie arogancki i tak samo arogancki wobec innych poglądów.

  • Xellos profesor
    a jeszcze lepsze, że nadal się trafiają

    ludzie co podważają zasługę Szturca odnośnie Żyły

    Znowu, sam zawodnik wiele razy powtarzał komu to skakanie zawdzięcza. Dzięki komu zaczął skakać zamiast klepać bulę. Tak dzięki Szturcowi - BEEEEP - NIEWIARYGODNY

    Bo flagą przecież macha trener tysiąclecia Kruczek, więc to musi być jego zasługa a nie jakieś Szturca co flagą nie macha, i pewnie nawet się nie zna jak dobrze machnąć flagą by zawodnik poleciał.

  • Xellos profesor
    ojej

    ale tu dyskusja wrze :)

    A może tak po prostu Kot i Kubacki idą do przodu...bo sami to widzą ?

    Jak zwykle w dyskusji kompletnie pomija się co ma do powiedzenia zawodnik. Wywiady są nie istotne, bo co tam zawodnik wie, to tylko zwykły robol od fizycznej pracy, natomiast od myślenia są eksperci :)

    W skrócie chętnie to opiszę:

    Sezon poprzedni: Maciej Kot stwierdza, że trening kruczkowy skoków wzwyż rozwalił mu technikę i musi wrócić do tego co było wcześniej - BEEEEP - NIEWIARYGODNY !

    Sezon obecny: Maciej Kot stwierdza, że wszystko idzie w dobrym kierunku, jest zadowolony, wie co ma robić, wierzy w realizowany plan, że zmierza w dobrym kierunku - BEEEEP - NIEWIARYGODNY !

    W pierwszym przypadku niewiarygodny, bo nadtrener to super trener wie co robi, jego treningi są super, a jak ktoś mówi inaczej - patrz Kamil Stoch, mistrz olimpijski, mistrz świata, zdobywca KK

    W drugim przypadku, nie nie NIE ! nie idzie w dobrym kierunku, formy nie ma, to wszystko nie ma sensu, i plan jest do d...BO NIE ZDOBYŁ 400 pkt !

  • sakala początkujący

    Jeszcze raz powtórzę: zawsze możemy się spotkać w tzw. realu, pytanie czy przyjdzie nas trzech czy może tylko dwóch? ;)

  • dervish profesor
    sakala

    Nie obrazaj mnie.
    A moze to ty wykonujesz tę sama robotę co artjonc?

  • sakala początkujący

    @dervish, @artjonc

    Najlepiej by było gdybyście się wreszcie przyznali, że wykonujecie tę samą robotę. ;)

  • dervish profesor
    sakala

    Teraz kiedy sobie poczytałem newsy z tamtego okresu to mi to wygląda raczej na coś w rodzaju wystąpienia o wotum zaufania i uzyskania mandatu na dokończenie kadencji.

    Prawdopodobnie wówczas Kruczek autentycznie nie miał sobie jako trenerowi nic do zarzucenia, nie rozumiał co się dzieje i widząc nieufność zagrał va banque.

    Dzis sytuacja jest inna.
    Trener wie, ze nabroił i wątpię aby było go stać na podobny krok jak wówczas. Ciężko by było liczyć na wotum zaufania od podopiecznych.

  • sakala początkujący

    @dervish (profesor)28 stycznia 2016, 22:50

    Wypowiedź w tym kształcie, bez znajomości całego kontekstu, można równie dobrze potraktować jako rodzaj szantażu na zawodnikach. Wytłumaczę łopatologicznie: jak się jakiś mój klient ubiega o nadmierny w stosunku do zakupów rabat to mogę mu odmówić - zawsze może kupić gdzie indziej. A co może skoczek, który powie wprost: ,,tak jest Pan kiepskim szkoleniowcem i życzyłbym sobie żeby trenował mnie kto inny''? Gdyby dogadała się cała kadra i mówiła jednym głosem i tak nie gwarantuje to jakiejkolwiek zmiany. Najbardziej pyskatych się wywali, a reszta będzie skakała dla PZN, bo nigdzie nie ma takich pieniędzy choćby i bez wyników. Ktoś wyobraża sobie Fettnera w reklamie Telekomu? ;)

  • anonim

    @Stinger
    No tak przecież Uniwersjada jest co 2 lata.
    Jakoś ciągle mi się wydawało i błędnie że jest w tym roku, chyba straciłem poczucie czasu.
    Cóż mój błąd, nie zmienia to faktu że Biegun i Zniszczoł stoczyli się niemiłosiernie, choć w sumie ten skok konkursowy Bieguna ostatnio z Zakopanego nie był jakiś strasznie zły.Biegun ledwo ledwo łapie się do kadry na PK a dla Zniszczoła brakuje miejsca.. szkoda bo możliwości mają ogromne a technika skakania Bieguna jest na prawdę piękna i aż się chce patrzeć na jego sylwetkę w locie.

  • dervish profesor
    Czarny_Lis

    Mogę się zgodzić , że z tego komunikatu nie wynika , żeby Kruczek uderzył się w piersi, raczej to wygląda na to że nie uważał że kryzys jest spowodowany przez jego błedy, a wolał wystąpić w roli kogoś kto się poświęca dla dobra kadry.

    Tak, że nie będę twierdził, że to była postawa analogiczna do postawy Bieglera.

  • sakala początkujący

    @Czarny_Lis

    Uczciwie trzeba jednak przyznać, że jeśli ocena pracy Maciusiaka z tego sezonu oscyluje między 3+/4- to otrzymał w spadku ,,odpady'' po trenerze milionolecia.
    Niestety, mało kto pamięta, że miejsca na granicy awansu do ,,30'' to 16-letni wówczas Kot zajmował kiedy trenerem był Lepistoe...

  • dervish profesor
    Czarny_Lis

    No nie wiem czy to była tylko wewnętrzna rozmowa z zawodnikami.

    "Żeby zmotywować zawodników do działania, przedstawiłem możliwość zrezygnowania z prowadzenia kadry. Stwierdziłem, że jeśli problemem w tej sytuacji jest ktoś konkretny, to trzeba to rozwiązać" -poinformował Łukasz Kruczek.

  • Perry bywalec
    ccc

    Po godzinie 02 czasu polskiego będzie opublikowana.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).